SPORT

Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov

8. května 2019, 12:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Lesnický mág Miloslav Kobza = specialista na Postřelmov Lesnice – Snad každý fotbalista má během své kariéry oblíbené a neoblíbené soupeře. Lesnický rychlonožka Miloslav Kobza je specialistou na Postřelmov. V přímém souboji o vedoucí pozici vstřelil veledůležitý první gól a přispěl velkou měrou k možná klíčovému vítězství celé sezóny.

LESNICE – POSTŘELMOV
2:0 (1:0)
I. B TŘÍDA C


K vidění bylo derby, které připomínalo nabroušenou břitvu. „I když byla facka od Jindřichova hodně nepříjemná, všem nám pomohla, a to včetně mě. Možná bude někdo namítat, že to po technické stránce nebylo úplně ideální. Na druhou stranu se hrál poctivý, neúprosný a tvrdý fotbal. Hosté si neodpustili některé zbytečné zákeřnosti, a zvláště pana Winklera by měli vybavit zbrojním pasem,“ zmínil jméno vysokého forvarda lesnický kouč Jan Knobloch.

V prvním poločase si oba týmy vypracovaly dvě dobré šance. Zatímco postřelmovští střelci pohořeli na brankáři Davidu Glozygovi, protějšek Marek Arbeit čisté konto neudržel. Jiří Glozyga ve veteránském souboji předčil Miroslava Dvořáka a z jeho důrazu profitoval už zmiňovaný Kobza. Za háčky zapadla „zvláštní šmudla“.

Hostující družstvo se ve druhé části snažilo dostávat na útočnou polovinu co nejrychleji, proto nezřídka volilo k distribuci svých přihrávek vzdušný prostor. Obrana domácího týmu dlouhé balóny odvracela bez větších potíží a držela jej zkrátka. A když pozorný Glozyga přece jen kapituloval, „volejbalový“ gól nemohl být uznán kvůli tomu, že byl dosažený rukou.

Definitivně rozhodnout mohl Miloslav Kobza. Z levé strany se řítil sám na Arbeita, jenže ho nepřekonal. Pojišťovací rozuzlení tak nabídla až poslední minuta. Němec vybojoval míč, Roubalík opil rohlíkem tři protihráče a rozdělanou práci dokončil střídající Seidl. „Po naší frašce v Jindřichově jsme moc rádi, že jsme dnešní zápas zvládli. Neúčinné stínování jsme vyměnili za bojovný fotbal, který je nám vlastní. Potvrdili jsme, že se nám sousedská derby daří, a když o něco jde, umíme zabrat naplno. Jsem moc šťastný,“ netajil své pocity Jan Knobloch.

BRANKY

40. M. Kobza, 90. Seidl. Diváci: 150.

LESNICE

D. Glozyga – J. Balvín, D. Vašíček, Lejsal, Jarmar, Topitsch, Smyčka, J. Němec, Š. Roubalík, M. Kobza, J. Glozyga. Střídali: 71. Barvíř, 79. Faulhammer, 87. Seidl, 88. A. Jurka.

POSTŘELMOV

Arbeit – Špička, Jáně, A. Blaťák, Dvořák, M. Dus, Krátký, Picka, Nýdecký, T. Wiesner, Winkler. Střídali: 46. Mičunda, 69. Vít, 78. P. Janků.


Foto: Petr Fišer

Kdyby se postřelmovský brankář Marek Arbeit před týdnem proti Starému Městu unudil k smrti, nikdo by se mu nemohl divit. V Lesnici měl daleko větší kvantum gólmanské práce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.