ZPRAVODAJSTVÍ

Libina je při chuti. Chce opravit tribunu

29. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Libina je při chuti. Chce opravit tribunu Libina - Už několik úspěšných stavebních akcí má za sebou a na další se chystá Libina. Její nový plán je ambiciózní. Za desítky miliónů korun by ráda opravila ztrouchnivělou tribunu na stadiónu Dr. Urbáška.

 Původní tribuna hojně využívaného sportovního areálu pochází z padesátých let a je to dřevostavba. "Opravit se bude muset úplně celá a špatné je i vnitřní rozvržení budovy," vysvětluje nutnost rekonstrukce starosta Libiny Tomáš Kobza. Například hráči kopané musí ze šaten do sprch chodit venkem, což sice se zájmem sledují místní dívky, ale v chladném počasí nejde pro muže o bůhvíjak příjemný zážitek.

Kdo dá peníze?

Náklady na opravu tribuny činí jednadvacet miliónů korun. "V současné době už máme projektově vše připraveno a hotové je i stavební povolení. Teď se snažíme získat dotace, bez kterých takto nákladnou akci sami nezvládneme," dodává Kobza. Na místním stadiónu se kromě tradičních sportovních celků pravidelně schází také mažoretky a areál bývá tradičním dějištěm oblíbeného záchranářského dne.


Foto: jak

Tribuna na stadiónu Dr. Urbáška v Libině je hojně využívaná.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).