ZPRAVODAJSTVÍ

Léto zatím koupání přeje. Bazén připravil novinky

18. června 2019, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Léto zatím koupání přeje. Bazén připravil novinky Zábřeh – Zatímco otevření zábřežského letního koupaliště první červnovou sobotu do areálu přivedlo necelé tři stovky návštěvníků, tropické teploty minulého týdne zájem zvedly na více než dvojnásobek.

 „Například v úterý 11. června jsme tu měli na šest stovek koupajících, což je ve srovnání s červnem loňského roku vysoký nárůst,“ zhodnotil rozjíždějící se sezónu z pohledu statistiky nový vedoucí koupaliště Tomáš Vepřek.

„Letošní sezónu jsme návštěvníkům zříjemnili pokrytím celého areálu bezplatnou wifi, ale také kompletní změnou nabídky občerstvení. Ta se skládá především z čerstvých surovin od místních dodavatelů a piva z místního pivovaru,“ uvedla k novinkám Michaela Walterová ze zábřežského EKO servisu, který má provozování plaveckého areálu na starosti. Na své si podle ní přijdou vegetariáni i příznivci salátů či smoothie, stejně jako milovníci letní klasiky v podobě grilované klobásy či smažených hranolek z čerstvých brambor.

Stejně jako v předchozích letech láká venkovní plavecký areál na noční koupání a poslední školní den na vstup za symbolickou jednu korunu pro letošní jedničkáře. „ Už 29. června oslavíme příchod letních prázdnin akcí s názvem Ahoj léto. Připraveny budou nejen atrakce v podobě podvodních skútrů, aquazorbingu a skákacího hradu, ale také zvýhodněné vstupné pro děti základních škol, jejichž vysvědčení bude plné jedniček. K večernímu koupání jsou pak určeny středy s premiérou 10. července,“ doplnila Walterová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.