KULTURA

Léto u zámku nabídne koncerty, letní kino i divadlo

7. července 2015, 10:00, Ondřej Polák
Léto u zámku nabídne koncerty, letní kino i divadlo Zábřeh - Pestrou směsici kulturních akcí připravila nejen pro obyvatele města, ale i jeho prázdninové návštěvníky Zábřežská kulturní. „Průběžně od poloviny července do konce srpna nabídneme v amfiteátru před zábřežským zámkem koncerty, divadelní představení a také letní kino. Akce pod otevřeným nebem se zde budou konat vždy ve středu ve večerních hodinách,“ uvedl za pořadatele Zdeněk David.

 Pódium před zámkem poprvé ožije ve středu 15. července, kdy se na něm představí kapela Parní Lucie, která během koncertního vystoupení zahraje nejznámější hity skupiny Lucie a jejího lídra Davida Kollera.
Středa 22. července nabídne strhující hudební show rockových hitů, kterou příchozím naservíruje olomoucký revival skupiny Kabát. A o týden později promítne „kino pod hvězdami“ úspěšnou českou komedii Hodinový manžel s výtečným hereckým obsazením v čele s Bolkem Polívkou a Davidem Matáskem.

U zámku zatančí Peruánci

V srpnovém programu Léta u zámku figuruje tancovačka s „hippies revivalem“ 4WD, další filmová projekce a také oblíbené vystoupení václavovských divadelníků. Po čase se do Zábřeha vrátí rovněž zahraniční folklorní soubory – účastníci mezinárodního folklorního festivalu v Šumperku. „Předběžně máme s pořadateli festivalu předjednány atraktivní soubory z Peru a Nového Zélandu. Ty by měly na pódiu před zámkem vystoupit ve čtvrtek 13. srpna,“ sdělil David.
Oba červencové koncerty mají začátek ve 20 hodin, letní kino začne po setmění, tedy přibližně o hodinu později. Areál se však pro návštěvníky otevře vždy o půl hodiny dříve. Dobrou zprávou je, že vstupné je dobrovolné, v případě filmové projekce činí symbolickou padesátikorunu. Připraveno bude také občerstvení a pro návštěvníky letního kina i sezení na židlích.


Foto: archiv

Ve středu 22. července zazní u zámku v Zábřeze největší hity kapely Kabát v podání olomouckého revivalu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.7.2015 21:44
Titulek: ...a v Mohelnici chcípl pes
Autor: Mojmír Trojánek
88
188
Když si tak pročítám kulturní nabídku okolních měst, chce se mi brečet. V Mohelnici doslova scípnul pes. Ne všichni mají peníze, aby za kulturními akcemi jezdili. Proč to jinde jde a v Mohelnici ne? Ten náš slavný kulturní dům není schopen ani poslat přehled kulturních akcí do okresních novin. Ale on vlastně ani nemá co poslat.
Reagovat
Datum: 11.7.2015 15:43
Titulek: Kultury je dost
Autor: Jana Mala
89
Co pořád máte, vždyť kulturních akcí je v Mohelnici dost. Dechovky, vystoupení z tv Šlágr, Screamers, atd. Já si tedy nestěžuji. Holky z kulturního domu se umí postarat.
Reagovat
Datum: 12.7.2015 20:06
Titulek: Kultury je dost
Autor: Dušan Masár
145
101
Možná by chtěli něco lepšího, aby přijel Sting, Tommy Emmanuel, Sade, nebo U2.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).