ZPRAVODAJSTVÍ

Kvůli virům zavírají nemocnice. Zákaz návštěv platí v Šumperku i v Zábřeze

12. února 2019, 11:00, jak
Okres – Nárůst virových respiračních onemocnění přiměl šumperskou nemocnici k nepopulárnímu opatření. Od minulého pátku totiž zakázala návštěvy na všech svých odděleních. Omezení se ale týká také interny v Zábřeze.

„Cílem opatření je zabránit přenosu virové infekce mezi návštěvami a hospitalizovanými pacienty, pro které by nakažení mohlo znamenat vážné komplikace,“ uvedla mluvčí nemocnice v Šumperku Hana Hanke.

Ke stejnému kroku se rozhodla i další zdravotnická zařízení v Olomouckém kraji. Návštěvy nesmí ani do špitálu ve Šternberku a omezení platí také v olomoucké fakultce. „Poté, co zákaz návštěv vyhlásila 5. února hemato-onkologická klinika, se k ní od středy 6. února přidaly kardiochirurgická klinika a II. chirurgická klinika,“ dodal mluvčí olomoucké nemocnice Adam Fritsher.

Všechny zákazy platí až do odvolání. Pokud nemocnost v regionu ještě poroste, mohou k podobnému omezení přistoupit například i domovy důchodců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.