KULTURA

Levandule zavoněla tisícovkám lidí

16. července 2019, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Levandule zavoněla tisícovkám lidí Úsov, Bezděkov – Voňavý, prožitkový a plný regionálních dobrot, proložených nonstop kulturním programem. Takový byl 3. ročník Bezděkovského levandulového festivalu, který 5. a 6. července pozval lidi mezi řádky rozkvetlé levandule, aby si užili prosluněný den. Pořadatelé jim k tomu přidali celodenní program, při kterém se zabavili dospělí i děti.

Zájemcům umožnili nastříhat si voňavou kytičku, nechali je nakouknout do levandulového statku nebo nakoupit ve vlastním krámku výrobky z levandule. Další své chutě návštěvníci uspokojili na jarmarku regionálních výrobců a s levandulí se naučili i vařit.

„Jednalo se pravděpodobně o doposud umělecky nejlépe obsazený festival a nás by zajímalo, jak se Vám líbil, případně co můžeme do budoucna zlepšit. Vaše komentáře můžete umístit na webové stránky Levandulového statku nebo posílat formou zpráv,“ vzkazují pořadatelé s poděkováním za účast, která loňský sedmi a půl tisícový návštěvnický rekord zase o kousek překonala.


Foto: Vladimíra Bartoňová

Levandulí vonící festival obsadil pole nad Bezděkovem na celé dva dny. Opět se na něm vystřídaly tisíce lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.