ZPRAVODAJSTVÍ

Lidé nejsou spokojeni s městskou policií

9. února 2016, 12:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Více než polovina lidí v Šumperku není spokojena s prací městské policie. Pokles důvěry vyšel najevo při průzkumu názorů obyvatel města, který probíhal na konci minulého roku. Zatímco v roce 2008 bylo se strážníky nespokojeno zhruba 30 procent lidí, vloni už 55 procent. Městskou policii proto čekají změny.

 „Budeme se snažit zavést taková opatření, která by při zachování stávajícího personálního stavu vedla ke zlepšení práce městské policie. Důležité je dostat strážníky do ulic, kde by byli vidět a kde je jich potřeba nejvíce,“ uvedl šumperský radní Michael Kohajda. Ten například navrhuje, aby praxi dozorování přechodů pro chodce převzali místo strážníků dobrovolníci a policie se mohla více věnovat pochůzkám a hlídkové činnosti.
Kritika toho, že v Šumperku nejsou strážníci téměř vidět, zazněla například z úst zastupitelky města Aleny Hlavešové. „Policie podle mého názoru nepracuje tak, jak by měla. Člověk, když přijede večer vlakem, tak má strach projít Šumperkem a strážníka nikde nevidí,“ popsala vlastní zkušenost Hlavešová.

Starosta stojí za strážníky

Velkou nespokojenost občanů s prací zdejší policie nesdílí její velitel a starosta města Zdeněk Brož: „Neříkám, že se nedají věci zlepšit, vždycky to jde. Stojím ale za prací strážníků, ta práce kluků v uniformách není jednoduchá.“
Do dvou týdnů má vedení městské policie dodat radě města seznam opatření, která povedou ke zlepšení kritizovaného stavu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.2.2016 12:45
Titulek: Obchůzkáři jako za Masaryka
Autor: Šerlok Mamlas
110
Policie má být jedna, za to ale pořádná a na patřičné osobnostní úrovni. Nesmyslné dublování je vyhazování veřejných peněz a podpora alibistické neodpovědnosti kdo a za co odpovídá. Každá čtvrť ulic má mít své stabilní strážníky - obchůzkáře jako za první republiky..

Reagovat
Datum: 9.2.2016 12:52
Titulek: .... státní policie
Autor: Jan
129
není vidět ve městě vůbec, a to je v Šumperku největší obvodní oddělení Policie ČR v okrese
Reagovat
Datum: 9.2.2016 13:07
Titulek: Re: .... státní policie
Autor: Rada Sluchátko
112
a proč by taky měla, vždyť si Šumperk vydržuje na bezpečnost bezpečnostního Radu s. mjr. Skrboka! A navíc moderně vyzbrojeného tankem s pásy ze sovětské oceli a CB rádiem !

