SPORT

Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov

8. května 2019, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov Lesnice – Snad každý fotbalista má během své kariéry oblíbené a neoblíbené soupeře. Lesnický rychlonožka Miloslav Kobza je specialistou na Postřelmov. V přímém souboji o vedoucí pozici vstřelil veledůležitý první gól a přispěl velkou měrou k možná klíčovému vítězství celé sezóny.

LESNICE – POSTŘELMOV
2:0 (1:0)
I. B TŘÍDA C


K vidění bylo derby, které připomínalo nabroušenou břitvu. „I když byla facka od Jindřichova hodně nepříjemná, všem nám pomohla, a to včetně mě. Možná bude někdo namítat, že to po technické stránce nebylo úplně ideální. Na druhou stranu se hrál poctivý, neúprosný a tvrdý fotbal. Hosté si neodpustili některé zbytečné zákeřnosti, a zvláště pana Winklera by měli vybavit zbrojním pasem,“ zmínil jméno vysokého forvarda lesnický kouč Jan Knobloch.

V prvním poločase si oba týmy vypracovaly dvě dobré šance. Zatímco postřelmovští střelci pohořeli na brankáři Davidu Glozygovi, protějšek Marek Arbeit čisté konto neudržel. Jiří Glozyga ve veteránském souboji předčil Miroslava Dvořáka a z jeho důrazu profitoval už zmiňovaný Kobza. Za háčky zapadla „zvláštní šmudla“.

Hostující družstvo se ve druhé části snažilo dostávat na útočnou polovinu co nejrychleji, proto nezřídka volilo k distribuci svých přihrávek vzdušný prostor. Obrana domácího týmu dlouhé balóny odvracela bez větších potíží a držela jej zkrátka. A když pozorný Glozyga přece jen kapituloval, „volejbalový“ gól nemohl být uznán kvůli tomu, že byl dosažený rukou.

Definitivně rozhodnout mohl Miloslav Kobza. Z levé strany se řítil sám na Arbeita, jenže ho nepřekonal. Pojišťovací rozuzlení tak nabídla až poslední minuta. Němec vybojoval míč, Roubalík opil rohlíkem tři protihráče a rozdělanou práci dokončil střídající Seidl. „Po naší frašce v Jindřichově jsme moc rádi, že jsme dnešní zápas zvládli. Neúčinné stínování jsme vyměnili za bojovný fotbal, který je nám vlastní. Potvrdili jsme, že se nám sousedská derby daří, a když o něco jde, umíme zabrat naplno. Jsem moc šťastný,“ netajil své pocity Jan Knobloch.

BRANKY

40. M. Kobza, 90. Seidl. Diváci: 150.

LESNICE

D. Glozyga – J. Balvín, D. Vašíček, Lejsal, Jarmar, Topitsch, Smyčka, J. Němec, Š. Roubalík, M. Kobza, J. Glozyga. Střídali: 71. Barvíř, 79. Faulhammer, 87. Seidl, 88. A. Jurka.

POSTŘELMOV

Arbeit – Špička, Jáně, A. Blaťák, Dvořák, M. Dus, Krátký, Picka, Nýdecký, T. Wiesner, Winkler. Střídali: 46. Mičunda, 69. Vít, 78. P. Janků.


Foto: Petr Fišer

Kdyby se postřelmovský brankář Marek Arbeit před týdnem proti Starému Městu unudil k smrti, nikdo by se mu nemohl divit. V Lesnici měl daleko větší kvantum gólmanské práce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.