ZPRÁVY

Lesy na Šumpersku míří pod správu církve

8. dubna 2014, 04:00, Jaroslav Kropáč
Lesy na Šumpersku míří pod správu církve Okres - Stovky hektarů lesů, které až doteď obhospodařoval stát prostřednictvím Lesů ČR, už brzy přejdou pod správu církve. Katolíci jsou jen krůček od převodu pozemků na Mohelnicku a v okolí Mírova, kde zbývá vyřídit poslední formality. Olomoucké arcibiskupství už má jasno, jak se získaným majetkem naloží, zřídí kvůli tomu zvláštní společnost.

 „Jakmile bude proces převodu pozemků úspěšně dokončen, hodláme s lesy hospodařit sami. Za tímto účelem vznikla při arcibiskupství společnost Arcibiskupské lesy a statky, která o majetek bude pečovat, a k tomu hodlá využívat prací vykonávaných jednotlivci nebo firmami v regionu,“ uvedl mluvčí Arcibiskupství olomouckého Jiří Gračka. Aktuálně se církev domluvila na restitučním převodu lesů v západní části okresu. Samotný zápis nového vlastníka do pozemkového katastru, a tedy i faktická změna majitele, proběhne v několika následujících týdnech.


Arcibiskupství má další požadavky

Kromě téměř dohodnutého převodu pozemků na Mohelnicku a Mírovsku podala církev žádosti o vydání dalšího, dnes ještě státního majetku. „Jedná se například o parcely v okolí Bohdíkova, Zvole, Branné a Dubicka,“ uvedl mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. Kromě kalamitních situací je v lesích, které církev požaduje vydat, zakázána až do vyřízení restitucí jakákoli těžba dřeva. Mimo lesů získá církev patrně i zemědělskou půdu a zhruba dvě stovky budov v celém Olomouckém kraji.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.4.2014 12:27
Titulek: Historie se nám jaksi cykluje...
Autor: Kladivo na čarodejnice
126
105
"Což jsi neříkal, že je třeba církvi odejmout majetky?" Psi o kost se hryžou...

http://www.youtube.com/watch?v=ItA_zASJ8PM

Kuplíři s vírou, prodavači odpustků, svatoušci a kuběny z KDU-ČSLReagovat
Datum: 9.4.2014 13:43
Titulek: Konečně s atheisty zúčtujeme !
Autor: Milada
78
Volám Zaplať Pán Bůh ! A jesem ráda, že naše katolická církev nyní bude mít i dost síly a jak věřím, nechá v příštích letech vsadit do žalářů všechny ty bývalé církevní tajemníky a jejich přisluhovače. Je také dobře, že všechny příští církevní lesy budou obehnány ploty a bude tam přísný zákaz vstupu. Alespoň všem budižkničemům a atheistům. Já osobně bych v těch našich lesích nechala nasbírat dřevo a ty bývalé prominenty režimu zaživa spálit na hranicích. Ale i k tomu jistě jednou dojde.
Reagovat
Datum: 9.4.2014 14:15
Titulek: Konečně s atheisty zúčtujeme !
Autor: a.lad
89
111
Teda milá dcero Milado, v lesích je opravdu bor... nepořádek, jen nechápu proč si myslíš, že tomu církev zamezí. Asi hned nedokáže upálit všechny, kteří škodí a rovněž nedokáže změnit lidi kolem. Jinak společně s tebou klidně budu na hranici přikládat i pana Klause, Kalouska, Trautenberka... Hlavně prodejnou děv..ku KDU-ČSL. Díky za nápad.
Reagovat
Datum: 17.4.2014 06:38
Titulek: Re: Historie se nám jaksi cykluje...
Autor: Pustka
111
113
ANO, ANO, tak na ně !
Reagovat
Datum: 9.4.2014 07:22
Titulek: pozemky na Olomoucku
Autor: radka
77
Je opravdu těžké získat do čela státu poctivé lidi, kteří by nekramařili. Určitě si papež František mne ruce. Po několika dohodách s Nečasem konečně vyhrál.
Reagovat
Datum: 9.4.2014 10:53
Titulek: Re: pozemky na Olomoucku
Autor: Svatoušek
82
Katolíci typu Kalouska, Dočasu, zlatem ověšeného Graubnera vozícího si černozadel v luxusním mercedesu, prostitutŮ z KDU-ČSL naopak trvale prohrávají, protože voliči pochopili o co těmto mamonářům jde...

Reagovat
Datum: 11.4.2014 15:38
Titulek: Re: pozemky na Olomoucku
Autor: Anonym
75
No, pochopili, to těžko. Todle je o víře v boha a člověcí pokolení větší věci. Víra volby vyhrává a bude vždycky
Reagovat
Datum: 9.4.2014 19:49
Titulek: Tak
Autor: LH
75
107
Tak to by se konečně mohlo zavést zpět pálení čarodějnic.
Reagovat
Datum: 9.4.2014 21:18
Titulek: Re: Tak
Autor: Kladivo na čarodejnice
79
154
Dobrej postřeh, nažhavení katolíci z KDU-ČSL už počítají kolik dřeva jim z té církevní rozkrádačky kápne.

Reagovat
Datum: 11.4.2014 14:49
Titulek: černoprdelníci se dočkali
Autor: max
76
a konečně mohou zdevastovat tuto rozkradenou zem. Napřed 25 let kradli politici a teď to dokončí pedofilové v talárech.
Reagovat
Datum: 13.4.2014 17:41
Titulek: Co se ziskem
Autor: pa.ad
90
Už se církev vyjádřila, co bude dělat s tím ziskem z hospodaření?
Reagovat
Datum: 16.4.2014 11:53
Titulek: KDU-ČSL si mne černozadele Re: Co se ziskem
Autor: Svatej Kalousek
75
Církev katolická má sídlo ve Vatikánu. Je Vatikánem řízena a podléhá též církevnímu právu. Historicky se nám katolíci za dlouhá staletí začasté předvedli jako totalitární ideologická organizace.

Je třeba si plně uvědomit, že politickým nástrojem protlačování zájmů této slizské organizace je u nás KDU-ČSL...

Reagovat
Datum: 15.4.2014 08:58
Titulek: IKEA to zařídí
Autor: Anonym
97
126
Novým šéfem LČR je manažer IKEA a dříve CE WOOD, které se soudí se státem o miliardy... Černoprdelníci neváhají ani vteřinu!
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi/c1-62024600-statni-podnik-lesy-cr-novy-generalni-reditel-daniel-szorad-ikea
Reagovat
Datum: 16.4.2014 11:46
Titulek: Sňatkoví podvodníci lidovci Re: IKEA to zařídí
Autor: Svatej Kalousek
99
KDU-ČSL byli vždycky vyčůránci, tvářící se jako svatoušci. Vzpomeňte jak hystericky se drali o funkci ministra zemědělství... KDU-ČSL jsou falešníci nahastrošením v oblecích a svojí mediální úlisnou hyperkorektností jsou to samé, co sňatkoví podvodníci.

Reagovat
Datum: 16.4.2014 18:55
Titulek: Kdo je kdo
Autor: kinderman
133
Lidovci jsou transparentní v tom, že o nich jako politických exponentech katolické církve nikdo nepochybuje. Nějak se zapomíná na to, odkud pocházejí špičky TOP 09 a kdo téhle straně dělá maskota. Kdykoli zjistím, že někdo nadává na lidovce, a přitom volí TOP 09, musím se smát jeho naivitě. A katolíci v ODS? Kdo si vzpomene na KDS, sloučenou s ODS v roce 1996?(Ivan Pilip a spol.)
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).