SPORT

Losinský Marek Žídek před derby: Mohelnice nás podcenila, bude to úplně jiný zápas

20. března 2019, 17:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Losinský Marek Žídek před derby: Mohelnice nás podcenila, bude to úplně jiný zápas Šumperk – Pro hráče Velkých Losin to bude jarní dobrodružství se zvláštním nádechem. Už dopředu je jisté, že jakmile rozehraná sezóna dojede do cílové stanice, trenér Jiří Mika po dlouhých šesti letech mužskou posádku opustí. „Musíme ze sebe vymačkat maximum, aby si poslední půlrok užil. Důstojnou rozlučku si zaslouží, pro losinský fotbal odvedl fantastickou práci. Zatím mu to moc neusnadňujeme,“ burcoval MAREK ŽÍDEK. „Nebýt Mikáče, tak na nejvyšší krajské úrovni nehrajeme,“ přihodil přesvědčeně klubový starousedlík.

 Losiny naskočí do odvetné fáze přetěžkým zápasem v Mohelnici. Když si to stejní protivníci rozdávali během první vzájemné konfrontace, Žídek a spol. jasně dominovali. „Tehdy nás podcenili. Spadli ze třetí ligy a nejspíš si mysleli, že to bude jednodušší. My jsme byli rozjetí, úvodní čtyři zápasy nám sedly parádně po herní i výsledkové stránce. V sobotu to bude úplně jiné utkání. Už jen kvůli tomu, že hrajeme venku a soupeř bude mít výhodu domácího prostředí,“ zamyslel se vyhlášený bijec a bojovník.

Hlavní vlajková loď fotbalového oddílu ze známé lázeňské obce se po báječném rozjezdu ocitla na rozbouřeném moři. „Lámalo se to v pátém kole. Do Lutína jsme vyrazili bez čtyř zraněných marodů ze základní sestavy, a přestože jsme neodehráli špatnou partii, po dvou chybách jsme ztratili vedení 1:0. Od té doby jsme se vezli. Místo naplňování divizních ambicí jsme spadli z hrušky dolů a přestalo se nám dařit. Hlavně střelecky. Dostávali jsme hloupé góly a sami zahazovali nemožné včetně samostatných nájezdů,“ vrátil se myšlenkami do houpačkového podzimu Marek Žídek. „Snad budeme s příchodem Iva Lazarova produktivnější a naše výsledky se zlepší,“ netajil své přání a zmínil přitom jméno lednové posily.

Zatímco Mohelnice v zimním období s chutí nadělovala, výkony Velkých Losin vzbuzovaly spíše rozpaky. Po porážkách s Jeseníkem a Medlovem pouze remizovaly s Rudou (1:1). „Je pravda, že naše příprava probíhala poněkud kostrbatě. Kvůli nemocem, zraněním a pracovním povinnostem se musely odvolávat zápasy, zrušilo se společné soustředění a ani samotné přáteláky nebyly ideální. Herní hrůzu proti Rudě bych přirovnal k menší katastrofě,“ nechodil kolem horké kaše věrný fanoušek anglického klubu Chelsea Londýn.

S narůstajícím věkem si zvyká na nové fotbalové role. Kouč Mika ho daleko častěji využívá v zadních řadách. „V útoku je potřeba rychlost, na stoperu se vám hodí zkušenost. Pomalu se přeformátovávám. Vepředu hrajeme většinou na jeden hrot, a tím je oprávněně Tomáš Indra, kterého doplňuje Maťa Šinogl. Aspoň nejsem po tvrdých soubojích s obránci tolik dobitý, dokopaný a bolavý,“ porovnával patriot, který na klub svého srdce nedá dopustit. „Mančaftu chci být co možná nejvíce prospěšný. Nic jiného neřeším. Na Losinách mi záleží a rád bych za ně dohrál kariéru. Že bych končil někde v okresním přeboru, to mě neláká. Chuť mám, parta je výborná a fotbal mě pořád baví. Teď záleží, jak mi bude sloužit zdraví…“

KRAJSKÝ PŘEBOR

SOBOTA 23. BŘEZNA: 15.00 Mohelnice – Velké Losiny, Litovel – HFK Olomouc B, Hněvotín – Želatovice.

NEDĚLE 24. BŘEZNA: 15.00 Zábřeh – Všechovice, Dolany – Kralice, Lutín – Jeseník, Medlov – Šternberk, Černovír – Opatovice.


Foto: Petr Fišer
Marek Žídek by ve Velkých Losinách rád dohrál kariéru.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.