KULTURA

Léto u zámku nabídne úspěšné filmy i koncerty s hity ZZ Top nebo Smokie

4. července 2018, 12:00, Ondřej Polák
Léto u zámku nabídne úspěšné filmy i koncerty s hity ZZ Top nebo Smokie Zábřeh – Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zámkem na zábřežském Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Akce pod otevřeným nebem se budou konat od poloviny července až do konce srpna vždy ve čtvrtek ve večerních hodinách.

 „Příchozím nabídneme tři pohodové koncerty a čtyři filmy, které získaly nejvíc hlasů v divácké anketě,“ uvedl Zdeněk David z kulturního domu.
Zábřežské kulturní léto odstartuje ve čtvrtek 12. července projekcí dobrodružného filmu Jumanji: Vítejte v džungli!, který volně navazuje na dvě dekády staré Jumanji s oscarovým hercem Robinem Williamsem. O týden později rozezní náměstí největší hity populární anglické skupiny Smokie, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let ovládala diskotéky. Její prostějovský revival zazpívá všechny největší a zejména střední generaci dobře známé „pecky“ zpěváka a kytaristy Chrise Normana.

Poslední červencový čtvrtek promítne „kino pod hvězdami“ divácky úspěšnou českou komedii Věčně tvá nevěrná v hlavních rolích s Lenkou Vlasákovou, Vilmou Cibulkovou a Sašou Rašilovem.
V srpnu nabídne festival Léto u zámku večer plný blues a jižanského rocku v podání litovelského revivalu kapely ZZ Top, poté koncertní set tvořený legendárními hity Věry Špinarové a také další dvě filmové projekce pod širým nebem.
Koncerty odstartují vždy ve 20 hodin, letní kino bude začínat po setmění, v červenci tedy přibližně ve 21 hodin.
V případě nepřízně počasí se filmová představení přesunou do kina Retro. Více informací najdou zájemci na webových stránkách Kulturak.info.


Foto: archiv

Přehlídka Léto u zámku uvede také českou komedii Věčně tvá nevěrná, kterou si v anketě vybrali sami diváci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.