KULTURA

Losinské kulturní léto 2008

30. června 2008, 07:46, rejdakce
Velké Losiny - Letošní již 8. ročník divadelního a hudebního festivalu Losinské kulturní léto slibuje opět velmi zajímavou podívanou a kvalitní program. Pojem Losinské kulturní léto se stal neodmyslitelnou součástí letní kulturní scény.

Minulý ročník navštívilo více než tři a půl tisíce diváků nejen z našeho kraje, ale prakticky z celé České republiky, protože část divácké obce tvoří turisté a lázeňští hosté, kteří tráví ve Velkých Losinách svoji dovolenou. Velkým závazkem a oceněním je pro nás také významná podpora, kterou již stabilně získáváme z Krajského úřadu Olomouckého kraje, bez které by nebylo možné festival vůbec zorganizovat.

Předprodej vstupenek je na pokladně zámku Velké Losiny, v prodejně ZDEKUP ve Velkých Losinách a v informačním centru v Šumperku.

Pro letošní ročník jsme se pro diváky opět snažili připravit kvalitní a hlavně atraktivní program, který Vám ve stručnosti představím.


Sobota 5. 7. (20:30)
VEPŘO, KNEDLO, ZELO


Divadlo Bolka Polívky a divadlo Malé hry (Barbora Seidlová, Josef Polášek, Daniela Zbytovská, Nikola Zbytovská). Komedie z kravína o touze uniknout z „malého“ moravského venkova symbolizovaného vepřovou se zelím do velkého světa.
140 Kč
Neděle 6. 7. (18:30)
ROBERT KŘESŤAN a DRUHÁ TRÁVA

Koncert jedné z nejvýznamnějších osobností nejen české folk&conutry scény.
120 Kč

Pátek 11. 7. (20:30)
MUŽ Z ULICE A GENTLEMAN


Ivan Vyskočil a Tomáš Krejčíř. Psychologický thriller s detektivní zápletkou, ve kterém není nouze o komické scény. Hra byla v Paříži nominovaná na cenu Moliere.
140 KčSobota 12. 7. (20:30)
VELKÁ BUBENICKÁ SHOW JUMPING DRUMS


Strhující show bubenického souboru Jumping Drums, který patří mezi evropskou bubenickou špičku. Představí se 8 bubeníků a bubenic, kteří budou předvádět své umění na 90 bubnů a perkusí!
120 Kč
Pátek 25. 7. (20:30)
ANDALŮSKÁ NOC FLAMENCA IV.


Jedinečný večer věnovaný strhujícímu tanci a hudebnímu žánru flamenco. Pouze na tomto vystoupení v ČR se představí flamencový kytarista Petr Vít, tanečnice Petra Šťastná a společně s nimi španělská tanečnice Virginia Delgado.
100 Kč
Neděle 27. 7. (18:30)
POUTNÍCI


Legendární bluegrassová a country skupina, která představí průřez svojí úspěšnou 37-letou historií. Během koncertu zazní písničky z posledního alba, ale i známé poutnické hity.
100 Kč
Sobota 9. 8. (20:30)
PAROHÁČI ANEB ČERVENÉ KALHOTY


Ořechovské divadlo. Zbrusu nová komedie o lidských nešvarech a především lidské blbosti, která je, jak známo, věčná! Tato „třeskutá fraška“ je zárukou večera plného humoru, pěkných písniček a pohody.
120 Kč
Pátek 15. 8. (20:30)
COMMEDIA DELLÁRTE


Pavel Liška, Tatiana Vilhelmová/Gabriela Štefanová, Marek Daniel, Ája Marečková, Michal Bumbálek. Skvělá letní komedie, kterou si herci „upekli“ pro své vlastní potěšení a která navazuje na legendární hru divadla Husa na provázku, tehdy s Bolkem Polívkou v hlavní roli.
160 Kč
Pátek 22. 8. (18:00)

MADALEN KŘTÍ NOVÉ CD – RUČNÍ PAPÍRNA VELKÉ LOSINY

Koncert nejúspěšnější folkové skupiny našeho regionu, na kterém pokřtí svoje nové CD „Na barvách“.
40 Kč

 

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.