ZPRÁVY

Lékaři diskutovali o léčbě kožních nemocí

23. dubna 2013, 15:22, téma NEMOCI, red, mošo
Velké Losiny – Dějištěm nově vzniklé dermatologické konference se staly v minulém týdnu Termální lázně Velké Losiny. Odborníci z celé České republiky zde společně diskutovali o aktuálních poznatcích z oblasti výzkumu a léčby kožních onemocnění.
„Jako dermatovenerologové se neustále snažíme předávat si zkušenosti a být v kontaktu s nejmodernějšími poznatky z oblastí výzkumu a léčby kožních onemocnění. Letošní ročník kongresu je zcela první. Pokud se akce setká s úspěchem, rádi z ní učiníme tradici,“ uvedl odborný garant konference a primář kožního oddělení Šumperské nemocnice Lubomír Drlík.

V průběhu kongresu zaznělo celkem šestnáct přednášek. Poznatky z výzkumu a léčby byly prezentovány také formou informačních plakátů. Místo konání konference lékaři zvolili mimo jiné kvůli tomu, že se v losinských lázních nově léčí  kožní onemocnění u dětí i dospělých. Velké Losiny mají dlouholetou tradici v lázeňské léčbě neurologických onemocnění i bolestivých potíží s pohybovým aparátem včetně pooperačních stavů dětí i dospělých. V součanosti se zde léčí také onemocnění onkologická a část oběhových. Lázeňská léčba je založena na aplikaci přírodního léčivého zdroje, kterým je sirná termální voda.

Konferenci pořádala Česká dermatovenerologická společnost ve spolupráci s dermatovenerologickým oddělením Šumperské nemocnice a Klinikou nemocí kožních a pohlavních FN a LF UK v Hradci Králové. foto: archiv Šumperské nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.