ZPRAVODAJSTVÍ

Lázně pomáhají nejen proti potížím se zdravím

18. srpna 2016, 07:26, redakce, placená reklama
Lázně pomáhají nejen proti potížím se zdravím V oblasti lázeňství je Česká republika jedním z největších hráčů v evropském měřítku a Olomoucký kraj je tomu významně nápomocen. Sever našeho regionu může nabídnout hned několik lázeňských komplexů, které dosahují vysoké úrovně. Tím nejvýznamnějším jsou bezpochyby Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku. K dalším oblíbeným patří lázeňská zařízení v Bludově, Velkých Losinách, ale i v jiných částech Olomouckého kraje - ve Slatinicích, v Teplicích nad Bečvou či ve Skalce. Podle mnohých je velmi významnou zprávou také fakt, že se po třech letech mají otevřít lázně v Lipové na Jesenicku.

 O důležitosti fungování lázeňských služeb je přesvědčen i Jiří Zemánek, který kandiduje v podzimních volbách na post olomouckého hejtmana za Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD). „Lázeňství je podstatnou sférou nejen v rámci zdravotnictví a cestovního ruchu. Je to také zdroj pro boj s nezaměstnaností,“ podotýká Jiří Zemánek s tím, že je pro něj velmi důležité, aby si Olomoucký kraj udržel své silné místo mezi lázeňskými destinacemi. Stejný názor zastávají také jeho straničtí kolegové – starosta Velkých Losin Miroslav Kopřiva i podnikatel z Jeseníku Lubomír Věstinský. „Lázně v oblasti Jeseníků jsou jedinečné svým umístěním uprostřed překrásné přírody. Bezkonkurenční předností těchto lázní je také všudypřítomný čerstvý a čistý vzduch,“ zmiňuje Miroslav Kopřiva.
Jako pozitivní zprávu berou všichni tři jmenovaní muži především to, že se po třech letech podařilo najít nového vlastníka zkrachovalých Schrothových lázní v Lipové na Jesenicku. Znovuotevření lázní v Lipové, které byly v minulosti velmi oblíbené mezi veřejností, má nový majitel v plánu ještě během letošního podzimu. „Jsem velmi rád, že se podařilo najít východisko po krachu původních vlastníků a hlavně investora, který zde hodlá navázat na věhlasnou lázeňskou tradici,“ říká Jiří Zemánek, lídr krajské kandidátky ČSSD. Přidal, že nový majitel chce vrátit lesk Schrothovým lázním postupně, což bude znamenat nové pracovní příležitosti pro mnohé řemeslníky a další profese. „Podle informací, které mám k dispozici, chce společnost Lipová lázně nejprve otevřít pět klíčových budov v centru areálu. Další části komplexu na to navážou. Klíčovou záležitostí bude do obnoveného provozu zajistit zdravotnický a lékařský personál,“ přidal Jiří Zemánek s tím, že Olomoucký kraj se bude snažit vyjít maximálně vstříc tomu, aby budoucnost léčebny navázala na téměř 200 let dlouhou tradici zdejšího lázeňství. Ty měly velké úspěchy s léčbou obezity a především úporných kožních nemocí.
Po změně úhrad lázeňské péče však začaly upadat. V říjnu roku 2013 se společníci rozhodli léčebný areál uzavřít, aby dál nezvyšovali dluhy. Sami se snažili lázně prodat. Marně, takže skončily v konkurzu a nového majitele komplex získal až letos na jaře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).