ZPRÁVY

Letadla a Království rozkoše... pluly na Desné

25. června 2012, 17:39, téma NETRADIČNÍ SPORTY, tor
Letadla a Království rozkoše...  pluly na Desné Sudkov - Čtvrtá červnová sobota jako vymalovaná na keramickém hrníčku. Sudkov - Malá Strana. Pohádkově syté mraky zalité sluníčkem a příjemně osvěžující řeka Desná. Ještě pár okamžiků zbývá, než se první plavidlo vydá na svou odvážnou, téměř kilometrovou plavbu. Hrozny nedočkavců na obou březích, na mostech, u splavu. Dokonale zelený vodník vévodí v člunu. „Můžeme začít!“

Atraktivní plavidlo s číslem jedna. Červivé jablko opatrně zdolává koryto klidné řeky. Fotoaparáty mají své žně. Kluci a holky brouzdají ve vodě. Netrpělivě vyčkávají, až se objeví další vodní koráb. Zatím připlouvají Tři čuníci.


Rozhlížejí se. Mávají divákům. „Ahoóój!“ Mat a Pat si na dnešní diváckou přehlídku připravili vodní pokoj se stolem a židlí. „Jen se nenamočit!“ Lidé na „suchu“ tleskají a nadšeně vítají následující plavidlo. Mrazík. Marfuša, Ivánek a Nastěnka. Ostrý řev policejní sirény. Ozbrojení muži v helmách VB. Za sebou vlečou vězně. Nemýlíme se. Elegán David Rath v trestaneckém oblečku. Pravda, u splavu posádka trochu zakolísá, ale nakonec se včas vzpamatuje.Najednou se k nám z křovin přibližuje svítící Království rozkoše: „Holky, za padesát korun...“ Polosvlečené svůdné krasavice (spíš krasavci) nabízejí erotické představení přímo na voru.


Ani mladí se nenechají zahanbit a vyrazí na Desnou s plovoucí diskotékou. Na stole starý gramofon a ve vzduchu barevné dýmovnice. Dva vinaři se soudkem na palubě mají smůlu. V zatáčce je zrychlená Desná pozlobí a chatrné plavidlo se převrhne. Pomáhají dobrovolníci. Už se k nám blíží dvouplošník a letec v kombinéze. Když mu dojde voda pod podvozkem, řidič se nadzvedne a plavidlo elegantně přenese do potřebné hloubky. Záhy ho stíhá zelená helikoptéra, které se do rytmu otáčejí vrtule. K mostu se tlačí samotář - pohodář. V bublinkách koupající se muž si hoví v bílé vaně. Závěr patří parádním vozidlům formule. Jezdec ve sněhové kombinéze najednou nezvládá volant (pardon, kormidlo) a nečekaně mizí pod chladnou hladinou. Loď se bortí. Její odpadlé kousky plují svou cestou k moři. Do cíle míří poslední plavidlo!

„Ahóóój!“
Sudkovští hasiči, zdatní organizátoři 3. ročníku Splutí Desné na atraktivních plavidlech, mají vše pod kontrolou. Občerstvovací stanice protékají pivem, vůní klobás a dobrou náladou. Proudící davy lidí, něco jako dávná lidová pouť. Desítky moderních jízdních kol. Desítky aut parkujících, kde se (ne)dá. Vyhráli všichni závodníci, kteří se na sobotní vodní show poctivě připravili. A taky diváci, kteří ji navštívili a vydatně podpořili.

Foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.