SPORT

Lodivod šumperských basketbalistů Radim Šíma: „Jako bychom se báli hrát“

23. listopadu 2016, 17:30, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Lodivod šumperských basketbalistů Radim Šíma: „Jako bychom se báli hrát“ Šumperk - Není to ono. Trenér Radim Šíma to dobře ví. Šumperští basketbalisté zůstávají za očekáváním, a to herním i výsledkovým. Jejich putování druhou ligu zatím neprobíhá tak, jak si před sezónou představovali. Po osmi odehraných zápasech jsou až na osmém místě tabulky.

 Ze šesti duelů před vlastním publikem vytěžili jen tři výhry. A to je málo. „Jako bychom se báli hrát. Je to od nás až příliš svázané, ustrašené, utlapané a vydřené. Málo běháme, k tomu se nám nedaří v obraně. V poslední době je to naše slabina. U střelců jsme o dva kroky později a tvrdě za to pykáme. Velmi často nás trestají z tříbodových vzdáleností,“ mrzelo kouče Šímu.
Vyrovnanou přetahovanou se Žďárem nad Sázavou se podařilo překulit na stranu hostitelů hlavně proto, že se ve čtvrté čtvrtině rozehrál k výtečnému výkonu Josef Kresta. „Vzal to na sebe a pod košem nás protlačil k vítězství. Na našem problému se ale nic nemění. Pořád dokola nás drží tři nebo čtyři hráči. Hlavně na křídle bychom potřebovali ještě jednoho nebo dva, kteří by dokázali nastřílet kolem deseti bodů. Zajímavý potenciál se skrývá v mladém Tomešovi, zatím ale není tolik odvážný a přesný jako při zápasech béčka. Až ho i v áčku rozvine naplno, mohl by to být přesně ten typ, co nám momentálně schází,“ věřil šumperský kormidelník. Ve víkendových duelech nemohl nasadit z pátku zraněného Březinu, nemocného Vévodu a novopečeného otce Pajera.
O den později si udivením nestačil protírat oči. Jeho svěřenci projeli první desetiminutovku s Podolím o dvanáct bodů. „Odehráli jsme ji hrozně. Mimo jiné jsme dostali čtyři trojky. Po úspěšné dotahovací jízdě jsme sice dvě minuty před koncem o bod vedli, závěr nám ale znovu nevyšel. Nevyvarovali jsme se několika ztrát, nedali jednoduché šoupáky zpod koše a sami schytali další tříbodovou ránu v nejméně vhodnou chvíli. Důležitý rozdíl byl i v šestkách. Nás nepodržely, oni byli naopak z čáry trestného hodu téměř stoprocentní,“ bilancoval Radim Šíma.
Na druhé lize je dobře patrné, že se její obsazení příliš nemění. Jednotlivé týmy se znají jako manželé v pokročilém stádiu svého dlouhodobého vztahu a dokážou eliminovat své největší přednosti. „Klidně vám obětují jednoho hráče, který brání vaše opory po celém hřišti. V sobotu měl osobního hlídače Müller, v neděli Wiesner. Soutěž je letos hodně vyrovnaná i otevřená a nabízí spoustu pro mě překvapivých a zvláštních výsledků,“ podivoval se Šíma. „Zatím jsme na třech výhrách a pěti porážkách. Není to nic příznivého i s ohledem na to, jací soupeři nás teď čekají. Jedeme do Ostravy a Valašského Meziříčí, kde narazíme na druhý a třetí tým průběžného pořadí. I když se dá vyhrát každý zápas, nebude to tam vůbec nic lehkého,“ uvědomoval si s obavami.

DRUHÁ LIGA MUŽŮ

ŠUMPERK – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 68:61 (20:20, 32:37, 49:49). Body Šumperka: Kresta 25, Z. Wiesner 10, O. Šich 9, Tůma 9, M. Müller 7, Vláčel 6, Gonda 2, Plhák, Tomeš.
ŠUMPERK – PODOLÍ 59:66 (10:22, 34:41, 47:52). Body Šumperka: Kresta 15, Tůma 10, Z. Wiesner 7, M. Müller 7, Vláčel 6, O. Šich 4, Gonda 4, Plhák 3, Tomeš 3.Foto: Petr Fišer
Kreativní rozehrávač Marek Müller je jedním z těch, kterým obránci soupeře věnují zvýšenou pozornost.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.