KULTURA

Lautnerova galerie teď patří třem dámám

7. února 2019, 15:00, Ondřej Polák
Mohelnice – Galerie Lautner připravuje vernisáž výstavy s názvem Naše malé světy. Výstavní síň, kterou najdou příznivci výtvarna na Kostelním náměstí v Mohelnici, dá prostor tvorbě tří umělkyň.

 „Výstavou chceme představit tři malé velké světy tří dam, které bojují s životem po svém. Každé z nich byl shůry dán talent, který někdy dřímal, někdy byl zapuzen a někdy vzplál z ničeho nic,“ řekla vedoucí galerie Ivana Mertová Pobucká.

Návštěvníci Lautnerovy galerie se seznámí s barevnými skici Jany Hepilové z Mohelnice, s obrazy Jitky Finsterlové Mlčochové z Moravičan a vitrážemi Jarmily Svozilové z Choliny u Litovle.
„Jejich umění ukazuje, jak se dá obyčejný, nicméně vzácný, život zpestřit o krásu intimních světů, které pomocí výtvarných technik můžete zhmotnit do tak křehkých materiálů jako je papír, plátno, sklo,“ doplnila Ivana Mertová Pobucká.

Výstava Naše malé světy trvá od 5. února do 3. března. Slavnostní vernisáž s hudebním programem v podání Miroslava Hepila se uskuteční ve čtvrtek 7. února od 17 hodin.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.