SPORT

LIGOVÝ BASKETBAL: Šumperk vyhrál krajské derby a do play-off postoupil ze druhého místa. Nikdy na tom nebyl lépe!

26. března 2014, 06:04, téma BASKETBAL, Petr Fišer
LIGOVÝ BASKETBAL: Šumperk vyhrál krajské derby a do play-off postoupil ze druhého místa. Nikdy na tom nebyl lépe! Šumperk - Basketbalisté Šumperka si zahrají druholigové play-off. Že mezi elitní čtyřku moravské skupiny patří právem, potvrdili v posledním utkání základní části. K radosti spokojených diváků dovedli do vítězného konce napínavý zápas, který patří v celé sezoně k nejprestižnějším ze všech. Hrálo se krajské derby!

 Hostitelé vstoupili do nedělního klání s velkou chutí. V první periodě roztočili ofenzivní kolotoč, který jim vynesl až jedenáctibodové vedení. Ve druhé desetiminutovce se ale rozjetý stroj poněkud zadrhl a dotahující Olomouc se vrátila zpátky do hry. Znovu to byla naprosto otevřená záležitost. "Zdálo se, že budeme mít utkání pod kontrolou od samého úvodu, start druhé čtvrtky jsme ale hrubě zaspali. Vyrobili jsme spoustu chyb a ztrát, v útoku jsme to zbytečně tlačili na sílu až pod koš. Na skóre se to okamžitě projevilo, v 17. minutě jsme prohrávali 24:26," postěžoval si šumperský trenér Radim Šíma.

Jeho svěřencům nepomohl ke klidnějšímu průběhu ani desetibodový náskok, který si vytvořili ve třetím dějství. Na začátku čtvrté čtvrtiny dostali koš a dvě trojky k tomu a bylo vyrovnáno. "Zbytečně nervózní to díky tomu bylo až do konce. Naštěstí se nám kolem šesté minuty povedla šňůra deseti bodů v řadě a získané vedení jsme tentokrát dokázali udržet," oddechl si Šíma.

Šumperk pod jeho vedením uhájil historicky nejlepší umístění po základní části. Skončil v ní na druhé příčce. V prvním kole vyřazovací fáze tak bude mít proti Karviné výhodu domácího prostředí, a to v otevíracím duelu a také v případě třetího rozhodujícího střetnutí. K premiérové konfrontaci dojde na Tyršově stadionu příští sobotu.

ZÁPASY ŠUMPERKA

ŠUMPERK - OLOMOUC 69:62 (29:28). Body: Z. Wiesner 27, Gonda 17, Kresta 13, Pajer 8, Václavek 3, Plhák 1, Skoumal. Čtvrtiny - 22:14, 7:14, 22:17, 18:17.

KK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - ŠUMPERK 65:66 (37:29). Body: Z. Wiesner 14, Kresta 14, Gonda 11, Vláčel 10, Pajer 9, Václavek 4, M. Müller 2, Plhák 2. Čtvrtiny - 17:17, 20:12, 15:15, 13:22.


Foto: Petr Fišer
I košíkaři mají své derby. Olomouci dokázali vrátit porážku z prvního vzájemného utkání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.