KULTURA

Losinské kulturní léto 2008

30. června 2008, 07:46, rejdakce
Velké Losiny - Letošní již 8. ročník divadelního a hudebního festivalu Losinské kulturní léto slibuje opět velmi zajímavou podívanou a kvalitní program. Pojem Losinské kulturní léto se stal neodmyslitelnou součástí letní kulturní scény.

Minulý ročník navštívilo více než tři a půl tisíce diváků nejen z našeho kraje, ale prakticky z celé České republiky, protože část divácké obce tvoří turisté a lázeňští hosté, kteří tráví ve Velkých Losinách svoji dovolenou. Velkým závazkem a oceněním je pro nás také významná podpora, kterou již stabilně získáváme z Krajského úřadu Olomouckého kraje, bez které by nebylo možné festival vůbec zorganizovat.

Předprodej vstupenek je na pokladně zámku Velké Losiny, v prodejně ZDEKUP ve Velkých Losinách a v informačním centru v Šumperku.

Pro letošní ročník jsme se pro diváky opět snažili připravit kvalitní a hlavně atraktivní program, který Vám ve stručnosti představím.


Sobota 5. 7. (20:30)
VEPŘO, KNEDLO, ZELO


Divadlo Bolka Polívky a divadlo Malé hry (Barbora Seidlová, Josef Polášek, Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská). Komedie z kravína o touze uniknout z „malého“ moravského venkova symbolizovaného vepřovou se zelím do velkého světa.
140 Kč
Neděle 6. 7. (18:30)
ROBERT KŘESŤAN a DRUHÁ TRÁVA

Koncert jedné z nejvýznamnějších osobností nejen české folk&conutry scény.
120 Kč

Pátek 11. 7. (20:30)
MUŽ Z ULICE A GENTLEMAN


Ivan Vyskočil a Tomáš Krejčíř. Psychologický thriller s detektivní zápletkou, ve kterém není nouze o komické scény. Hra byla v Paříži nominovaná na cenu Moliere.
140 KčSobota 12. 7. (20:30)
VELKÁ BUBENICKÁ SHOW JUMPING DRUMS


Strhující show bubenického souboru Jumping Drums, který patří mezi evropskou bubenickou špičku. Představí se 8 bubeníků a bubenic, kteří budou předvádět své umění na 90 bubnů a perkusí!
120 Kč
Pátek 25. 7. (20:30)
ANDALŮSKÁ NOC FLAMENCA IV.


Jedinečný večer věnovaný strhujícímu tanci a hudebnímu žánru flamenco. Pouze na tomto vystoupení v ČR se představí flamencový kytarista Petr Vít, tanečnice Petra Šťastná a společně s nimi španělská tanečnice Virginia Delgado.
100 Kč
Neděle 27. 7. (18:30)
POUTNÍCI


Legendární bluegrassová a country skupina, která představí průřez svojí úspěšnou 37-letou historií. Během koncertu zazní písničky z posledního alba, ale i známé poutnické hity.
100 Kč
Sobota 9. 8. (20:30)
PAROHÁČI ANEB ČERVENÉ KALHOTY


Ořechovské divadlo. Zbrusu nová komedie o lidských nešvarech a především lidské blbosti, která je, jak známo, věčná! Tato „třeskutá fraška“ je zárukou večera plného humoru, pěkných písniček a pohody.
120 Kč
Pátek 15. 8. (20:30)
COMMEDIA DELLÁRTE


Pavel Liška, Tatiana Vilhelmová/Gabriela Štefanová, Marek Daniel, Ája Marečková, Michal Bumbálek. Skvělá letní komedie, kterou si herci „upekli“ pro své vlastní potěšení a která navazuje na legendární hru divadla Husa na provázku, tehdy s Bolkem Polívkou v hlavní roli.
160 Kč
Pátek 22. 8. (18:00)

MADALEN KŘTÍ NOVÉ CD – RUČNÍ PAPÍRNA VELKÉ LOSINY

Koncert nejúspěšnější folkové skupiny našeho regionu, na kterém pokřtí svoje nové CD „Na barvách“.
40 Kč

 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.