ZPRAVODAJSTVÍ

Libina je při chuti. Chce opravit tribunu

29. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Libina je při chuti. Chce opravit tribunu Libina - Už několik úspěšných stavebních akcí má za sebou a na další se chystá Libina. Její nový plán je ambiciózní. Za desítky miliónů korun by ráda opravila ztrouchnivělou tribunu na stadiónu Dr. Urbáška.

 Původní tribuna hojně využívaného sportovního areálu pochází z padesátých let a je to dřevostavba. "Opravit se bude muset úplně celá a špatné je i vnitřní rozvržení budovy," vysvětluje nutnost rekonstrukce starosta Libiny Tomáš Kobza. Například hráči kopané musí ze šaten do sprch chodit venkem, což sice se zájmem sledují místní dívky, ale v chladném počasí nejde pro muže o bůhvíjak příjemný zážitek.

Kdo dá peníze?

Náklady na opravu tribuny činí jednadvacet miliónů korun. "V současné době už máme projektově vše připraveno a hotové je i stavební povolení. Teď se snažíme získat dotace, bez kterých takto nákladnou akci sami nezvládneme," dodává Kobza. Na místním stadiónu se kromě tradičních sportovních celků pravidelně schází také mažoretky a areál bývá tradičním dějištěm oblíbeného záchranářského dne.


Foto: jak

Tribuna na stadiónu Dr. Urbáška v Libině je hojně využívaná.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.