ZPRAVODAJSTVÍ

Libina je při chuti. Chce opravit tribunu

29. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Libina je při chuti. Chce opravit tribunu Libina - Už několik úspěšných stavebních akcí má za sebou a na další se chystá Libina. Její nový plán je ambiciózní. Za desítky miliónů korun by ráda opravila ztrouchnivělou tribunu na stadiónu Dr. Urbáška.

 Původní tribuna hojně využívaného sportovního areálu pochází z padesátých let a je to dřevostavba. "Opravit se bude muset úplně celá a špatné je i vnitřní rozvržení budovy," vysvětluje nutnost rekonstrukce starosta Libiny Tomáš Kobza. Například hráči kopané musí ze šaten do sprch chodit venkem, což sice se zájmem sledují místní dívky, ale v chladném počasí nejde pro muže o bůhvíjak příjemný zážitek.

Kdo dá peníze?

Náklady na opravu tribuny činí jednadvacet miliónů korun. "V současné době už máme projektově vše připraveno a hotové je i stavební povolení. Teď se snažíme získat dotace, bez kterých takto nákladnou akci sami nezvládneme," dodává Kobza. Na místním stadiónu se kromě tradičních sportovních celků pravidelně schází také mažoretky a areál bývá tradičním dějištěm oblíbeného záchranářského dne.


Foto: jak

Tribuna na stadiónu Dr. Urbáška v Libině je hojně využívaná.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.