SPORT

Liga žen 2010

21. prosince 2010, 00:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Liga žen 2010 Ostrava - Druhý prosincový víkend se do ostravské sportovní haly sjela národní špička, probíhalo zde totiž republikové finále soutěží první a druhé ligy a také extraligy družstev ve sportovní gymnastice žen!
Gymnastický klub Šumperk zde završil velmi vydařenou závodní sezónu. Dvoudenní maratón zahájil v sobotu závod II. ligy. Šumperačky se představily ve složení Adéla Měrková, Vendula Měrková, Bára Fricová a hostující Magdaléna Holcová, která doplnila šumperské kvarteto. Po obtížném boji, kdy mezi vyrovnanými družstvy rozhodovaly desetinky bodu, skončil GK Šumperk na osmém místě. Mezi jednotlivci se nejvíce dařilo sestrám Měrkovým, které jako jedny z nejmladších podaly velice slušný výkon a obě se v konkurenci téměř osmdesáti startujících zařadily mezi desítku nejlepších. Za zmínku stojí také krásné páté místo Venduly Měrkové za cvičení na bradlech. Další úspěšnou členkou tohoto týmu byla na 12. místě Bára Fricová.
 

Sportovní podvečer pak divákům zpříjemnilo zápolení extraligové špičky, kde GK Šumperk reprezentovaly čtyři nejzkušenější závodnice – Viktorie Harásková, Simona Kozáková, Tereza Vařeková a mladinká Marie Nevrklová, které si zajistily účast v extralize již v loňském roce svým excelentním vystoupením a stříbrnou medailí z I. ligy. Ani letos nezklamaly a šestým místem mezi národní elitou znovu potvrdily, že se s nimi musí do budoucna počítat.
 

Na úspěchu šumperských gymnastických nadějí má nemalé zásluhy trenérka Silvie Urbanová, která za podpory ostatních trenérů – Simony Petrové, Heleny Konopové a Veroniky Petrové tato děvčata pečlivě připravuje a díky ní také mohou sbírat úspěchy i v nejvyšších národních soutěžích.
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.