Reagovat
Datum: 9.2.2016 15:32
Titulek: Re: .... státní policie
Autor: J.
99
Tak to kecáš. V okrajových částech města občas vidíme na pěší obchůzce PČR, ale jak vypadají měšťáci nevíme. Občas akorát zabrousí do Kauflandu koupit si svačinku.
Reagovat
Datum: 9.2.2016 15:57
Titulek: akce Uherský Brod Re: .... státní policie
Autor: Rada Sluchátko
98
Tak to vás náčelník MP Brož nepovažuje evidentně již za město... A svatoušek žvanil soudruh Kohajda jen kecá a kecá a poslušné ovečky to lidovcům žerou a žerou...
Reagovat
Datum: 9.2.2016 13:10
Titulek: Spokojenost
Autor: Marie
105
106
Ba naopak,myslím,že mají větší pravomoc než např.před 5 lety.Mě už dvakrát velmi pomohli.
Reagovat
Datum: 9.2.2016 13:25
Titulek: BÝVALÁ BOLŠEVICKÁ SOUDKYNĚ NEMÁ
Autor: JOSEF F.
117
PŘEDEVŠÍM ČISTÉ SVĚDOMÍ.......Jinak pochopitelně je co zlepšovat či napravovat.....Likvidací zeleně v parcích to asi nebude....Povzbudit občanskou iniciativu nebude také po všem tom zápachu seshora snadné....Tendence MV k snižování kriminality za každou cenu, tedy i záměrným neobjasněním kriminality jistých společenských skupin, také neprospívá.....
Reagovat
Datum: 9.2.2016 22:46
Titulek: Městskou policii vidím na přechodech a při rozdávání botiček
Autor: Zzz
116
Měl jsem dlouhý rozhovor se strážníkem, který považoval za nutné udělit pokutu mamince s nemocným miminem v ruce před Hanou Benešovou. Prázdná ulice, jediné auto přímo před zdravotním střediskem. Zaparkovat mohl kdokoli, nikoho neblokovala. Ale měšťák pohotově vydělal nějakou tu korunku. Přesvědčil mě, že on musí dělat svou práci, ale nepřesvědčil mě, že taková městská policie na něco je.
Reagovat
Datum: 10.2.2016 02:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Arnošt
102
Pana Kohajda a Hlavešová jsou krásným příklad toho, když někdo začne přemýšlet nad práci někoho druhého. Což takhle někdy v pátek jít se strážníky do ulic, vyzkoušet si dvanáctku v plné kráse a potom klidně můžou plácat nesmysli. Od stolu se to dobře říká. Znáte vůbec rozlohu Šumperka. Znám plno kluků z městské policie a vůbec jim nezávidím. Ale zdá se mi, že má být opět další nábor, tak proč místo keců to nezkusí. Babička Hlavešová by se měla probrat, už komunismus není.
Reagovat
Datum: 10.2.2016 11:21
Titulek: ale KDU-ČSL řídí i městskou policii Re: Bez titulku
Autor: mongoloidní arab
95
pan Kokohajda je z KDU-ČSL tj. rodné strany soudruha Broža neboli je součást vládnoucí kliky na radnici, která taktéž rozhoduje o městské policii
Reagovat
Datum: 10.2.2016 08:05
Titulek: Bez titulku
Autor: matina
118
V Šumperku se stále více bojím, v noci se nese řev,který nikdo neřeší. Někteří totiž chodí ráno do práce i v sobotu a prořvaný pátek je pravidlem. V Šumperku asi neplatí žádná vyhláška o nočím klidu. Přimlouvala bych se alespoň od půlnoci.Jestli toho ale nechci už moc.
Reagovat
Datum: 10.2.2016 12:18
Titulek: Organizační struktura MP
Autor: Jarka
134
106
Nepřijde mi, že je jich tak málo, aby nemohli být vidět:
http://www.sumperk.cz/cs/sprava-mesta/organy-mesta/mestska-policie/organizacni-struktura-mp.html
Reagovat
Datum: 10.2.2016 21:23
Titulek: MP
Autor: Luc
119
Měly by je všechy vyměnit, vždyť berou lepší peníze než PČR a jejich fyzička je na bodu mrazu, tak jak už tady někdo psal, jsou vidět pouze v obchodech jak si kupují sváču nebo na poště jak jsi jdou vyzvednout poštu, ale spíš bych je chtěla vidět někde v akci, jak někde za někým běží,někoho chybtají apod.... to by byla sranda s těma jejich pupkama a důchodovým věkem...
Reagovat
Datum: 11.2.2016 01:54
Titulek: Pokuty do městské kasy umí vybírat dobře, o to tu jde?
Autor: sunder
134
Při budování kruhového objezdu u Kotelny na křižovatce ulic Šumavská a Temenická, jsem byl svědkem následně aktérem neuvěřitelné situace. Zhruba na úrovni konce obchodu Albert, směrem do Temenice, byla umístěna značka "Zákaz vjezdu". Bohužel jedna starší paní (cca 70 let), ji nevzala na vědomí a svojí klidnou jízdou (asi 5 km/ den), se jala jet domů do Temenice. Toto její počínání, neušlo pozornosti strážníkovi městské policie, jal se ji pronásledovat. Pěšky by to bylo jednodušší i rychlejší, ale on si vzal vůz. Sám vjel do zákazu, mohl - pronásledoval zločince, jedouc vedle paní, na ni přes otevřené okno u spolujezdce pokřikoval. Ona mu vůbec nerozuměla a pokračovala dál, chvíli tato souběžná jízda vyplněná křikem trvala. Ale pouze do doby než se "muž zákona" rozhodl, že paní musí zastavit za každou cenu. Výrazně zrychlil, milou paní předjel a smykem zablokoval. Měla co dělat, aby to ubrzdila, nenarazila do policejního vozu a hlavně nespadla, taková zlomenina krčku v tomto věku není příjemná, ale podařilo se. Opravdu nehezky se pan strážník do paní pustil, blokovou pokutu udělil. Blbec, řekl jsem si, na dálku jsem ho oslovil, se snahou apelovat na jeho soudnost a zdravý rozum: "prosím nechte tu paní, vždyť nic hrozného nespáchala, řešte to domluvou........" Byl to zbytečný výdej energie, viděl jsem, že je umanutý, paní již zaplatila, tak jsem šel "po svých". Tím vše neskončilo. On mě vyhledal v nedalekém podniku, kam jsem šel plnit své pracovní povinnosti, a začal na mně útočit. Chtěl mě ztotožnit, to jsem odmítl. Vůbec nechápal, že jeho požadavek ignoruji, vida jeho nepříčetnost a zbytečnost dalšího dialogu, rozhodl jsem se ho ignorovat zcela. Odešel jsem do služebních prostor, kam mě nemohl následovat, možná by mě rád i zastřelil. Ubožák, ale pobavil mě. Asi čekal, že po jeho siláckém projevu, se obsah mých střev ocitne v mých kalhotách. Musel jsem ho zklamat. Pokud má někdo zájem, kolegyně zná strážníkovo jméno a já ho zde dodatečně mohu uvést.
Pokud to někomu nedošlo, tak souhlasím s Kohym.

