ZPRAVODAJSTVÍ

Lidská hyena okradla pozůstalé

19. ledna 2016, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Lidský hyenismus ve své nejsyrovější formě předvedl minulé úterý 12. ledna zloděj v Šumperku. U tamního krematoria si počkal na to, až pozůstalí vejdou do smuteční síně krematoria, aby se rozloučili se zesnulým, a následně jim vykradl auta.

 „Pachatel se do dvou vozidel dostal poté, co rozbil okna jejich dveří. Následně z nich odcizil tři dámské kabelky. Oběti tak během smutečního obřadu přišly o peněženky s hotovostí, platební karty, doklady a osobní věci,“ uvedla mluvčí šumperské policie Marie Šafářová. Pozůstalí vyčíslili škodu na bezmála čtyřicet tisíc korun. Případní svědci události mohou policii kontaktovat na lince 158. Chmatákovi hrozí v případě dopadení dva roky za mřížemi.

Zločin na hřbitově

Není to poprvé, co zločinci řádili v místě posledního odpočinku. V minulosti docházelo na šumperském hřbitově opakovaně k vykrádání automatu na svíce, desítky drobných krádeží hřbitovní výzdoby lidé policistům ani nenahlásili. „Ukradli nám dvě mramorové vázy, kolik zmizelo smutečních věnců za poslední roky, ani nepočítám,“ řekla týdnu sedmašedesátiletá Božena Kovářová, která na zdejší hřbitov dochází pravidelně.
Šokem pro pozůstalé byl případ z minulého roku, kdy zloděj na hřbitově v Novém Malíně vysypal z několika uren popel zesnulých a prázdné měděné schránky ukradl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.1.2016 17:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Ram
67
Toto by se mělo trestat veřejně na náměstí bičováíním po dobu 7 dní min. 25 ran denně. Ať to vidí každý. A humanisté, kteří by to chtěli napadnout, tak bičovat hned po tom hajzlíkovi stejným metrem a organizaci zrušit. Při opakování zabavit majetek, nebo setnout ruku. A můžete mě kritizovat, žádný středověk! Obdodně postupovat u znásilnění a dalších přečinů.....
Reagovat
Datum: 21.1.2016 06:32
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
43
Jestli ti chybí k sebeukájení mlácení lidí a sekání údů, přihlas se k IS, tam je teď volné místo po jistém Johnovi.
Reagovat
Datum: 21.1.2016 08:15
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Adela
62
Ale ty jsi mě chytrej panáček
Nechodíš náhodou také někdy na nějaký ten lup?
Máš strach z veřejného bičování?
Máš strach o své prsty, ruku?
Nejde o sebeukájení, ale o disciplínu člověče
Je vidět, na které straně stojíš
Reagovat
Datum: 21.1.2016 09:41
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
63
Adélo, nedělaj Milku. Já jen tomu saďourovi navrhl řešení jeho problému. A očividně i ty bys ráda slintala u nějaké té veřejné amputace. Doufám, že si nedostatek takových příležitostí nekompenzuješ na zvířátkách a stačí ti internet s drastickými videi.
Reagovat
Datum: 21.1.2016 09:58
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: kinderman
59
Klasická debilita některých zdejších přispěvatelů opět v akci: na jedné straně protesty, že islám v ČR nechceme, na druhé straně by začlenění práva šaría do našeho právního systému zjevně mnohým (souhlasícím) nevadilo. To je tak, když nejdřív spěchají emoce a teprve daleko za nimi se belhá rozum.
Reagovat
Datum: 21.1.2016 10:45
Titulek: Islám je pokrokové náboženství ! Re: Bez
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
49
Islám je pokrokové náboženství ! (Rudé právo, 1987) ***

Reagovat
Datum: 21.1.2016 11:15
Titulek: Od Islámu se učí i soudruzi v USA ! Re: Bez titulku
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
50
Pletete se Vážený aNONYME. Od Muslimů se naopak učí i imperialisté z prohnilého USA:

"Je mi ctí potřást rukou iráckému občanovi, jemuž Saddám Husajn usekl ruku.
Naši nepřátelé vymýšlejí stále nové způsoby, jak ublížit našemu lidu. Ani my nezůstáváme pozadu." *** (George W. Bush)

(Mimochodem, tak mě napadá, není Vaše ctěné jméno redundantním pleonasmem?)
Reagovat
Datum: 21.1.2016 13:54
Titulek: Re: Od Islámu se učí i soudruzi v USA ! Re: Bez
Autor: aNONYM
65
Vážený kolego,
v první řadě mi dovolte vyjádřit radost nad Vašim návratem. Jistě prospěje vyšší intelektuální úrovni zdejších diskuzí.
Co se týká mého jména, myslím, že jméno jako takové být redundatní pleonasmus nemůže.
Reagovat
Datum: 21.1.2016 18:42
Titulek: Re: Od Islámu se učí i soudruzi v USA ! Re: Bez
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
64
Aha, pak se tedy u Vašeho "jména" jedná o oxymóron. Ale obecně jméno, jako takové, může býti i pleonasmem. Dokonce jsou Čecháčci schopni vyrobit i taková falešná slovíčka, která zvládnou býti zároveň pleonasmem i obsahovým oxymórem. Třeba takový pojem "ODS"

Vzdělání v marxismu-leninismu pro všechny a bez školného! ***

Reagovat
Datum: 21.1.2016 04:26
Titulek: Není to poprvé
Autor: Martin Gajdoštín
59
Bohužel, není to poprvé, co byly vykradené auta u krematoria. Možná to má souvislost s nablízku stojícím domem. Asi již měly být nainstalovány kamery, toto přece není naposledy. Policie vám v tomto nepomůže, nemohou se ani provést prohlídku podezřelých lidí. Ale na uklidněnou. I Češi kradli vždycky a krást budou.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.