ZPRAVODAJSTVÍ

Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý

27. listopadu 2018, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý Krchleby – Gurmánská soutěž s ochutnávkou zpestřila listopadovou nabídku akcí v obci Krchleby na Zábřežsku. Předminulou sobotu při ní převzalo ceny za nejlepší guláš devět místních kuchařů. Podával se guláš vepřový, hovězí i skopový.

„Každý měsíc pořádáme jednu akci pro veřejnost,“ okomentoval tak trošku jinou náplň sobotního podvečera starosta obce Vojtěch Keszeli. „Pro podzim jsme se inspirovali televizním pořadem, kde účastníci doma vaří a jídlo si vzájemně hodnotí,“ zavzpomínal na pětiletou historii místního sousedského setkání. „Každoročně ho pořádáme 17. listopadu a je jedno, jestli je to úterý nebo sobota. Vždy je při něm v hospodě plno,“ dodal Keszeli.
Nejlepší guláš nakonec uvařila a sošku bronzového kuchaře nad hlavu vyzvedla Blanka Habrluková, jež je zároveň místostarostou obce. Za sebou nechala i profesionální kuchaře.
„Guláš byl hovězí a ve verzi pro milovníky ostrého jídla. Vařím ho podle vlastní receptury už celá léta,“ okomentovala vítězka verdikt poroty, která pokrmy zhodnotila hned v sedmi rozhodujících bodech. Chuť, vůně, barva a konzistence byly podle ochutnávajících dam pro anonymní vítězný pokrm rozhodující.Foto: bav

Dobrá hospoda se prý pozná podle guláše. V Krchlebech ho v listopadu lidem servírovali hned v devíti druzích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.