ZPRAVODAJSTVÍ

Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý

27. listopadu 2018, 13:00, Vladimíra Bartoňová
Lidé navařili pro sousedy guláš. Nejlepší byl hovězí a ostrý Krchleby – Gurmánská soutěž s ochutnávkou zpestřila listopadovou nabídku akcí v obci Krchleby na Zábřežsku. Předminulou sobotu při ní převzalo ceny za nejlepší guláš devět místních kuchařů. Podával se guláš vepřový, hovězí i skopový.

„Každý měsíc pořádáme jednu akci pro veřejnost,“ okomentoval tak trošku jinou náplň sobotního podvečera starosta obce Vojtěch Keszeli. „Pro podzim jsme se inspirovali televizním pořadem, kde účastníci doma vaří a jídlo si vzájemně hodnotí,“ zavzpomínal na pětiletou historii místního sousedského setkání. „Každoročně ho pořádáme 17. listopadu a je jedno, jestli je to úterý nebo sobota. Vždy je při něm v hospodě plno,“ dodal Keszeli.
Nejlepší guláš nakonec uvařila a sošku bronzového kuchaře nad hlavu vyzvedla Blanka Habrluková, jež je zároveň místostarostou obce. Za sebou nechala i profesionální kuchaře.
„Guláš byl hovězí a ve verzi pro milovníky ostrého jídla. Vařím ho podle vlastní receptury už celá léta,“ okomentovala vítězka verdikt poroty, která pokrmy zhodnotila hned v sedmi rozhodujících bodech. Chuť, vůně, barva a konzistence byly podle ochutnávajících dam pro anonymní vítězný pokrm rozhodující.Foto: bav

Dobrá hospoda se prý pozná podle guláše. V Krchlebech ho v listopadu lidem servírovali hned v devíti druzích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.