ZPRÁVY

Lidé s kufry poslali město mezi rekordmany

18. února 2014, 09:00, Jaroslav Kropáč
Lidé s kufry poslali město mezi rekordmany Zábřeh - Zábřeh má od minulé neděle další zápis v knize rekordů. Postarali se o něj lidé, kteří na tamní náměstí dorazili se stovkami kufrů, z nichž pak poskládali nejdelší kufrové domino. Recesistická akce probíhala ve městě celé odpoledne.
„Rekordní zápis má hodnotu 146 metrů a 56 centimetrů,“ oznámil přítomným Zábřežanům Michal Jurečka z pelhřimovské agentury Dobrý den, která na průběh rekordu dohlížela. Lidé na místo donesli stovky rozličných kufrů. Nechyběla těžká vojenská zavazadla, dámy se blýskly třpytivými příručními kufříky, z dětských kufrů se na lidi usmíval Krteček nebo Hello Kitty. Jako nejzajímavější ocenili pořadatelé kufr Jaroslav Žouželky, pochází po jeho dědovi a účastnil se s ním bojů v první světové válce. „Uvnitř jsou zapsána všechna místa, která s vojskem navštívil,“ dodává hrdý majitel zavazadla.

V Zábřehu se sáňkovalo na dlažbě


Kromě kufrového domina budilo zábřežské náměstí pozornost originálním závodem sání s lidským čtyřspřežím. Co na tom, že na dlažbě nebyla jediná vločka sněhu, soutěžilo se s maximálním zapálením. Lidé se přitom navlíkli do masek myslivců, vlků, psů a nebo medvědů. Ambice pořadatelů zapsat se do knihy rekordů také početnou účastí bohužel nevyšla. Vloni se akce zúčastnilo téměř šest set lidí, letos dorazilo jen třista padesát nadšenců.

Foto: jak
Jan Eskymo Welzl může být spokojený. Téměř sto padesát metrů dlouhý had poskládaný z kufrů, z nichž mnohé nesly cestovatelovu podobiznu, stačilo na zápis města do knihy rekordů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.