ZPRÁVY

Lékaři diskutovali o léčbě kožních nemocí

23. dubna 2013, 15:22, téma NEMOCI, red, mošo
Velké Losiny – Dějištěm nově vzniklé dermatologické konference se staly v minulém týdnu Termální lázně Velké Losiny. Odborníci z celé České republiky zde společně diskutovali o aktuálních poznatcích z oblasti výzkumu a léčby kožních onemocnění.
„Jako dermatovenerologové se neustále snažíme předávat si zkušenosti a být v kontaktu s nejmodernějšími poznatky z oblastí výzkumu a léčby kožních onemocnění. Letošní ročník kongresu je zcela první. Pokud se akce setká s úspěchem, rádi z ní učiníme tradici,“ uvedl odborný garant konference a primář kožního oddělení Šumperské nemocnice Lubomír Drlík.

V průběhu kongresu zaznělo celkem šestnáct přednášek. Poznatky z výzkumu a léčby byly prezentovány také formou informačních plakátů. Místo konání konference lékaři zvolili mimo jiné kvůli tomu, že se v losinských lázních nově léčí  kožní onemocnění u dětí i dospělých. Velké Losiny mají dlouholetou tradici v lázeňské léčbě neurologických onemocnění i bolestivých potíží s pohybovým aparátem včetně pooperačních stavů dětí i dospělých. V součanosti se zde léčí také onemocnění onkologická a část oběhových. Lázeňská léčba je založena na aplikaci přírodního léčivého zdroje, kterým je sirná termální voda.

Konferenci pořádala Česká dermatovenerologická společnost ve spolupráci s dermatovenerologickým oddělením Šumperské nemocnice a Klinikou nemocí kožních a pohlavních FN a LF UK v Hradci Králové. foto: archiv Šumperské nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.