SPORT

Liberecké setkání s BESTIÍ. Začal jsem se rozmýšlet, jestli se na všechno nevykašlat, přiznal bez mučení šumperský „spartan“ Michal Prchala

11. října 2017, 14:00, Petr Fišer
Liberecké setkání s BESTIÍ. Začal jsem se rozmýšlet, jestli se na všechno nevykašlat, přiznal bez mučení šumperský „spartan“ Michal Prchala Liberec - Beast znamená v překladu bestie. Ne nadarmo se známé slovíčko objevilo v názvu libereckého zápolení, které patřilo do seriálu Spartan Race. Bylo vůbec nejtěžším, které mnozí vyznavači nejpopulárnějších překážkových běhů na světě dosud absolvovali.

 „Většina z nás se držela pohromadě, abychom se vzájemně podpořili, popřípadě si pomohli. Podmínky panující v sobotu byly pravým opakem pátku. Zataženou oblohu, sychravo a teplotu okolo deseti stupňů nám zpočátku „zpříjemnily“ vodní příkopy a rybník s osmistupňovou vodou, což způsobilo nemalé otřesy našich těl,“ popisoval Michal Prchala. „Naše vibrační pouť vedla zpátky do Festival arény, kde nás neminuly další překážky, jako byl šplh na laně, hod oštěpem nebo speciální ručkování na kombinaci tyče, kruhů a provazů. I když jsem si myslel, že jsem z minulé sezóny na zimu a nepohodlí zvyklý, začal jsem se rozmýšlet, jestli se na všechno nevykašlat,“ přiznal bez mučení člen stále početnější tréninkové skupiny ze Šumperka. „Úchop většiny z nás mrazem dost utrpěl, takže jsme si celkem rychle otevřeli naše angličákové účty. Po vyběhnutí z Burpee pekla arény jsme nabrali kurz Ještěd. Tam už mi hlava přepnula na závodní mód a myšlenky na to vzdát to vymizely, přestože jsem věděl, co nás čeká. Kopce, kopce a zase kopce proložené zdoláváním nejrůznějších stěn, přenosem břemene a podobně. Po pár hodinách jsme opět zírali na Ještěd a sbíhali ze sjezdovky dolů, kde jsme s přítelkyní Terezkou překonali první větší krizi a zároveň ztratili z dohledu náš tým,“ zavzpomínal na návštěvu závodního pekla Prchala.
Pořadatelé při stavění trati neopomněli zakomponovat do svých plánů výšlap a sešup ze skokanského můstku, tradiční nošení pytle písku ani využití krutosti, kterou skrývala černá sjezdovka. „Díky tréninku na dovolené v Tatrách jsme s Terkou toto úskalí zvládli rychle a po dalších šesti kilometrech a několika angličácích k tomu jsme se společně se zbytkem družstva vynořili z lesa a spatřili civilizaci. Značilo to, že cíl není daleko. Po zhruba třiceti minutách jsme měli před sebou už pouze dvouapůlmetrovou stěnu, což pro nás jako trénované jedince představovalo chutnou třešničku na dortu. Na úplný závěr jsme s týmovými parťáky ruku v ruce přeskakovali cílový oheň a užívali si medailí a euforie. Zelená je naše!“ radoval se Michal Prchala.
Většina jeho kolegů letos podstoupila všechny tři úrovně Sprint – Super – Beast a vysloužila si za to první Trifectu. „Já si přidal další zářez na závodní pažbu s pořadovým číslem 16. Víkend to byl skrze počasí obzvláště tvrdý. Proto jsem rád, že jsme náročnou výzvu a zkušenost zmákli bez vážnějšího zranění a s medailovým oceněním na krku. Nyní už nám nezbývá, než se těšit a pořádně připravit na novou sezónu. Nashle na startu. AROOOO!“ uzavřel s výhledem na další rok dobrodružství prožité na severu Čech reprezentant Šumperka.


 

Kdo chce v rámci překážkových závodů Spartan Race uspět, musí si poradit s řadou netradičních disciplín.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.10.2017 12:47
Titulek: Komerce
Autor: Občan
78
Už nám s tou komerční záležitostí dejte pokoj. Ať si zaplatí reklamu.
Reagovat
Datum: 15.10.2017 06:21
Titulek: Re: Komerce
Autor: Petr
12
Přesně ... a ať nepíší nic o fotbale, hokeji, házené, volejbale ... protože to jsou taky komerční akce. Prostě žádný sport. To zní divně, ne?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.