SPORT

Lesnický Jakub Balvín „svůj“ Postřelmov nešetřil, načal ho ránou ze třiceti metrů

26. září 2018, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Lesnický Jakub Balvín „svůj“ Postřelmov nešetřil, načal ho ránou ze třiceti metrů Postřelmov – I když byl součástí lesnického týmu, na sraz před velkým sobotním zápasem to měl coby kamenem dohodil. Kapitán hostujících fotbalistů Jakub Balvín se nerozpakoval potopit „svůj“ Postřelmov, kde bydlí a kde je doma. A to tím, že ho načal vedoucím gólem.

POSTŘELMOV - LESNICE
1:3 (0:0)
I. B TŘÍDA C

Nebyla to žádná světoborná pastva pro náročnější oči. Na malém hřišti se hlavně bojovalo. „Svým způsobem se s tím dalo počítat, protože oba týmy preferují podobné styly. Nehrál se pěkný fotbal. Bylo to hodně urputné a se spoustou soubojů,“ souhlasil s názorem většiny postřelmovský vůdce Jiří Picka.
„Je pravda, že to byla spíš zákopová válka. Zápas jsme v maximální možné míře zvládli po taktické stránce. Kluci plnili do puntíku, co měli. Makali, šlapali a odvedli téměř bezchybný výkon. Bodovou ztrátu z minulého kola nahnali v zápase s vedoucím mužstvem tabulky, který byl těžký, tvrdý a ostrý. Ale zároveň i férový a nepřekračující únosnou mez,“ netajil svůj pohled na věc trenér Lesnice Jan Knobloch.
Na úvodní branku se čekalo do 50. minuty. Luděk Roubalík se do nepříliš zdařilé malé domů netrefil ideálně a Jakub Balvín ho vytrestal spektakulární střelou vypuštěnou za hranicí třiceti metrů. Letící balón přistál v šibenici.
Postřelmovu se nedařilo. Ve šlágru kola byl na štíru s výrobou vážnějších příležitostí a sám kupil chyby, za které tvrdě pykal. V 82. minutě neuhlídal v závaru před vlastní svatyní neomylnou „hokejku“ dorážejícího Jakuba Barvíře. „Je to pro něj nejlepší možná odměna za to, jak k fotbalu přistupuje. V našem týmu se řadí k největším poctivcům a nejsvědomitějším pracantům,“ vysekl střídajícímu žolíkovi upřímnou poklonu kouč Knobloch.
Ač se zdálo, že je po zápase, domácí se dokázali zmobilizovat a zdánlivě ztracený duel alespoň částečně zdramatizovat. Do ideálního centru ze strany se vložila hlava Lubomíra Winklera.
V podání papírového favorita to byl nic neřešící výkřik z hodně černé tmy. V první minutě nastaveného času potáhl Barvíř v rámci nacvičené tréninkové akce míč, který nezištně předložil před kopačky Štěpána Roubalíka. Ten pokořil postřelmovského strejdu potřetí a nebylo co řešit. Hotovo, vymalováno. „Cennou výhru věnujeme ikonám našeho oddílu Pavlu Špačkovi a Zdeňku Konrádovi, kteří dosáhli věku stáří a jubilea čtyřiceti let,“ vzkazoval za celé mužstvo Jan Knobloch. „Od pětatřicáté minuty jsme měli více ze hry. Balón jsme dali na zem a drželi ho častěji. Snažili jsme se hrát bez faulů, aby se Postřelmov nedostával k nebezpečným standardkám. Moc jsme mu toho nedovolili,“ těšilo hlavního kormidelníka.
„Kdybychom Lesnici nenabízeli darované góly zbytečnými přehmaty, mohlo to skončit bez branek. Bohužel jsme je udělali a cestu za vítězstvím jim dost usnadnili. Byl to zápas, který nám nesedl po všech stránkách,“ uznal zklamaný Picka.

BRANKY
90. Winkler – 50. J. Balvín, 82. Barvíř, 91. Š. Roubalík. Diváci: 100.

POSTŘELMOV
L. Roubalík – Jáně, Dvořák, M. Dus – Wiesner, Krátký, Špička, Nýdecký, Vít – Picka, Winkler. Střídali: 37. Stoncel, 69. J. Dus, 85. Dittrich.

LESNICE
D. Glozyga – Topitsch, D. Vašíček, J. Balvín, Lejsal – M. Bittner, J. Němec, Smyčka, Š. Roubalík – J. Glozyga, Faulhammer. Střídali: 70. M. Kobza, 78. Barvíř, 92. J. Svoboda.


Foto: Petr Fišer

Každý, kdo přijede do Postřelmova, se musí připravit na horké chvilky v pokutovém území. V sobotu jich nebylo tolik, kolik se před úvodním výkopem očekávalo.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.