KULTURA

Letošní Jazz in Hall bude hudebně delší. 16. ročník zábřežského hudebního svátku přidává dva dny jazzových melodií

25. září 2019, 10:00, Petra Kucinová
Zábřeh – Hudebně pestrý a žánrově barevný bude druhý říjnový víkend v Zábřeze. Postará se o to program zábřežského Jazz in Hall, který na letošní ročník chystá hned několik novinek. Jazzové melodie poprvé zazní i mimo tenisovou halu, a v té naopak zahrají Felix Slováček a Laura a její tygři.

Novinkou je především rozšíření akce, která startuje už ve čtvrtek 10. října v kině Retro. Od osmé hodiny večerní se tu bude promítat film Pára nad řekou – hudební dokument ze života tří legendárních jazzmanů: trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho, kteří kdysi uprchli ze Sověty okupovaného Československa na západ, kde zazářili po boku renomovaných světových hudebníků.

Jazz i ve Zdi

Oproti minulým ročníkům organizátoři plánují hudební program také na páteční večer 11. října. Ten proběhne v příjemném prostředí klubu Ve zdi, kde v devět večer vystoupí a cappella Vokalamita a skupina Blue Apple. Po nich pak budou mít možnost místní i přespolní muzikanti ukázat svůj talent během připravované jam session.

Regionální kapely

„Naším cílem je udržet podzimní jazzovou atmosféru této akce v Zábřehu o trochu déle. Přinášíme tedy čtvrteční filmový večer v Retru, kde promítneme film o jazzových legendách,“ zve na čtvrteční program Vít Komárek, jeden z organizátorů. „Klub Ve zdi je jako stvořený pro malé jazzové párty. Zde dáme příležitost k prezentaci hlavně regionálním amatérským kapelám. V tomto modelu chceme pokračovat i v příštích letech,“ dodává.

Hostem Felix Slováček

Vrcholem je však sobotní večer 12. října – tradičně v originálním prostředí zábřežské tenisové haly. Od půl osmé vystoupí kapela The People, následovat bude oblíbený domácí Moravia Big Band s hostem saxofonistou Felixem Slováčkem, po nich pak Kristina Barta s projektem Event Horizont. Večer svým vystoupením završí legendární Laura a její tygři. Čas mezi jednotlivými koncertními bloky posluchačům zpříjemní místní Blackbirds a Fluguit na venkovní scéně, kde bude, stejně jako v minulých letech, možné zakoupit něco dobrého na zahřátí a k jídlu.

Program Jazz in Hall a bližší informace o talentovaných muzikantech letošního ročníku najdete na webu Jazzinhall.cz. Vstupenky na festival Jazz in Hall, který se koná za podpory Olomouckého kraje a Města Zábřeh, jsou k dostání v prodejních místech Zábřežské kulturní. V prodeji budou i na místě, v den jednotlivých akcí do zaplnění kapacity prostor.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.