ZPRAVODAJSTVÍ

Lidé si zaslouží jistoty i na železnici

26. září 2016, 18:38, redakce, placená reklama
Lidé si zaslouží jistoty i na železnici Letos je tomu přesně 175 let, kdy Olomouc propojila s Přerovem železnice. Psal se rok 1841 a výstavba parostrojních železnic soukromé společnosti Severní dráha císaře Ferdinanda byla v plném proudu. Pokud se podíváme zpět do přítomnosti, uvidíme, že velký význam železniční dopravě nelze odepřít ani dnes. Naopak, železniční doprava si zaslouží ještě více podporovat.

Objektivem krajského zastupitele a kandidáta na hejtmana Olomouckého kraje mohu bez okolků tvrdit, že se nám v uplynulých letech podařilo udělat obrovský kus práce pro zajištění kvalitní a komfortní dopravy všem cestujícím v našem kraji. Naší snahou vždy bylo, je a bude minimálně udržení stávajícího rozsahu dopravní obslužnosti. Chceme zajistit, aby všem, kdo vlakem dojíždějí zejména za prací, do škol, nebo třeba k lékařům, sloužil dostatečný počet spojů. Skvělou zprávou jistě je, že se nám povedlo k 1. září zařadit do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) šest zbývajících železničních tratí číslo 270, 274, 280, 290, 300 a 330. Ruku v ruce s tímto krokem si mohou obyvatelé kraje zakoupit jednotnou jízdenku, která platí ve vlacích, autobusech i v městských hromadných dopravách v Olomouci, Prostějově, Přerově, Šumperku, Zábřehu a Hranicích.
Vrátím-li se zpět k železnici, pak je pochopitelný můj zájem na tom, aby se pasažérům cestovalo ve vlacích co nejpohodlněji. V současnosti na regionálních tratích, na jejichž provoz přispěl kraj vloni více než 650 miliony korun, jezdí moderní Regionovy či RegioPantery. Je pravdou, že Olomoucký kraj platí ze svého rozpočtu za přepravu na železnici rok od roku více. Jen pro představu srovnejme s loňským výdajem částku 600 milionů korun v roce 2012.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru