SPORT

Draci s novým trenérem padli v Litoměřicích

19. prosince 2012, 18:43, téma HOKEJ, Michal Šíma
Litoměřice – Ani změna trenéra nepomohla šumperským hokejistům k lepším výkonům zejména na venkovních hřištích. V Kalich aréně Draci neměli šanci zejména díky prospanému úvodu.
Někdejšího kouče Radka Kučeru, který se přesunul na pozici asistenta, nahradil Zdeněk Moták z Vítkovic. Pro utkání v Litoměřicích nemohl počítat s útočníkem Vrdlovcem, kterého zkouší extraligová Slavia, a také s indisponovanými Pláškem a Staňkem. Nicméně velké množství absencí však není omluvou pro tragický vstup Draků do utkání. Ani nový lodivod totiž nezabránil hororové první třetině ze strany Šumperka.

Domácí jako první zvedali ruce už po necelé minutě hry. Střelu od modré vyslal Kříž a Štůrala jen vylovil puk z branky. Litoměřice měly hned další šance. Druhý gól visel ve vzduchu a v 7. minutě se kališníci dočkali. Individuální akci zakončil Kafan bekhendovou střelou a zvýšil stav utkání na 2:0. Likvidaci Šumperka v úvodu utkání dokonala přesilovka Draků, v níž inkasovali třetí gól. I přes početní nevýhodu se totiž Rubeš prodral k dorážce Husákovy střely a hosté byli zralí na ručník. Také v dalším průběhu zápasu byl lepším týmem domácí celek. Jedinou vážnější šanci Draků spálil Brunec, když svoji dorážku poslal nad branku.

Druhou část už šumperští hokejisté odehráli lépe, ale ke snížení výsledku nedošlo. Draci sice ubránili dvojnásobné oslabení, ale pak stejnou výhodu nezužitkovali. Navíc v 35. minutě počtvrté prostřelil Štůralu od modré čáry a bylo prakticky rozhodnuto. Třetí část už se jen dohrávala v předtuše nevyhnutelného výsledku. Šumperk nevyzískal ani čestný úspěch, naopak. Nepopulárního „bůra“ hostům uštědřil střelou z mezikruží Kloz.

Draci tak v prvním zápase pod trenérem Motákem prohráli v Litoměřicích jasně 5:0. V tabulce se nadále nacházejí na jedenáctém místě, protože právě středeční soupeř Šumperka nyní odskočil na rozdíl tří bodů.

HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk  5:0Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.12.2012 12:49
Titulek: Bez titulku
Autor: abcd
111
Proč toho Kučeru rovnou nevyhodí? Stejně tam je jen za zásluhy! Šumperští honipuci jsou lůzři, jací nemají obdoby... Ale nevadí, však ono město skrouhne jiné sporty a peníze jim opět nasype!!! Sami by si nevydělali ani na suchý chléb:-/
Reagovat
Datum: 20.12.2012 13:13
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
souhlas
45
nesouhlas
94
Je dobré vědět, že Kučera je spolumajitelem klubu a švagr šéfa klubu. Nemůžu ale tvrdit, že to něco znamená...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).