SPORT

LÁSKA JE LÁSKA! Šampión Srovnal laskavě poplácával motocykl jako milovanou ženu. Vyhrál s ním v Jičíně

17. června 2015, 21:00, Petr Fišer
LÁSKA JE LÁSKA! Šampión Srovnal laskavě poplácával motocykl jako milovanou ženu. Vyhrál s ním v Jičíně Jičín - Jsou to borci. Zkušení pardálové ze zábřežského klubu Moto Racing Školská si užili úspěšný začátek nové motoristické sezóny. Do třetího ročníku silničních závodů historických motocyklů nakročili, nebo lépe řečeno najeli, stejně jako všichni ostatní v kraji známého mimo jiné díky legendárním pohádkovým postavičkám Rumcajse, Manky a Cipíska.

 Mezinárodní podnik v Jičíně letos přivábil aktivní pozornost 290 závodníků, kteří byli rozeseti do několika kategorií. Ty se rozdělují podle obsahu motoru a roku výroby soutěžního stroje. Parta dobrodruhů ze Zábřeha, která se v letošním roce rozrostla o dalšího člena, se na jičínské trati cítila jako doma. Potvrdil to zisk třech prvních, dvou třetích a jednoho jedenáctého místa, na nějž dosáhl týmový nováček. Nelehkou premiéru si odbyl Marek Kratochvíl mladší, který se v předešlých letech věnoval minikárám, motorkám a enduru. Za řídítky sice neseděl dlouhých 26 let, ale jezdit určitě nezapomněl.
Oba bronzy vyválčili dva nerozluční kamarádi – Luboš Hojgr na BSA 500 a Marek Kratochvíl starší. Druhý jmenovaný na rodinném klenotu Matcheless 350, na němž se v padesátých letech proháněl i jeho otec.
Zbývající členové zábřežské posádky si užili báječný den ve znamení zlatého triumfu. Ďábel Srovnal nedá dopustit na svoji ČZ 125, která ho tentokrát dovezla na první pozici. Po velkém výkonu kolem ní chodil jako kolem milované ženy a samým nadšením ji pořád dokola laskavě poplácával.
Nejvíce překvapený, stejně jako Karel Gott v anketě Zlatý slavík, byl matador Kubíček na ČZ 175. Její motor má za sebou cestu kolem zeměkoule a až u Kubíčků začal sbírat vítězné věnce. Prvenství to bylo nečekané, ale naprosto zasloužené.
O rozhlasového komentátora Rudiho Reila se pomalu pokoušela mrtvice, když musel už popáté pozvat na stupně vítězů někoho ze Zábřeha. Byl jím Alois Petrovský, jehož Suzuki byla nejrychlejší v nejsilnější kubatuře do 1000 ccm.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).