KULTURA

Levandule zavoněla tisícovkám lidí

16. července 2019, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Levandule zavoněla tisícovkám lidí Úsov, Bezděkov – Voňavý, prožitkový a plný regionálních dobrot, proložených nonstop kulturním programem. Takový byl 3. ročník Bezděkovského levandulového festivalu, který 5. a 6. července pozval lidi mezi řádky rozkvetlé levandule, aby si užili prosluněný den. Pořadatelé jim k tomu přidali celodenní program, při kterém se zabavili dospělí i děti.

Zájemcům umožnili nastříhat si voňavou kytičku, nechali je nakouknout do levandulového statku nebo nakoupit ve vlastním krámku výrobky z levandule. Další své chutě návštěvníci uspokojili na jarmarku regionálních výrobců a s levandulí se naučili i vařit.

„Jednalo se pravděpodobně o doposud umělecky nejlépe obsazený festival a nás by zajímalo, jak se Vám líbil, případně co můžeme do budoucna zlepšit. Vaše komentáře můžete umístit na webové stránky Levandulového statku nebo posílat formou zpráv,“ vzkazují pořadatelé s poděkováním za účast, která loňský sedmi a půl tisícový návštěvnický rekord zase o kousek překonala.


Foto: Vladimíra Bartoňová

Levandulí vonící festival obsadil pole nad Bezděkovem na celé dva dny. Opět se na něm vystřídaly tisíce lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.