ZPRAVODAJSTVÍ

Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý

27. listopadu 2018, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý Krchleby – Gurmánská soutěž s ochutnávkou zpestřila listopadovou nabídku akcí v obci Krchleby na Zábřežsku. Předminulou sobotu při ní převzalo ceny za nejlepší guláš devět místních kuchařů. Podával se guláš vepřový, hovězí i skopový.

„Každý měsíc pořádáme jednu akci pro veřejnost,“ okomentoval tak trošku jinou náplň sobotního podvečera starosta obce Vojtěch Keszeli. „Pro podzim jsme se inspirovali televizním pořadem, kde účastníci doma vaří a jídlo si vzájemně hodnotí,“ zavzpomínal na pětiletou historii místního sousedského setkání. „Každoročně ho pořádáme 17. listopadu a je jedno, jestli je to úterý nebo sobota. Vždy je při něm v hospodě plno,“ dodal Keszeli.
Nejlepší guláš nakonec uvařila a sošku bronzového kuchaře nad hlavu vyzvedla Blanka Habrluková, jež je zároveň místostarostou obce. Za sebou nechala i profesionální kuchaře.
„Guláš byl hovězí a ve verzi pro milovníky ostrého jídla. Vařím ho podle vlastní receptury už celá léta,“ okomentovala vítězka verdikt poroty, která pokrmy zhodnotila hned v sedmi rozhodujících bodech. Chuť, vůně, barva a konzistence byly podle ochutnávajících dam pro anonymní vítězný pokrm rozhodující.Foto: bav

Dobrá hospoda se prý pozná podle guláše. V Krchlebech ho v listopadu lidem servírovali hned v devíti druzích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.