SPORT

Life In Line Tour – 6. ročník, jehož součástí je World Inline Cup v Ostravě

3. června 2010, 00:00, TJ Sokol Šumperk
Šumperk/Ostrava - Tradiční rodinný festival bruslení pro každého má za sebou první pětiletku a v rámci 6. ročníku připravil zajímavý program, jehož součástí je i závod světového poháru WIC Marathon Ostrava. Bruslaři budou na startu v Ostravě nejen s tuzemskou bruslařskou elitou, ale i hobbíky. Ostrava bude opětovně hostitelem Světového poháru WIC. Těšíme se na vaši účast v seriálu. Marathon Ostrava 30. května 2010 - závod Světového poháru.
Na závodech LIGLASS World Inline Cup v Ostravě na Hlavní třídě startovalo celkem 615 závodníků z 15 zemí. Závodům předcházela sobotní večerní jízda, kterou absolvovala téměř tisícovka bruslařů.

Ostravský LIGLASS World Inline Cup je pátým dílem SP, poté se bruslařský peloton přesune do španělské Pamplony. „Jsme rádi, že jsme mohli díky firmě Liglass a finanční podpoře města Ostravy přivést do Česka již podruhé Světový pohár ve stále populárnějším in-line bruslení,“ uvedl Martin Plecitý, šéf pořadatelské agentury Trikam. Záštitu nad tímto dílem Světového poháru převzal pan náměstek primátora města Ostravy - Mgr. Lubomír Pospíšil. Ostravský hotel PARK INN, který je oficiálním hotelem závodu, vytvořil výborné zázemí pro organizační tým a připravil skvělou nabídku pro účastníky.

Závod SP se pojede v rámci největšího středoevropského bruslařského seriálu pro veřejnost LIGLASS LifeInLine Tour, šanci závodit na stejné trati jako světová elita mají v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě tedy všichni příchozí bez rozdílu věku a výkonnosti. Okruh na Hlavní třídě měří 3100 m.

Bohužel počasí nepřálo všem závodníkům stejně. Celkem 188 účastníků dětských závodů jelo za sucha, ale před Fitness desítkou se 187 bruslaři na startu už spadlo pár kapek. Ženy při závodu WIC na 33 km preventivně přemontovaly na rámy „mokrá“ kolečka – ale pršet přestalo. Závod WIC mužů se ovšem odehrával už za obrovské průtrže mračen.

Ženský závod WIC se jel za účasti 34 závodnic.  Rozhodoval až dramatický dlouhý hromadný sprint desetičlenné skupiny, v němž potvrdila kvality vedoucí závodnice Světového poháru Cecilia Baena z Kolumbie. Nejlepší Češkou se stala Kamila Nováková na 7. místě.


Předpověď pro závod mužů nezklamala a tento závod se konal za totální průtrže mračen. Na start se postavilo 176 závodníků. První příčku vybojoval trojnásobný mistr světa Yan Guyader z Francie, 2. Severin Widmer ze Švýcarska a 3. Thomas Boucher z Francie.

S náročnými povětrnostními podmínkami se poprali také naši zástupci z TJ SOKOL Šumperk, kteří obsadili následující celkové umístění:
32. Roman Fišnar (ročník 1983)
34. Milan Jeřábek (ročník 1961), 3. místo v kategorii M4
57. Jan Choma (ročník 1991)

V týmech získali sokolové výborné 1. místo ve složení Roman Fišnar, Milan Jeřábek a Filip Alt.


Závod LIGLASS LifeInLine Tour na 12 200 m – FITNESS desítka se jela za účasti 188 mužů a žen.

TJ. SOKOL Šumperk získal následující celkové umístění:

2. Martin Holoubek (ročník 1977), 1. místo v kategorii M3
3. Petr Janda ( ročník 1967), 1. místo v kategorii M4
4. Jiří Kincl (ročník 1962), 10. místo v kategorii M4

Ženy:

36. Lída Jandová (ročník 1970), 3. místo v kategorii Z 4

Dětská kategorie dívky 8-9 let:

7. Nikol Jandová (ročník 2002)

Další závod se jede již následující neděli 6.6.2010 v družebním městě Prievidza.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.