SPORT

Lesnický Jakub Balvín „svůj“ Postřelmov nešetřil, načal ho ránou ze třiceti metrů

26. září 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Lesnický Jakub Balvín „svůj“ Postřelmov nešetřil, načal ho ránou ze třiceti metrů Postřelmov – I když byl součástí lesnického týmu, na sraz před velkým sobotním zápasem to měl coby kamenem dohodil. Kapitán hostujících fotbalistů Jakub Balvín se nerozpakoval potopit „svůj“ Postřelmov, kde bydlí a kde je doma. A to tím, že ho načal vedoucím gólem.

POSTŘELMOV - LESNICE
1:3 (0:0)
I. B TŘÍDA C

Nebyla to žádná světoborná pastva pro náročnější oči. Na malém hřišti se hlavně bojovalo. „Svým způsobem se s tím dalo počítat, protože oba týmy preferují podobné styly. Nehrál se pěkný fotbal. Bylo to hodně urputné a se spoustou soubojů,“ souhlasil s názorem většiny postřelmovský vůdce Jiří Picka.
„Je pravda, že to byla spíš zákopová válka. Zápas jsme v maximální možné míře zvládli po taktické stránce. Kluci plnili do puntíku, co měli. Makali, šlapali a odvedli téměř bezchybný výkon. Bodovou ztrátu z minulého kola nahnali v zápase s vedoucím mužstvem tabulky, který byl těžký, tvrdý a ostrý. Ale zároveň i férový a nepřekračující únosnou mez,“ netajil svůj pohled na věc trenér Lesnice Jan Knobloch.
Na úvodní branku se čekalo do 50. minuty. Luděk Roubalík se do nepříliš zdařilé malé domů netrefil ideálně a Jakub Balvín ho vytrestal spektakulární střelou vypuštěnou za hranicí třiceti metrů. Letící balón přistál v šibenici.
Postřelmovu se nedařilo. Ve šlágru kola byl na štíru s výrobou vážnějších příležitostí a sám kupil chyby, za které tvrdě pykal. V 82. minutě neuhlídal v závaru před vlastní svatyní neomylnou „hokejku“ dorážejícího Jakuba Barvíře. „Je to pro něj nejlepší možná odměna za to, jak k fotbalu přistupuje. V našem týmu se řadí k největším poctivcům a nejsvědomitějším pracantům,“ vysekl střídajícímu žolíkovi upřímnou poklonu kouč Knobloch.
Ač se zdálo, že je po zápase, domácí se dokázali zmobilizovat a zdánlivě ztracený duel alespoň částečně zdramatizovat. Do ideálního centru ze strany se vložila hlava Lubomíra Winklera.
V podání papírového favorita to byl nic neřešící výkřik z hodně černé tmy. V první minutě nastaveného času potáhl Barvíř v rámci nacvičené tréninkové akce míč, který nezištně předložil před kopačky Štěpána Roubalíka. Ten pokořil postřelmovského strejdu potřetí a nebylo co řešit. Hotovo, vymalováno. „Cennou výhru věnujeme ikonám našeho oddílu Pavlu Špačkovi a Zdeňku Konrádovi, kteří dosáhli věku stáří a jubilea čtyřiceti let,“ vzkazoval za celé mužstvo Jan Knobloch. „Od pětatřicáté minuty jsme měli více ze hry. Balón jsme dali na zem a drželi ho častěji. Snažili jsme se hrát bez faulů, aby se Postřelmov nedostával k nebezpečným standardkám. Moc jsme mu toho nedovolili,“ těšilo hlavního kormidelníka.
„Kdybychom Lesnici nenabízeli darované góly zbytečnými přehmaty, mohlo to skončit bez branek. Bohužel jsme je udělali a cestu za vítězstvím jim dost usnadnili. Byl to zápas, který nám nesedl po všech stránkách,“ uznal zklamaný Picka.

BRANKY
90. Winkler – 50. J. Balvín, 82. Barvíř, 91. Š. Roubalík. Diváci: 100.

POSTŘELMOV
L. Roubalík – Jáně, Dvořák, M. Dus – Wiesner, Krátký, Špička, Nýdecký, Vít – Picka, Winkler. Střídali: 37. Stoncel, 69. J. Dus, 85. Dittrich.

LESNICE
D. Glozyga – Topitsch, D. Vašíček, J. Balvín, Lejsal – M. Bittner, J. Němec, Smyčka, Š. Roubalík – J. Glozyga, Faulhammer. Střídali: 70. M. Kobza, 78. Barvíř, 92. J. Svoboda.


Foto: Petr Fišer

Každý, kdo přijede do Postřelmova, se musí připravit na horké chvilky v pokutovém území. V sobotu jich nebylo tolik, kolik se před úvodním výkopem očekávalo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.