Ať si pan Brož říká na obhajobu strážníků co chce, ale na tohle tu opravdu má být městská policie? Jistě nelze paušalizovat, ale je potřeba oddělit zrno od plev.
Neměly by si strážníci víc hledět, opakovaných přestupků, drobných i větších krádeží, fyzického napadání, které tu páchá nepřizpůsobivá část populace bez rozdílu barev a početná populace toxikomanů.
Něco jako "Pro bezpečnější Šumperk", si do příštích voleb nechce nikdo vzít za volební heslo?
Reagovat
Datum: 11.2.2016 08:19
Titulek: Příkladná loajalita
Autor: Jarka
107
P. starosta hájí zájmy občanů, kteří jsou k němu patřičně loajální, tj. zaměstnance městského úřadu, učitele, strážníky, zaměstnance příspěvkových organizací města, organizačních složek města, městských firem. Tzn. těch, kteří za něj podepisují petice. Všichni ostatní v podstatě nemají právo na názor.
Už se "těším" na léto, až budu v noci opět zavírat okna, abych se aspoň trošku vyspala. Nerespektování nočního klidu a zavírací doby barů, řev opilců a jejich ničení majetku měšťáky nezajímá. Proč máme pořád někam volat a stěžovat si? Proč není pro policisty automatické tyto problémové lokality pravidelně v noci obejít a upozornit na nevhodné chování? Je fakt, že opilci ve vilové čtvrti na okraji města u p. starosty neobtěžují. Tak proč by ho to mělo zajímat.
Reagovat
Datum: 12.2.2016 18:57
Titulek: Městští strážníci
Autor: Laďa
106
102
Mylím, že strážníkům křivdíte. Dnes jsem je kolem deváté viděl ohřívat se v hale na nádraží, pak se sebrali šli do ulice kde je seociálka a nábytek zinkasovat človíčka, který zastavil auto před sociálkou vodorovně s chodníkem.Ledva ho zinkasovali vrátili se na původní místo do tepla. Více mě zaráží to, že mezi poštou a obchodňákem Jednoty se objevují nejdříve až po desáté hodině. A právě v těchto místech po ránu projíždějí auta, která tam nemají co dělat. Právě i tam městská policie trpí i různě zaparkovaná auta a co víc s nastartovaným motorem. Možná, že by měšťákům mohl pan Brož poskytnout školenío vyhlášce, byl přeci učitelem. Asi by bylo na místě měšťákům zmenšit vozový park, pak budou i v ulicích. Další věcí je naučit je pomáhat občanům a ne prokecávat pracovní dobu se známými. No a státní policie ještě existuje?
Reagovat
Datum: 13.2.2016 06:55
Titulek: Re: Městští strážníci
Autor: X
88
101
Do 10:00 se může zásobovat po 10:00 se oslepne, počkejte až se bude prodávat před spořitelnou. Roztahanej bordel do půli cesty auto vražený vedle stánku někdy za ním a o bordelu z beden ani nemluvím (někdy pěkná skládka v keřích parku). Ten polák ten má aspoň úroveň zboží vystaveno pěkně.
Reagovat
Datum: 12.2.2016 19:06
Titulek: městská policie
Autor: Laďa
86
Já také ne. To, co jsem měl na srdci, to jsem tlumočil jejich veliteli. Možná mě ve všem nepochopil.
Reagovat