SPORT

Leština ztrácí pohodu, obdržela lekci od Štítů. Hlavní rozhodčí Kylar dostal pěstí do obličeje!

25. října 2017, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Leština ztrácí pohodu, obdržela lekci od Štítů. Hlavní rozhodčí Kylar dostal pěstí do obličeje! Leština - Z Leštiny se vytrácí fotbalová pohoda. Sportovní „drtikol“, který válcoval jednoho soupeře za druhým, přestává být dominantní jako dřív. V nejnižší krajské soutěži obdržel velkou lekci od Štítů.

 I. B TŘÍDA C
LEŠTINA – ŠTÍTY 1:4 (1:1)


Z opatrného úvodu bez vážnějších šancí vybočila až 14. minuta. Sedláček zahrál trestný kop do míst, kde kralovala hlava Marcela Šína. V praxi to znamenalo jediné. Hosté vedli a byli čím dál sebevědomější. Rozházet se nenechali ani šťastným vyrovnáním Lukáše Kejíka, jehož střelu ze dvaceti metrů ztečoval do protipohybu brankáře Kudelky jeden ze štíteckých obránců. Do úspěšné akce se zapojili i Jedelský a Jurenka.
Svěřenci Jaroslava Lakomého si mohli přivlastnit ztracený náskok ještě do přestávky. Hlavičku Teffera ale zneškodnil strážce Majstršin a pokus Šína z otočky proletěl těsně vedle brankového zařízení.
Chleba se zásadně lámal mezi 56. a 58. minutou. Lakomý vyhrál důrazný souboj na hranici faulu, dopravil míč do velkého vápna a tam zaúřadoval důsledný Tomáš Teffer. O chvíli později to bylo už 1:3. Gólem povzbuzený Teffer se pustil do velkého sólového úniku a povedený výpad završil ránou do vinklu.
Štíty se za výhodného stavu soustředily na bránění a při každé příležitosti vyrážely do rychlých brejků. Po jednom dlouhém nákopu byl sprintující Teffer doběhnutý Pobuckým a nejdůležitější zápasový soudce označil jejich střet jako penaltový. Z nařízeného pokutového kopu dokonal leštinský šlendrián Patrik Holly. „Zápas se nám nepovedl. Nepomohla ani přestávková bouřka v kabině, naopak to bylo ještě horší. Ve druhém poločase jsme vypadli ze hry. Neudrželi jsme balón, kazili jsme jednoduché věci a ani nasazení nebylo adekvátní,“ mrzelo Pavla Nimrichtra. „Pokud šlo o předváděnou kvalitu, naše špatné představení dorovnával svým výkonem hlavní rozhodčí. Některé jeho verdikty byly hodně sporné,“ zkritizoval muže v černém trenér poražených.
Sudí Kylar neopustil Leštinu bez újmy. Při odchodu do kabin dostal pěstí do obličeje a byl knokautován k zemi.
„Domácí nám cestu za třemi body usnadnili tím, že se nesoustředili na hru a víc řečnili, než hráli. Naše vítězství je naprosto zasloužené a ve finále mohlo být ještě výraznější,“ stál si za svým Jaroslav Lakomý.
BRANKY: 25. L. Kejík – 14. Šín, 56. a 58. Teffer, 78. Holly. Diváci: 120.
LEŠTINA: Majstršin – Hobler, Martínek, Žváček, Neumann – T. Balcárek, Jurenka, Jedelský, L. Kejík - Lukáš Pobucký, Smékal. Střídali: 42. M. Kejík, 46. M. Puchr, 67. Šafář, 78. P. Žák.
ŠTÍTY: Kudelka – Benda, Janků, Holly, Pařízek – Kropáček, Sedláček, Šín, Šponar – J. Lakomý, Teffer. Střídal: 74. Verner.Foto: Petr Fišer

V nejnovějším vydání Týdne na severu najdete informace o šestnácti odehraných zápasech od třetí ligy až po I. B třídu. A to včetně prestižního derby mezi Zábřehem a Dubickem, v němž sehrál důležitou roli zkušený stoper Roman Skopal.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2x 2 vstupenky na koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí ve studiu Českého rozhlasu Olomouc ve středu 30. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Kolik členů má nyní šumperská kapela Fleksible?

A) 6
B) 4
C) 5

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk, vyhráli Anna Kašná ze Šumperka, Marek Cabák ze Šumperka, Martin Tomeš ze Šumperka, Libor Nekola z Nového Malína a Dagmar Bajtková z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.