SPORT

Letošní "zimní výzva" měla dva neporazitelné suverény

5. března 2014, 07:00, Petr Fišer
Letošní "zimní výzva" měla dva neporazitelné suverény Šumperk - Nejtěžší, nejextrémnější, nejdrsnější. Závod odvážlivců ve volném terénu "Rock Point - Zimní výzva" zaslouží hned několik honosných přívlastků, které z něj dělají výjimečnou záležitost. Po sobotním startu v šumperském Pavlínině dvoře doputovali minulé úterý do cíle noví šampioni. Druhý ročník vyhráli společnými silami o parník.

Kratší trasa 154, delší 229 kilometrů. Pavel Paloncý ze Šumperka a Filip Šilar z Frýdku-Místku potřebovali na zdolání náročnějšího úseku 59 hodin, 6 minut a 23 sekund. Jejich úchvatné představení bylo naprosto suverénní.

Moravská dvojka si šla za vítězstvím sebejistě téměř od samého začátku, poprvé se oddělila už na Pradědu. Že letos největší rychlíky nikdo neohrozí, definitivně ztvrdilo odstoupení největších pronásledovatelů Šinkovského s Petrečkem, když prvně jmenovaného vyřadily ze hry problémy s kolenem.

Náskok vedoucích mužů postupně narůstal. Na posledním checkpointu za nimi druzí v pořadí Karel Janata a Matěj Kubina zaostávali o plných osmnáct hodit. "Jsme rádi, že to máme za sebou. V součtu jsme naspali hodinu a půl. V poslední třetině jsme už usínali za chůze," přiznal Paloncý. "Menší problém byl v tom, že jsme v dalším průběhu neměli s kým závodit. Chyběl nám adrenalin, na který jsme zvyklí. Museli jsme se hecovat sami," svěřoval se hrdina ze Šumperka. Zatímco s parťákem Šilarem dokráčeli do cílového Trutnova v úterý nad ránem, další posádky dorazily s více než jednodenním zpožděním.

Letos se poprvé soupeřilo i na "krátké" trase. Končilo se v Rokytnici v Orlických horách, kde se jako první objevili správně "namixovaní" Markéta Marvanová a Jiří Zelenka.

Z třiadvaceti dvoučlenných posádek nakonec vzdalo jedenáct dvojic. Pro někoho byla trať příliš dlouhá, řadu účastníků zradilo zdraví. "Závod přinesl mnoho zajímavých příběhů, ukázal velké výkony a klobouk je potřeba smeknout i před těmi, kteří letos cíl nespatřili," uznale pokyvoval hlavou ředitel Zimní výzvy Pavel Zitta.

Dokonáno jest. Suverénní šampioni mají všechno za sebou.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.3.2014 10:59
Titulek: Zimní horská výzva
Autor: Jiří Tomášek
87
106
Výkon Pavla byl famózní, je to prostě borec a je třeba smeknout. Škoda, že místní lovci senzací napíší víc řádků o rozhledně v Rapotíně, o níž se mluví deset let, než o tom, že v kategorii MIX na trase LONG zvítězil tým ze Šumperka. Skvělý výkon výborné sportovkyně Evy Filipiové (310 km, 06 h, 12.000 m převýšení)tak ani nebyl zmíněn, což je velká škoda. Přitom je jedinou ženou, která za dva roky, co se závod koná, trasu LONG dokončila.
Reagovat
Datum: 6.3.2014 11:43
Titulek: Re: Zimní horská výzva
Autor: aNONYM
72
Pane Tomášku, myslím, že radakce přivítá, pokud širší článek o akci napíšete a podle mého Vám ho ráda zveřejní. Někdy už to tak je, že se věcem musí pomoct, ale je potřeba pro to něco udělat. Zkuste to.
Reagovat
Datum: 6.3.2014 11:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Jiří Tomášek
60
101
oprava: 106 h
Reagovat
Datum: 22.3.2014 12:08
Titulek: Tak bohužel, SUVERÉNní zklamání
Autor: taky sportovec...
69
Soud potrestal sportovce Paloncého za podvody podmínkou

http://sumpersky.denik.cz/zlociny-a-soudy/soud-potrestal-sportovce-palonceho-za-podvody-podminkou-20140321.html

„Letecké společnosti uvedl v omyl tím, že jim předložil falešné účtenky. Věci, které dokladoval, že od společnosti koupil, koupit nemohl," uvedla soudkyně

Za podvádění leteckých společností potrestal šumperský soud extrémního sportovce Pavla Paloncého ročním trestem s podmíněným odkladem na dva roky. Podle rozsudku muž od nich v řadě případů získal různé platby za údajnou ztrátu zavazadel. K údajně ztraceným věcem doložil padělané účtenky. Případ odhalili šumperští policisté. Rakouským, českým a švýcarským leteckým společnostem musí podle soudu uhradit škodu téměř 150.000 korun.

Reagovat
Datum: 22.3.2014 18:51
Titulek: Poučení:
Autor: Grifit
79
Ukrást musíte alespoň 150 milionů, pak vás právníci za padesát milionů z průšvihu vysekají a jste volní a čistí. Tak jak denně čteme a vidíme v televizi.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).