ZPRÁVY

Lázně ožijí hody, dřevosocháním a oslavami

9. září 2015, 17:40, BH
Bludov - Lázeňské hody, IV. ročník Lázeňského dřevosochání 65. výročí založení MŠ a ZŠ při lázních Bludov zaplní v  sobotu 12. září od 12 hodin bludovské lázně .

 V průběhu odpoledne bude probíhat dražba vytvořených děl. Tato díla vytvoří 6 dřevosochařů v rámci čtyřdenního sympózia, které bude od úterý probíhat v areálu lázní Bludov.
Dále Vás srdečně zveme na tradiční moravské hody, které budou startovat v sobotu ve 12:00 hodin zabíjačkovým menu. V nabídce budou tradiční speciality, jako je světlý prejt, tlačenka s cibulí, jitrnicový prejt, bůček na grilu, uzená krkovice na grilu, frgály, koláčky a mnoho dalšího.
Můžete se těšit na bohatý program, jehož součástí je: taneční vystoupení Markovice Postřelmov, bublinová show, projížďky na koních, prohlídka léčebného centra lázní, klaun na chůdách a taneční vystoupení dětí z Lázní Bludov. Akci ve večerních hodinách uzavře ohňová show. Pro děti je připraven skákací hrad a malování na obličej. Dále Vás zveme na vernisáž výstavy prací žáků MŠ a ZŠ při Lázních Bludov.
Součástí programu bude tradiční jarmark, který nabídne produkty od místních prodejců.
Dobrovolné vstupné bude věnováno dětskému centru Pavučinka Šumperk.
Hudební doprovod zajistí kapely Méďa band a Kdo má čas.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.9.2015 07:56
Titulek: Bůček na grilu, koláčky...
Autor: anonym
58
Léčba obézního dítěte stojí 200 000 Kč a výsledky jsou problematické. No, něco na tom bude, když lázně, které dle svých prohlášení mají výsledky v léčbě obezity, nakonec udělají akci,při které nabízejí tuto "zdravou" stravu- že by rezignace ? Když chce někdo jíst krkovičku, ať si léčbu obezity platí sám a peníze zdravotních pojišťoven mohou jít sportovním klubům mládeže!
Reagovat
Datum: 11.9.2015 17:31
Titulek: Re: Bůček na grilu, koláčky...
Autor: Georg
51
Co jineho chcete v teto prozrane zemi nabidnout,nez aspon tu ceskou klasiku,kazdy vi,ze to pro ty deti neni i vy!!
Reagovat
Datum: 12.9.2015 07:15
Titulek: Re: Bůček na grilu, koláčky...
Autor: anonym
49
A pro koho to je? Za obézními dětmi přijedou obézní rodiče a to chcete říct,že se budou jen dívat? Ať si jí každý, co chce, jen ať jeho léčbu neplatí všichni, o to jde!! Víte, kolik stojí výchova dítěte ve zdravém stylu ? A tito moudří rodiče nedostanou od nikoho ani korunu, o to mi jde !
Reagovat
Datum: 13.9.2015 11:44
Titulek: Žrádlo je droga.
Autor: Gruk
45
Rodiče kupují dětem drogy a nutí je to konzumovat. A dávají jim na žravé drogy peníze. A nechodí s nimi sportovat. Rodiče jsou zdegenerování a děti budou zdegenerované tuplem. A to i duševně a morálně. A do toho ješte to sucho. 1kg zelí stojí 20Kč. V lese sucho na troud. Studánky, potůčky a kaluže, všechno suché. A krizový štáb spí na vavřínech. Taková situace od zrodu lidstva nikde nebyla. Národ vymře-to je TUTOVKA. A nikdo proti suchu neprotestuje !!
Reagovat
Datum: 13.9.2015 23:24
Titulek: Katastrofální sucho
Autor: Velmi trefné!
44
Krizový štáb MÚ Šumperk (Skrbek) se připravuje výhradně na povodně.
Reagovat
Datum: 16.9.2015 09:19
Titulek: Re: Žrádlo je droga.
Autor: Zdenka
50
Takové akce jako je dřevosochání úplně miluji a ty rádoby umělce rovněž.Města kácejí stromy ve velkém a značná část jich je určena kamarádíčkům umělcům,tito vlastně podporují devastaci zeleně na úkor vlastního uspokojení.Vymlátí se stovky stromů ve městech,i když vysadí nové tak tyto je nahradí nejdříve za 30 let.Nedivme se proto že není voda,devastace se musí někde projevit.Pokud na místech sedí takoví neodborníci jako nyní, hledící jen na svůj prospěch,bude hůř.
Reagovat
Datum: 16.9.2015 17:58
Titulek: Dřevo k dispozici.
Autor: Kuka
26
Dřevosochavci zase zdobí lesní cesty svými výtvory. Les je veselejší, živější a obydlenější. A topit v krbech také lidé chtějí. Pokácené stromy na palivo si můžete koupit v dražbě.
Reagovat
Datum: 12.9.2015 03:57
Titulek: Re: Bůček na grilu, koláčky...
Autor: Wraq
42
Vyšší úroveň stresu a z toho vyšší žravost a větší obezita jsou pro ČR příznačné.
Reagovat
Datum: 13.9.2015 07:24
Titulek: Re: Bůček na grilu, koláčky...
Autor: Pavel
53
Vemte dětem počítače,vyžeňte je na hřiště a nemusíte se bát obezity ani krkovičky!
Je vidět,že to píše člověk,který se v tom vůbec nevyzná a má mylné informace!Tak více takových expertů na zdravou stravu!Bravo
Reagovat
Datum: 13.9.2015 13:01
Titulek: Re: Bůček na grilu, koláčky...
Autor: Franta Mlátička
44
Ale když ty děti to mají tak rády!!!
Reagovat
Datum: 12.9.2015 15:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Jack
43
Nekupujte Týden na severu. Jsou to prolhané svině a manipulátoři. Tak se dá jedině bojovat s těmi, kteří lžou.
Reagovat
Datum: 12.9.2015 15:53
Titulek: Bez titulku
Autor: Fifi
11
Léčit by se měl ten Kropáč. Někdy ta obezita není vidět na venek ale je v hlavě. To může být velký problém, a to by mohl být případ pro Chocholouška tzn. neber úplatky za své články Kropáči!
Reagovat
Datum: 14.9.2015 09:19
Titulek: Bez titulku
Autor: fouc
36
co resite ,akce byla verejna ne jen pro hubnouci decka ty by nemohly kdyz to tak odsuzujete nikdy vylist z lazni je to o vuli a to ze jsou decka tlusti i jejich rodice za to si muzou sami a ne akce v cele republice ..........
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.