KULTURA

Letošní Jazz in Hall bude hudebně delší. 16. ročník zábřežského hudebního svátku přidává dva dny jazzových melodií

25. září 2019, 10:00, Petra Kucinová
Zábřeh – Hudebně pestrý a žánrově barevný bude druhý říjnový víkend v Zábřeze. Postará se o to program zábřežského Jazz in Hall, který na letošní ročník chystá hned několik novinek. Jazzové melodie poprvé zazní i mimo tenisovou halu, a v té naopak zahrají Felix Slováček a Laura a její tygři.

Novinkou je především rozšíření akce, která startuje už ve čtvrtek 10. října v kině Retro. Od osmé hodiny večerní se tu bude promítat film Pára nad řekou – hudební dokument ze života tří legendárních jazzmanů: trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho, kteří kdysi uprchli ze Sověty okupovaného Československa na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků.

Jazz i ve Zdi

Oproti minulým ročníkům organizátoři plánují hudební program také na páteční večer 11. října. Ten proběhne v příjemném prostředí klubu Ve zdi, kde v devět večer vystoupí a cappella Vokalamita a skupina Blue Apple. Po nich pak budou mít možnost místní i přespolní muzikanti ukázat svůj talent během připravované jam session.

Regionální kapely

„Naším cílem je udržet podzimní jazzovou atmosféru této akce v Zábřehu o trochu déle. Přinášíme tedy čtvrteční filmový večer v Retru, kde promítneme film o jazzových legendách,“ zve na čtvrteční program Vít Komárek, jeden z organizátorů. „Klub Ve zdi je jako stvořený pro malé jazzové párty. Zde dáme příležitost k prezentaci hlavně regionálním amatérským kapelám. V tomto modelu chceme pokračovat i v příštích letech,“ dodává.

Hostem Felix Slováček

Vrcholem je však sobotní večer 12. října – tradičně v originálním prostředí zábřežské tenisové haly. Od půl osmé vystoupí kapela The People, následovat bude oblíbený domácí Moravia Big Band s hostem saxofonistou Felixem Slováčkem, po nich pak Kristina Barta s projektem Event Horizont. Večer svým vystoupením završí legendární Laura a její tygři. Čas mezi jednotlivými koncertními bloky posluchačům zpříjemní místní Blackbirds a Fluguit na venkovní scéně, kde bude, stejně jako v minulých letech, možné zakoupit něco dobrého na zahřátí a k jídlu.

Program Jazz in Hall a bližší informace o talentovaných muzikantech letošního ročníku najdete na webu Jazzinhall.cz. Vstupenky na festival Jazz in Hall, který se koná za podpory Olomouckého kraje a Města Zábřeh, jsou k dostání v prodejních místech Zábřežské kulturní. V prodeji budou i na místě, v den jednotlivých akcí do zaplnění kapacity prostor.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.