KULTURA

Léto na zábřežském hradě pokračuje

24. srpna 2011, 19:34, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Šumperk - Program kulturního léta v prostorách zábřežského hradu pokračuje i na přelomu srpna a září. „S návštěvností jsme prozatím velmi spokojeni, hodně diváků určitě přilákalo i dokonalé počasí, které jenom umocnilo příjemnou atmosféru v atraktivním prostředí hradního nádvoří,“ hodnotí první programový blok akce jednatel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Rovněž druhý týden zábřežského kulturního léta láká na zajímavé pořady. Poslední prázdninový den jsou na pátou hodinu odpolední zvány na hrad nejen děti, ale i jejich rodiče na divadelní verzi večerníčkovského seriálu O pračlovíčkovi. Tu přiveze do Zábřeha po úspěšném turné po Belgii, Lucembursku a Německu, kde si autorská pohádka Vladislava Kracíka vysloužila nadšené ohlasy, olomoucké divadlo Tramtarie. Pračlovíček má za sebou přes sto třicet repríz a například také vítězství na celostátní přehlídce divadla pro děti Popelka 2010 v Rakovníku. „Jedná se o vtipné představení, v němž ale nedominuje mluvené slovo, ale spíše hravá akce,“ přibližuje pořad David.

Hned na následující den – 1. září od 20 hodin – následuje jeden z programových vrcholů „pozdněletní“ zábřežské kultury: hudebně divadelní show dvojice populárních herců a komiků Tomáše Matonohy a Josefa Poláška, kterou bude hudebně glosovat jeden z našich nejlepších klavírních improvizátorů Zdeněk Král.

V pátek 2. září přijde na řadu poslední filmová projekce, tentokrát nejdražší film v historii světové kinematografie a nejúspěšnější film roku 2009, Cameronův oscarový Avatar. „Pro tento film, který vzešel vítězně z internetového hlasování, se nám přes veškerou snahu bohužel nakonec nepodařilo získat práva pro veřejnou projekci z DVD. Proto film odehrajeme v kině Retro, a to se začátkem ve 20.45,“ vysvětluje změnu místa promítání Zdeněk David.

Program letošního kulturního léta na nádvoří zábřežského hradu uzavře v sobotu 3. září další show, tentokrát v podání hvězd brněnské muzikálové scény Radky Coufalové a Jiřího Macha. Na ní zazní nejznámější hity ze světoznámých muzikálů, jakými jsou Jesus Christ Superstar, Vlasy nebo My Fair Lady.

Stále platí, že hradní nádvoří bude otevřeno vždy půl hodiny před začátkem akce. Pro návštěvníky se po celou dobu programu počítá s možností občerstvení a připraveno je rovněž sociální zázemí. V případě deštivého počasí se program přesune do kina Retro se začátkem posunutým o 15 minut. Zájemci mohou získat aktuální informaci o místě konání akce v místním infocentru na kontaktech info@ic.zabreh.cz, 775 279 558 nebo 583 411 653.

Vstupenky na pořady lze zakoupit v infocentrech v Zábřehu a ve Štítech, cestovní agentuře Atlas v Šumperku a mohelnické prodejně Darka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).