KULTURA

Losinské kulturní léto je v polovině

22. července 2009, 00:00, rejdakce
Velké Losiny - Devátý ročník Losinského kulturního léta se blíží ke své polovině. Počasí festivalu prozatím přálo, a tak mohli diváci zhlédnout tři představení, ve kterých se představilo mnoho umělců zvučných jmen.
Jako první nadchl diváky Jaroslav Dušek v představení Vizita, ve kterém opět dokázal, že je mistrem improvizace. Více než čtyři stovky diváků nadšeně sledovali skvělý výkon nejen Jaroslava Duška, ale také jeho přátel, kteří jej doprovázeli na hudební nástroje.

Opravdový divácký nával zažil losinský zámek při představení Komediograf, ve kterém excelovali Tomáš Matonoha, Marek Daniel, Josef Polášek a další. Do posledního místa zaplněné zámecké nádvoří aplaudovalo a vybuchovalo smíchy při skečích a jednotlivých scénkách, které tvořily toto kabaretní představení.

Třetím divadelním představením byla tragikomedie s názvem Šampionky, ve kterém se představili Simona Postlerová, Kateřina Janečková, Zuzana Katolická a Michal Malátný. Právě toto zajímavé obsazení, ve kterém se představil frontman skupiny Chinasky v roli nejen zpěváka, ale také herce, bylo divácky velmi atraktivní. „Všichni účinkující si zaslouží uznání za skvělé výkony, které v této divadelní hře předvedli.“

„Festival doposud navštívilo více než 1600 diváků a věříme, že nám, pokud počasí vydrží, zachovají i nadále svoji přízeň.“ V druhé polovině Losinského kulturního léta se diváci mohou těšit dne 24.7. na komedii Mušketýři po 30 letech, kterou divákům nabídne Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště.

Poslední festivalový víkend bude patřit flamencu a komedii. V pátek 31.7. se uskuteční již pátý ročník Andalůské noci flamenca. Milovníci tohoto žánru budou mít možnost zhlédnout špičkové umělce v čele s kytaristou Petrem Vítem a tanečnicemi Lucii Cellarovou a Virginií Delgado ze Španělska. Jako speciální host vystoupí izraelský perkusista Azar Abou.

Festival zakončí v sobotu 1.8. Ořechovské divadlo se svojí novou hudební komedií Babička v trenkách, aneb aprílová komedie. Tak jak již sám název napovídá, bude se jednat o ztřeštěnou komedii plnou písniček a humorných situací, tak jak je se od Ořechovského divadla očekává a jak je jeho dobrým zvykem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.