SPORT

Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov

8. května 2019, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov Lesnice – Snad každý fotbalista má během své kariéry oblíbené a neoblíbené soupeře. Lesnický rychlonožka Miloslav Kobza je specialistou na Postřelmov. V přímém souboji o vedoucí pozici vstřelil veledůležitý první gól a přispěl velkou měrou k možná klíčovému vítězství celé sezóny.

LESNICE – POSTŘELMOV
2:0 (1:0)
I. B TŘÍDA C


K vidění bylo derby, které připomínalo nabroušenou břitvu. „I když byla facka od Jindřichova hodně nepříjemná, všem nám pomohla, a to včetně mě. Možná bude někdo namítat, že to po technické stránce nebylo úplně ideální. Na druhou stranu se hrál poctivý, neúprosný a tvrdý fotbal. Hosté si neodpustili některé zbytečné zákeřnosti, a zvláště pana Winklera by měli vybavit zbrojním pasem,“ zmínil jméno vysokého forvarda lesnický kouč Jan Knobloch.

V prvním poločase si oba týmy vypracovaly dvě dobré šance. Zatímco postřelmovští střelci pohořeli na brankáři Davidu Glozygovi, protějšek Marek Arbeit čisté konto neudržel. Jiří Glozyga ve veteránském souboji předčil Miroslava Dvořáka a z jeho důrazu profitoval už zmiňovaný Kobza. Za háčky zapadla „zvláštní šmudla“.

Hostující družstvo se ve druhé části snažilo dostávat na útočnou polovinu co nejrychleji, proto nezřídka volilo k distribuci svých přihrávek vzdušný prostor. Obrana domácího týmu dlouhé balóny odvracela bez větších potíží a držela jej zkrátka. A když pozorný Glozyga přece jen kapituloval, „volejbalový“ gól nemohl být uznán kvůli tomu, že byl dosažený rukou.

Definitivně rozhodnout mohl Miloslav Kobza. Z levé strany se řítil sám na Arbeita, jenže ho nepřekonal. Pojišťovací rozuzlení tak nabídla až poslední minuta. Němec vybojoval míč, Roubalík opil rohlíkem tři protihráče a rozdělanou práci dokončil střídající Seidl. „Po naší frašce v Jindřichově jsme moc rádi, že jsme dnešní zápas zvládli. Neúčinné stínování jsme vyměnili za bojovný fotbal, který je nám vlastní. Potvrdili jsme, že se nám sousedská derby daří, a když o něco jde, umíme zabrat naplno. Jsem moc šťastný,“ netajil své pocity Jan Knobloch.

BRANKY

40. M. Kobza, 90. Seidl. Diváci: 150.

LESNICE

D. Glozyga – J. Balvín, D. Vašíček, Lejsal, Jarmar, Topitsch, Smyčka, J. Němec, Š. Roubalík, M. Kobza, J. Glozyga. Střídali: 71. Barvíř, 79. Faulhammer, 87. Seidl, 88. A. Jurka.

POSTŘELMOV

Arbeit – Špička, Jáně, A. Blaťák, Dvořák, M. Dus, Krátký, Picka, Nýdecký, T. Wiesner, Winkler. Střídali: 46. Mičunda, 69. Vít, 78. P. Janků.


Foto: Petr Fišer

Kdyby se postřelmovský brankář Marek Arbeit před týdnem proti Starému Městu unudil k smrti, nikdo by se mu nemohl divit. V Lesnici měl daleko větší kvantum gólmanské práce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.