KULTURA

Levandulový festival opět na scéně. Louky nad Bezděkovem obsadí 5. a 6. července

25. června 2019, 18:00, bav
Úsov, Bezděkov –Tradice Levandulového festivalu, kterou na svém statku a polích s levandulí založil Lukáš Drlík z Bezděkova u Úsova, pokračuje. Pořadatelé mu opět věnovali sváteční dny 5. a 6. července a kromě komentovaných prohlídek polí a statku připravili i několik levandulových novinek, proložených nonstop programem zábavy a poučení.

„Ke dvěma hudebním pódiím, na nichž již 3. ročník tohoto ojedinělého festivalu nabídne návštěvníkům program, přibude nově i Dětská scéna, na níž v projektu Malý gurmán projdou děti kurzem vaření a školou chutí,“ říká autor scénáře a moderátor v jedné osobě Jindřich Solovský. Také na ně čeká interaktivní Farmářská stezka s několika stanovišti k získání praktických dovedností a nových poznání o ekologickém zemědělství. Doplňkově pak malování na tvář, bubnování, poznávání kovářského a tkalcovského řemesla nebo originální dětský kolotoč a další atrakce.

„Horkou novinkou je rozšíření kulturního programu do okolí levandulového krámku v budově bývalého obecního úřadu, kde je dnes doplňková výroba i muzeum,“ informuje Solovský o letošních změnách. „Na hlavní scéně jsou pak největším lákadlem Mňága a Žďorp, 05 a Radeček nebo Argema a také poprvé orientační časy jejich vystoupení,“ odtajňuje Solovský koncertní hvězdy festivalu. Organizátoři také dali prostor Asociaci soukromého zemědělství, která se postará o posílení dětského programu a Svaz pro-bio zajistí besedy s odborníky na téma ekologického zemědělství. A levandule se bude nejen obdivovat a nakupovat výrobky z ní, ale také se z ní na místě bude i vařit.

O levanduli se bude mluvit i ji ochutnávat 

„Přímo na jevišti nás to naučí televizní kuchař Honza Rimpler nebo organizátoři brněnské školy vaření,“ zve k účasti Solovský. O jejich poukaz pro dvě osoby v hodnotě šesti tisíc korun dostanou letos návštěvníci možnost soutěžit. Porota opět zhodnotí nejlepší domácí bábovku a návštěvníci objeví další nezvyklé chutě v nových výrobcích pořadatelského statku. Ti již v minulosti představili levandulovou zmrzlinu, pivo či klobásky. Letos sortiment posílili o levandulový punč, likér, čokoládu či sušenky.

"Jsme také připraveni na komentované prohlídky statku a jeho zpracovatelny levandule. Z řad návštěvníků festivalu o ně bývá enormní zájem," říká ředitel festivalu a majitel statku Lukáš Drlík s poznámkou, že loni se na polích nad Bezděkovem během festivalu vystřídalo okolo 7 a půl tisíce lidí. „Nově rovněž nabídneme 1,5 kilometrovou procházku Levandulovou stezkou kolem našich polí," doplňuje jednatelka festivalu Veronika Pejšová. Památeční kytička levandule nebo vzpomínkové foto bude podle ní i letos součástí nabízených služeb.

Po oba dny budou mít lidé možnost nakupovat u prezentačních stánků, jejichž nabídka bude převážně z oblasti regionálních produktů Hané a Jeseníky, zdravé výživy, přírodní kosmetiky, specializovaných potravin i nápojů. Vyhrávat jim k tomu budou kapely nejrůznějších žánrů a letos poprvé i promítat filmy o farmářství.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.