KULTURA

Losinské kulturní léto odstartuje již posedmé

10. července 2007, 11:37, Rejdakce
Velké Losiny - Jeden z nejvýznamnějších divadelních a hudebních festivalů v Olomouckém kraji otevře své brány 13. července.

 V pořadí již sedmý ročník projektu nazvaném Losinské kulturní léto, který pořádá šumperská agentura SCARON Production, slibuje opravdu hvězdné účinkující.

„Tento ročník, stejně tak jako ty předešlé, nabídne to nejlepší z oblasti divadelní a hudební tvorby. Letos přijedou na nádvoří losinského zámku skutečné hvězdy divadelního a hudebního nebe. Jedná se zejména o Jaroslava Duška, Tomáše Matonohu, Valerii Zawadskou, Honzu Budaře, Pavla Dobeše a další.“  

 

O tom, že se projekt stal již kulturní stálicí olomouckého kraje, svědčí fakt, že minulý ročník navštívilo téměř 4000 diváků a podle zájmu se dá očekávat, že letos toto číslo bude ještě vyšší. Stejně jako v minulých letech bylo Losinské kulturní léto zařazeno mezi projekty podporované Olomouckým krajem.

 

„Velmi si vážíme obrovského zájmu a přízně diváků, kterou věnují tomuto projektu. Svědčí to o velmi vysoké kulturnosti obyvatel našeho regionu, což je potěšující.“

 

Letošní ročník nabídne opět směsici nejrůznějších žánrů a stylů.

 

  • Již 13.července se příznivcům kvalitní folkrockové hudby představí legendární zlínská kapela AG FLEK, která na losinském zámku oslaví 30 let od svého vzniku.

 

  • O den později 14.července se diváci mohou těšit na divadelní komedii Motýli s Vojtou Kotkem a Valerií Zawadskou v hlavních rolích. Jedná se o skvělou komedii plnou humoru a nečekaných poznání.

 

 

  • Další víkend bude patřit Flamencu. V pátek 20.července se již potřetí na losinském zámku představí famózní flamencový kytarista Petr Vít společně se dvěmi tanečnicemi a perkusistou. Petr Vít již řadu let žije ve španělské Granadě a zde také vyučuje hru flamenca na kytaru.

 

  • V sobotu 21.července se diváci mohou těšit na Tomáše Matonohu, který se představí se svým autorským představením Všichni moji hrdinové. Zcela jistě bude velmi zajímavé vidět tohoto populárního herce a moderátora v naprosto odlišné roli, než jej známe z televizních obrazovek.

 

  • Posledním červencovým představením bude koncert jednoho z nejobsazovanějších herců „mladé“ generace Jana Budaře. Ten se divákům představí v roli zpěváka a se svojí kapelou Eliščin band společně přijedou v sobotu 28.července.

 

 

  • Druhá polovina Losinského kulturního léta se ponese ve znamení folku. Divákům se představí jedna z nejúspěšnějších formací našeho regionu, a to skupina Madalen, která si na koncert pozvala přátele ze skupiny A.M. Úlet. Koncert se uskuteční 10.srpna.

 

 

  • Následující den v sobotu 11.srpna se diváci mohou těšit na dnes již kultovní Ořechovské divadlo s komedií Nebe na zemi. Tato nejúspěšnější komedie autorské trojice Voskovec, Werich, Ježek se stala předlohou pro osobité zpracování Ořechovského divadla v režii Vlastimila Pešky.

 

  • Stálice české písničkářské scény Pavel Dobeš se divákům představí v pátek 24.srpna a pro diváky má připraven průřez toho nejlepšího ze své dosavadní tvorby.

 

  • Závěr Losinského kulturního léta bude 25.srpna patřit Jaroslavu Duškovi a jeho přátelům. Tento mistr improvizace nabídne divákům jeho kultovní představení Vizita.  

 

Diváci si mohou zakoupit vstupenky v předprodejích, a to v Informačním centru v Šumperku, na pokladně zámku Velké Losiny a v prodejně Zdekup ve Velkých Losinách.    


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.