KULTURA

Losinské kulturní léto je v polovině

22. července 2009, 00:00, rejdakce
Velké Losiny - Devátý ročník Losinského kulturního léta se blíží ke své polovině. Počasí festivalu prozatím přálo, a tak mohli diváci zhlédnout tři představení, ve kterých se představilo mnoho umělců zvučných jmen.
Jako první nadchl diváky Jaroslav Dušek v představení Vizita, ve kterém opět dokázal, že je mistrem improvizace. Více než čtyři stovky diváků nadšeně sledovali skvělý výkon nejen Jaroslava Duška, ale také jeho přátel, kteří jej doprovázeli na hudební nástroje.

Opravdový divácký nával zažil losinský zámek při představení Komediograf, ve kterém excelovali Tomáš Matonoha, Marek Daniel, Josef Polášek a další. Do posledního místa zaplněné zámecké nádvoří aplaudovalo a vybuchovalo smíchy při skečích a jednotlivých scénkách, které tvořily toto kabaretní představení.

Třetím divadelním představením byla tragikomedie s názvem Šampionky, ve kterém se představili Simona Postlerová, Kateřina Janečková, Zuzana Katolická a Michal Malátný. Právě toto zajímavé obsazení, ve kterém se představil frontman skupiny Chinasky v roli nejen zpěváka, ale také herce, bylo divácky velmi atraktivní. „Všichni účinkující si zaslouží uznání za skvělé výkony, které v této divadelní hře předvedli.“

„Festival doposud navštívilo více než 1600 diváků a věříme, že nám, pokud počasí vydrží, zachovají i nadále svoji přízeň.“ V druhé polovině Losinského kulturního léta se diváci mohou těšit dne 24.7. na komedii Mušketýři po 30 letech, kterou divákům nabídne Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště.

Poslední festivalový víkend bude patřit flamencu a komedii. V pátek 31.7. se uskuteční již pátý ročník Andalůské noci flamenca. Milovníci tohoto žánru budou mít možnost zhlédnout špičkové umělce v čele s kytaristou Petrem Vítem a tanečnicemi Lucii Cellarovou a Virginií Delgado ze Španělska. Jako speciální host vystoupí izraelský perkusista Azar Abou.

Festival zakončí v sobotu 1.8. Ořechovské divadlo se svojí novou hudební komedií Babička v trenkách, aneb aprílová komedie. Tak jak již sám název napovídá, bude se jednat o ztřeštěnou komedii plnou písniček a humorných situací, tak jak je se od Ořechovského divadla očekává a jak je jeho dobrým zvykem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.