KULTURA

Léto u zámku láká na hity legendárních kapel a úspěšné filmy

3. července 2019, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Léto u zámku láká na hity legendárních kapel a úspěšné filmy Zábřeh – Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zábřežským zámkem na Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Na akce pod otevřeným nebem sem Zábřežská kulturní pozve obyvatele a návštěvníky města vždy během čtvrtečních večerů.

„Od poloviny července až do 22. srpna u zámku nabídneme tři atraktivní koncerty a čtyři filmy, které patřily v posledním půlroce v Zábřehu k nejnavštěvovanějším,“ uvedl Zdeněk David z kulturního domu.

Startujme veleúspěšnou komedií

Festival Léto u zámku odstartuje 11. července projekcí komedie Po čem muži touží, která pojednává o tom, jestli to mají v životě snazší muži nebo ženy. „Úspěšný režisér Rudolf Havlík v ní vyslal Jiřího Langmajera do ženského těla Anny Polívkové, ale ponechal mu mužské myšlení,“ popsal hlavní zápletku filmu à la Tootsie David. O týden později rozezní náměstí kapela Parní Lucie a poslední červencový čtvrtek promítne „kino pod hvězdami“ divácky úspěšnou českou komedii Ženy v běhu v hlavních rolích se Zlatou Adamovskou, Terezou Kostkovou, Veronikou Kubařovou a Jenovéfou Bokovou.

Koncerty také v srpnu

V srpnu nabídne Léto u zámku největší hity legendy českého bigbítu skupiny Katapult v podání výborných muzikantů z kapely Katapult Cover Band a strhující rockovou show, kterou příchozím naservíruje Tabák – Kabát revival z Uherského Hradiště. Ten patří k nejvyhledávanějším kapelám české revivalové scény. Chybět nebudou ani filmové projekce pod širým nebem, mj. kasovní trhák Bohemian Rhapsody popisující jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho. Více informací nabízejí webové stránky kulturak.info.


Foto: web

Parní Lucie patří k hlavním taháků letošního zábřežského kulturního léta. Koncertem u zámku připomene zásadní hity legendární Lucie, ale také jejího frontmana Davida Kollera.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.