KULTURA

Losinské kulturní léto odstartuje již posedmé

10. července 2007, 11:37, Rejdakce
Velké Losiny - Jeden z nejvýznamnějších divadelních a hudebních festivalů v Olomouckém kraji otevře své brány 13. července.

 V pořadí již sedmý ročník projektu nazvaném Losinské kulturní léto, který pořádá šumperská agentura SCARON Production, slibuje opravdu hvězdné účinkující.

„Tento ročník, stejně tak jako ty předešlé, nabídne to nejlepší z oblasti divadelní a hudební tvorby. Letos přijedou na nádvoří losinského zámku skutečné hvězdy divadelního a hudebního nebe. Jedná se zejména o Jaroslava Duška, Tomáše Matonohu, Valerii Zawadskou, Honzu Budaře, Pavla Dobeše a další.“  

 

O tom, že se projekt stal již kulturní stálicí olomouckého kraje, svědčí fakt, že minulý ročník navštívilo téměř 4000 diváků a podle zájmu se dá očekávat, že letos toto číslo bude ještě vyšší. Stejně jako v minulých letech bylo Losinské kulturní léto zařazeno mezi projekty podporované Olomouckým krajem.

 

„Velmi si vážíme obrovského zájmu a přízně diváků, kterou věnují tomuto projektu. Svědčí to o velmi vysoké kulturnosti obyvatel našeho regionu, což je potěšující.“

 

Letošní ročník nabídne opět směsici nejrůznějších žánrů a stylů.

 

  • Již 13.července se příznivcům kvalitní folkrockové hudby představí legendární zlínská kapela AG FLEK, která na losinském zámku oslaví 30 let od svého vzniku.

 

  • O den později 14.července se diváci mohou těšit na divadelní komedii Motýli s Vojtou Kotkem a Valerií Zawadskou v hlavních rolích. Jedná se o skvělou komedii plnou humoru a nečekaných poznání.

 

 

  • Další víkend bude patřit Flamencu. V pátek 20.července se již potřetí na losinském zámku představí famózní flamencový kytarista Petr Vít společně se dvěmi tanečnicemi a perkusistou. Petr Vít již řadu let žije ve španělské Granadě a zde také vyučuje hru flamenca na kytaru.

 

  • V sobotu 21.července se diváci mohou těšit na Tomáše Matonohu, který se představí se svým autorským představením Všichni moji hrdinové. Zcela jistě bude velmi zajímavé vidět tohoto populárního herce a moderátora v naprosto odlišné roli, než jej známe z televizních obrazovek.

 

  • Posledním červencovým představením bude koncert jednoho z nejobsazovanějších herců „mladé“ generace Jana Budaře. Ten se divákům představí v roli zpěváka a se svojí kapelou Eliščin band společně přijedou v sobotu 28.července.

 

 

  • Druhá polovina Losinského kulturního léta se ponese ve znamení folku. Divákům se představí jedna z nejúspěšnějších formací našeho regionu, a to skupina Madalen, která si na koncert pozvala přátele ze skupiny A.M. Úlet. Koncert se uskuteční 10.srpna.

 

 

  • Následující den v sobotu 11.srpna se diváci mohou těšit na dnes již kultovní Ořechovské divadlo s komedií Nebe na zemi. Tato nejúspěšnější komedie autorské trojice Voskovec, Werich, Ježek se stala předlohou pro osobité zpracování Ořechovského divadla v režii Vlastimila Pešky.

 

  • Stálice české písničkářské scény Pavel Dobeš se divákům představí v pátek 24.srpna a pro diváky má připraven průřez toho nejlepšího ze své dosavadní tvorby.

 

  • Závěr Losinského kulturního léta bude 25.srpna patřit Jaroslavu Duškovi a jeho přátelům. Tento mistr improvizace nabídne divákům jeho kultovní představení Vizita.  

 

Diváci si mohou zakoupit vstupenky v předprodejích, a to v Informačním centru v Šumperku, na pokladně zámku Velké Losiny a v prodejně Zdekup ve Velkých Losinách.    


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.