SPORT

Letošní seriál Šumperského poháru má za sebou první ostrý start

13. května 2011, 07:52, téma CYKLO, rejdakce, foto: Luděk Šmoldas
Letošní seriál Šumperského poháru má za sebou první ostrý start Lesnice - Šumperský pohár zahájil Lesnický Hoopan, jehož organizace se ujmul Cykloklub Morava. Jelo se již na tradičním okruhu pod Markovicou na trati o délce 6 km s převýšením cca 500 m. Hned po startu závodníky prověřilo táhlé 600 m dlouhé stoupání po louce. Technická vyspělost byla prověřena po prudkém sjezdu plném kořenů a po rychlém sjezdu po louce, kde rychlost některých závodníků dosahovala přes 60 km/h.
O náročnosti tratě mluví i to, že závod nedokončilo 7 závodníků - až na jednu výjimku, kdy při pádu došlo k úrazu, vesměs pro technické problémy na vybavení.
 

Celkově se na start za pěkného počasí postavilo rekordních 109 závodníků ve všech kategoriích - a to i navzdor tomu, že se hrál hokejový zápas ČESKO - USA

Na nejdelší distanci 4 okruhy se vydalo 53 závodníků ve 4 kategoriích (junioři, muži A,B,C)
 


Nejrychlejším závodníkem byl Petr Liebich z JS Sport - Giant startující v kat. muži A,
jenž odjel danou trať v čase 1:05:23 prakticky stylem start cíl a stal se celkovým vítězem závodu. 

Na 3 okruhy se vydali kat. muži D a ženy A, B. Nejrychlejší byl Michal Machalický z SK Toma Olomouc a za ženy Marie Valouchová startující za Cyklo Polách a syn.

Nejzajímavějšího výsledku jsme se dočkali v ženách A, která vznikla spojením kategorií juniorek a žen A do 34 let.
 

Vítězkou se zde stala 16letá Martina Kukulová startující za Cyklo Polách a syn,
která ještě loni startovala co by starší žákyně.

"Jediná věc, která zastínila celý závod, byla zpráva, že pravidelný účastník Pavel Fajta je vážně nemocen. Tímto mu chceme všichni popřát brzké uzdravení a rychlý návrat na závodní tratě," vyřizuje Kessler Jiří.


 

Výsledky:


Junioři
1. Urbášek Jan - TJ Uničov 1:09:18
2. Brokeš Rostislav - Cykloklub Rampušák
3. Roubíček Adam - Bikesport Team Mohelnice

Muži A
1. Liebich Petr JS Sport - Giant 1:05:23
2. Směšný Jan Credo team 1:08:13
3. Válek Adam Drásal Team Holešov

Muži B
1. Kechrt Tomáš - Cyklo Polách a syn 1:10:23
2. Krejčí Vladislav - Bike sport Uničov 1:10:54
3. Václavík Pavel - Oknoplast 1:11:12

Muži C
1. Kohout Tomáš - Bike sport Uničov
2. Horký Lubomír - Cyklo Polách a syn
3. Vala Martin - Cykloklub Stará Ves

Muži D
1. Machalický Milan - SK Toma Olomouc 1:00:33
2. Trojek Karel – Oknoplast 1:01:30
3. Eliáš Josef - Cirlibaba


Ženy A
1. Kukulová Martina - Cyklo Polách a syn 1:05:40
2. Pospíšilová Nikola - Ski Snow Surf Sport 1:05:43
3. Staňková Štěpánka


Ženy B
1. Valouchová Marie - Cyklo Polách a syn 1:04:20
2. Komárková Eva - Cyklo Polách a syn
3. Ráczová Milana – Brno


Starší žáci
1. Navařík Robert - Nava sport
2. Kupčík David - SK Salith Sumtex Šumperk
3. Fláma Tomáš - TJ Uničov

Starší žákyně
1. Planičková Eva - Bikesport Team Mohelnice
2. Tomášková Kateřina - Credo team
3. Směšná Veronika - Credo team


Mladší žáci
1. Jílek Ondřej - Cyklo Polách a syn
2. Moravec Jakub - JaK Sport Letohrad
3. Effenberger Jan
Mladší žákyně
1. Macková Barbora - Cirlibaba
2. Bubeníčková Barbora – Šternberk
3. Nezvalová Sabina – Lesnice

Předžáci
1. Pátek David - TJ Sokol Hrabenov
2. Kaplan Martin - Bikesport Team Mohelnice
3. Bureš Štěpán - Cykloklub Morava

Předžákyně
1. Václavíková Kristína – Oknoplast
2. Nezvalová Simona - Lesnice




  • Fotografie Jiřího Kesslera zde>>>
  • Fotografie  Luďka Šmoldase  zde>>>











Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.