SPORT

Lesnice udeřila v závěru a zlomila nerozhodné skóre. Tečovaný míč skončil za brankovou čárou o malý kousek

3. dubna 2019, 16:00, Petr Fišer
Lesnice udeřila v závěru a zlomila nerozhodné skóre. Tečovaný míč skončil za brankovou čárou o malý kousek Libina – Jan Trefil = práce všeho druhu. Když je libinské áčko v nesnázích, může se spolehnout, že ho zkušený univerzál ve štychu nenechá. Za normálních okolností fotbalový útočník v nedělním šlágru kola zaskakoval na důležitém postu brankáře. Přes snaživý výkon porážce nezabránil.

 LIBINA – LESNICE
1:3 (0:1)
I. B TŘÍDA C


Domácí se pustili do favorizovaného soupeře bez bázně a hany a v úvodních dvaceti minutách si udržovali herní i územní převahu. „Jen se potvrdilo, že hrají tvrdě, důrazně a docela jednoduše,“ vypozoroval trenér Lesnice Jan Knobloch.

Skóre se poprvé měnilo ve čtyřicáté minutě. Na konci rychlého brejku byl faul na unikajícího Smyčku, a protože k němu došlo v pokutovém území, kopala se penalta. Štěpán Roubalík zužitkoval jedinečnou příležitost bezpečně.

Akcie Libiny na zápasové burze ještě více poklesly o dvě minuty později. Martin Bednář zmařil zjevnou brankovou možnost soupeřova družstva podražením zezadu a za zákrok, který spáchal dva metry před pokutovým územím na Kobzovi, vyfasoval nejtvrdší trest – červenou kartu. Z následného trestňáku orazítkoval Roubalík tyč.

Lesnice nezachytila ani začátek druhého dějství. Hostitelé neměli co ztratit, a i v deseti do toho důkladně šlápli. Odměnou jim bylo brzké vyrovnání. Záložník Topitsch se ve velkém vápně dopustil mladické nerozvážnosti, zbytečně fauloval a Aleš Skála proměněným pokutovým kopem vrátil svůj tým do hry.

Nerozhodný stav byl aktuální až do 90. minuty. Lesnická jedenáctka dobývala protivníkovu branku marně a její snaha o nápor a gradující tlak byla čím dál planější. Jenže jí píchla fotbalová štěstěna. Jakub Balvín vypustil ze své kopačky střelu z nouze a tečovaný projektil projel Trefilovi za záda skrz děravé nohy. Za brankovou čárou se zastavil provokativně o čtyřicet centimetrů!

Zdrcená Libina stačila kapitulovat ještě jednou. Povedený „ťukes“ povýšil na gólovou souhru šikula Roubalík. „Je potřeba si přiznat, že to byl spíše remízový zápas. Takový závěr jsem na fotbale dlouho neviděl, a to ani v mládežnických kategoriích. Libině přejeme do dalších kol hodně štěstí, co nejrychleji dostavěnou tribunu a podobný komfort, jako teď mají v Novém Malíně. V sobotu jsem se tam byl podívat a před funkcionářským týmem vedeným panem Šanovcem musím upřímně smeknout. Klobouk dolů, co se jim podařilo zajistit a vybudovat,“ vzkazoval na dálku Jan Knobloch.

BRANKY

55. Skála - 42. a 92. Š. Roubalík, 90. J. Balvín. Diváci: 122.

LIBINA

Trefil – J. Štěpán, Tisoň, Jančík, Brijar, P. Čikl, Bednář, Kaller, Skála, D. Čikl, Langman. Střídali: 69. L. Procházka, 72. Straka, 74. Hasník, 87. Malý.

LESNICE

D. Glozyga – J. Balvín, A. Jurka, D. Vašíček, Lejsal – Topitsch, Smyčka, Němec, Š. Roubalík – J. Glozyga, M. Kobza. Střídali: 46. Barvíř, 60. Jarmar, 72. J. Svoboda, 93. J. Knobloch.


Foto: Petr Fišer

Kdo nakonec vyskočí nejvýš? Fotbalisté Lesnice, nebo Postřelmova? Přetahovaná o soutěžní titul se rozjela na plné otáčky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.