KULTURA

Léto u zámku láká na hity legendárních kapel a úspěšné filmy

3. července 2019, 10:00, Vladimíra Bartoňová
Léto u zámku láká na hity legendárních kapel a úspěšné filmy Zábřeh – Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zábřežským zámkem na Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu. Na akce pod otevřeným nebem sem Zábřežská kulturní pozve obyvatele a návštěvníky města vždy během čtvrtečních večerů.

„Od poloviny července až do 22. srpna u zámku nabídneme tři atraktivní koncerty a čtyři filmy, které patřily v posledním půlroce v Zábřehu k nejnavštěvovanějším,“ uvedl Zdeněk David z kulturního domu.

Startujme veleúspěšnou komedií

Festival Léto u zámku odstartuje 11. července projekcí komedie Po čem muži touží, která pojednává o tom, jestli to mají v životě snazší muži nebo ženy. „Úspěšný režisér Rudolf Havlík v ní vyslal Jiřího Langmajera do ženského těla Anny Polívkové, ale ponechal mu mužské myšlení,“ popsal hlavní zápletku filmu à la Tootsie David. O týden později rozezní náměstí kapela Parní Lucie a poslední červencový čtvrtek promítne „kino pod hvězdami“ divácky úspěšnou českou komedii Ženy v běhu v hlavních rolích se Zlatou Adamovskou, Terezou Kostkovou, Veronikou Kubařovou a Jenovéfou Bokovou.

Koncerty také v srpnu

V srpnu nabídne Léto u zámku největší hity legendy českého bigbítu skupiny Katapult v podání výborných muzikantů z kapely Katapult Cover Band a strhující rockovou show, kterou příchozím naservíruje Tabák – Kabát revival z Uherského Hradiště. Ten patří k nejvyhledávanějším kapelám české revivalové scény. Chybět nebudou ani filmové projekce pod širým nebem, mj. kasovní trhák Bohemian Rhapsody popisující jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho. Více informací nabízejí webové stránky kulturak.info.


Foto: web

Parní Lucie patří k hlavním taháků letošního zábřežského kulturního léta. Koncertem u zámku připomene zásadní hity legendární Lucie, ale také jejího frontmana Davida Kollera.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.