ZPRÁVY

Losínek připravuje nožířskou dílnu

15. července 2014, 12:29, hap
Losínek připravuje nožířskou dílnu Velké Losiny - Řemeslný kurz Nožíř pro otce a syny připravuje ve spolupráci s velkolosinskou ruční papírnou Rodinné centrum Losínek. Účastníci si vyrobí finskou dýku i s pouzdrem. Kurz Nožíř proběhne od pátku 25. do neděle 27. července v prostorách dílničky ruční papírny.

 „Když jsme Losínek na sklonku března letošního roku zakládali, měli jsme jasno v tom, že chceme rodinné centrum, které bude určeno i tátům dětí a bude podporovat rodinné vztahy. Nožíř je tedy mužská dílna, která je určena pro chlapy, otce se syny nebo dědy s vnuky. Zapojit se ale může i zdatná žena, která touží po vlastním noži. Každý účastník si vyrobí svůj vlastní nůž z kvalitní ocele, s dřevěnou ručkou a koženým pouzdrem,“ vysvětluje koordinátorka Losínku Ivica Másilková. Pozvání do Velkých Losin přijal lektor Josef Šebesta, který v uplynulých pěti letech vedl desítky úspěšných řemeslných kurzů po celé republice. „Na kurzu proniknete do umění používání nástrojů a opracování dřeva. Z dílny si odvezete krásný, užitečný a trvanlivý výrobek, ale hlavně si odnesete radost z tvorby a společného setkání s lidmi. Budou vás bolet ruce, ale hlava bude čistá,“ říká Šebesta. Na akci jsou vítáni partneři, děti a celé rodiny.

Losínek o prázdninách nezahálí. Od pondělí 28. července nabízí poprvé také příměstský indiánský tábor, který je určen dětem od tří let s doprovodem rodičů a samostatným dětem od tří do osmi let. Na programu je stavba indiánského teepee, výroba lapače snu a další aktivity. „V těchto dnech už myslíme i na běžný provoz Losínku od září. Stávající program chceme obohatit divadélkem pro děti, které bychom chtěli hrát jednou za měsíc,“ dodává Másilková. Podrobnější informace o akcích pro rodiny získají zájemci na losinek.cz. Na nožířský kurz se mohou hlásit co nejdříve na adrese ivica@email.cz.


Foto: red
Vyrobit si vlastní nůž je snem každého kluka, v Losinách může dojít naplnění.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.