SPORT

Laškování s hokejovým osudem přišlo hostitele draho, platili za hrubé chyby

5. února 2014, 16:21, téma HOKEJ, Petr Fišer
Laškování s hokejovým osudem přišlo hostitele draho, platili za hrubé chyby Šumperk - Laškovat s hokejovým osudem? To se nikdy nevyplácí. Šumperští Draci si v pondělním zápase první ligy tak dlouho zahrávali s jeho přízní, až mu ukázal záda. Dva body ze tří putovaly do vzdálených Litoměřic.
47. kolo
SALITH ŠUMPERK – LITOMĚŘICE 2:3 pp. (2:0,0:1,0:1)

Hostitelé nemohli začít lépe. Na konci první minuty ukázkově zakombinovala trojice Plášek, Holík, Semorád a posledně jmenovaný velmi snadno a bleskově zároveň otevřel gólový účet.

I ve druhém případě ho obohatili domácí hráči. Posloužila jim k tomu přesilová hra. Patrik Moskal zvolil nejjednodušší možné řešení, na pravé straně se odhodlal ke střele a jeho pohotový příklep si našel volné místo u bližší tyče – 2:0!

Šumperk hrál od zahajovacího buly s chutí, rychle, přímočaře, neustále aktivně a svým pohybem a napadáním nutil zaskočeného soupeře k častým chybám už při zakládání útoků v obranném pásmu. Další góly ovšem nepřidal a ve druhé periodě pustil do té doby naprosto jalové Litoměřice zpátky do hry. „Kališníci“ se začali chytat stébla díky dvěma domácím faulům za sebou. V porovnání z předchozí částí to byl daleko vyrovnanější hokej.

Nejspíš definitivně mohl rozhodnout Aleš Holík. Po vysunutí od Pláška ujížděl sám na gólmana ve vlastním oslabení, jenže narazil pouze na připraveného brankáře Přikryla. Přívlastek „nadějné“ zasloužily i tradiční ofenzivní výpady útočně laděných obránců Sedláka a Dudáše.

Jinak se ale Moravanům na velmi dobrý výkon z úvodní dvacetiminutovky navázat nepodařilo a dostavily se komplikace. Ve 31. minutě se do nabídky Bahenského od mantinelu umě vložila hůl nabrusleného Žovince. Černou gumu tečoval natolik bravurně, že na ni pravý beton Tomáše Štůraly nedosáhl. Letěla v dostatečné výšce a ještě k tomu pro každého gólmanského strážce v nejhorším možném „mrtvém bodě“.

Agilní Bahenský k důležité asistenci přidal extra bonus. Zařídil totiž litoměřické vyrovnání v pokročilém čase. To už probíhala 54. minuta. Draci nedokázali vyhodit kotouč do středního pásma a po dalším osudovém přehmatu museli přihlížet hlasitému hostujícímu juchání. Zkušený matador se do nahrávky Haška opřel vskutku parádně.

Salith se ve třetím dějství ocitl hned třikrát v početní převaze. Dvanáct vteřin dokonce čelil jen třem bránícím protihráčům. Přesto neskóroval. Vrchol zmaru se dostavil 79 sekund před vypršením základní hrací doby. Pronikající Lukáš Žálčík si vynutil faul Šulce a hlavní soudce Mrkva měl okamžitě jasno – trestné střílení!

Šumperské křídlo o pár vteřin později potvrdilo, že se samostatné nájezdy pomalu mění v jeho hodně černou noční můru. Ani proti Přikrylovi toho moc nevymyslel. Zkušený brankář s minulostí v pražské Spartě ho při bekhendovém blafáku z bezprostřední blízkosti dostal přesně tam, kam chtěl.

Osm stovek platících diváků v hledišti si kalich hořkosti vypilo až do úplného dna ve čtvrté minutě prodloužení. Sudí Mrkva za seknutí do hokejky nekompromisně vyloučil domácího beka Dudáše a Severočeši v nabídnuté přesilovce udeřili. Štůralou vyražený puk vrátil bez přípravy do brány hrdina Bahenský. Litoměřická radost byla obrovská.

BRANKY

1. Semorád (Holík, Plášek) – 1:0, 5. Moskal (Sedlák) – 2:0, 31. Žovinec (Bahenský) – 2:1, 54. Bahenský (Hašek, Žovinec) – 2:2, 64. Bahenský (Šulc) – 2:3. Rozhodčí Mrkva, vyloučení 5:9, využití 1:1, střely na bránu 39:26, 800 diváků.

SALITH ŠUMPERK

Štůrala 5 – Holík 6, Novotný 5, Dudáš 6, Sedlák 6, Gewiese 5, Tesařík 5, Starý 5 – Haas 6, Plášek 6, Semorád 6 – Staněk 5, Moskal 6, L. Žálčík 5 – Brunec 5, Půhoný 5, Červenka 5 – Cink 5, Popelka 5, Langr 5.

HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 – mimořádně vynikající, 9 – excelentní, 8 – výborný, 7 – velmi dobrý, 6 – dobrý, 5 – průměrný, 4 – podprůměrný, 3 – slabý, 2 – mizerný, 1 – katastrofální.

Foto: Petr Fišer

Draci mohli strhnout vedení zpátky na svoji stranu v 59. minutě. Lukáš Žálčík ale trestné střílení neproměnil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.