ZPRÁVY

Lidé mohou vybírat grafický návrh plakátu Slavností města Šumperka

5. března 2013, 09:55, téma ŠUMPERK, BH
Lidé mohou vybírat grafický návrh plakátu Slavností města Šumperka Šumperk – U příležitosti chystaných Slavností města Šumperka, které se letos odehrají v sobotu prvního června, radnice ve spolupráci s Vyšší odbornou školou a střední průmyslovou školou Šumperk připravila soutěž pro studenty oboru grafický design o nejlepší návrh plakátu.

Oblíbené Slavnosti města Šumperka se v letošním roce nově uskuteční pouze v jeden den. „Oproti předcházejícím ročníkům návštěvníci nebudou ochuzeni. Páteční večerní program, který zahrnoval historický průvod městem, slavnostní ceremonii a ohňostroj, se letos přesouvá na sobotní večer,“ vysvětlil Bohuslav Vondruška, referent oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice. „Mohu prozradit, že návštěvníky čeká bohatý program. Například šermířská vystoupení, hry, soutěže, kolotoče a skákací hrad pro děti, historický jarmark, středověká bitva, dobová hudba či vystoupení dvou šumperských kapel a mnoho dalšího,“ vyjmenoval Vondruška.

Ve spolupráci s Vyšší odbornou školou a střední průmyslovou školou Šumperk byla mezi studenty oboru grafický design vyhlášena soutěž o nejlepší návrh plakátu Slavností města Šumperka 2013. Jednotlivé práce budou od 18. března umístěny na webových stránkách města, kde může veřejnost až do 8. dubna hlasovat pro nejzdařilejší z nich. Vítězný návrh se stane nedílnou součástí propagační kampaně akce. První tři místa budou vyhlášena přímo při pořádání slavností.

„Zároveň se chystáme oslovit všechny šumperské mateřské a základní školy, aby jejich žáci nakreslili obrázek, na němž zachytí jejich představy oslavy Mezinárodního dne dětí. Nejzdařilejší z nich budou ke zhlédnutí v parku, kde budou návštěvníci vybírat své favority. Také tyto vítěze vyhlásíme v rámci slavností,“ dodal na závěr Vondruška.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).