SPORT

LIGOVÁ HÁZENÁ: Jako den a noc, po přestávce se vyjasnilo

19. března 2014, 05:48, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
LIGOVÁ HÁZENÁ: Jako den a noc, po přestávce se vyjasnilo Šumperk - Dvě naprosto odlišná dějství mělo sobotní představení druholigových házenkářů Šumperka. Proti Polance vystřídal propršenou noc báječný slunečný den. "Do přestávky bych to přirovnal k menší tragédii, moc se nám nedařilo. Druhou půlku jsme naopak měli silně pod kontrolou. Myslím si, že i diváci mohli být spokojeni," bilancoval hrající kouč domácího mužstva Tomáš Laštůvka.
 16. KOLO
ŠUMPERK - POLANKA 32:23 (10:10)

Šumperku v posledních kolech nevycházejí nástupy. Po deseti minutách hry prohrával 1:5 a Laštůvka si raději zažádal o oddechový čas. "Šlo o to, abychom se uklidnili a trochu prostřídali sestavu. Šance jsme si sice vytvářeli, jenže jsme je zahazovali. Dokonce jsme neproměnili ani dvě sedmičky. K ideálu to mělo daleko. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, ale ono to úplně samo nešlo," vypozoroval správně zkušený harcovník.

Domácí výkon nabíral na intenzitě až s výměnou stran. Hostitelé přitlačili na pilu a Polanka přestala stíhat. "Zlepšili jsme obranu i zakončení, znovu nás držel brankář. Zbyňa je prostě Zbyňa," nezapomněl zmínit tradičně bohatý příspěvek nestárnoucího gólmana Ošťádala dobře naložený Laštůvka. "Jsou to pro nás důležité body. Polanku jsme chtěli porazit i proto, že jsme u nich smolně prohráli o jediný gól. Narazily na sebe dva týmy podobné úrovně, o to je naše vysoké vítězství cennější. Zaměřili jsme se na jejich šikovné spojky a vyšlo to."

Šumperští házenkáři už stačili nasbírat dvacet bodů a v zamotané soutěži, která je velmi vyrovnaná, můžou pomýšlet na příznivé umístění. "V sobotu jedeme do Karviné, což bude hodně nesnadná záležitost. Zkušený mančaft s bývalým reprezentantem Tomášem Heinzem v sestavě jsme sice doma porazili, ale u nich to bude o dost těžší. V kádru mají spoustu exligových hráčů," uvědomoval si sílu nadcházejícího protivníka Tomáš Laštůvka.

S definitivní platností se rozhodlo o termínu jeho nezbytné operace. Zlobivý spojovač šesti svalů v rameni ho připoutá na nemocniční lůžko 30. dubna, takže bude muset vynechat poslední dvě kola. Po veteránech Dopitovi s Kranichem to bude už třetí házenkář Šumperka, který půjde pod kudlu s podobným problémem.

SESTAVA A BRANKY: Ošťádal - Vobořil 9, Laštůvka 7, Korec 4, Hejný 4, Petrtýl 3, Marek 2, Burýšek 2, M. Kučera 1, P. Nimmerrichter, Drechsler, Bartl.

DRUHÁ POLOVINA

12. KOLO - 15. února: Rožnov - Šumperk 22:28. 13. KOLO - 22. února: Vsetín - Šumperk 30:26. 14. KOLO - 2. března: Šumperk - Velká Bystřice 22:24. 15. KOLO - 8. března: Frýdek-Místek B - Šumperk 25:29. 16. KOLO - 15. března: Šumperk - Polanka 32:23. 17. KOLO - 22. března: 15.3 Karviná - Šumperk. 18. KOLO - 30. března: 10.30 Šumperk - Ostrava. 19. KOLO - 12. dubna: Napajedla - Šumperk. 20. KOLO - 27. dubna: 10.30 Šumperk - Hranice B. 21. KOLO - 3. května: Trnávka - Šumperk. 22. KOLO - 11. května: 10.30 Šumperk - Zubří B.


Foto: Petr Fišer
Brankář Zbyněk Ošťádal byl znovu mužem na svém místě.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.