ZPRAVODAJSTVÍ

Kvůli virům zavírají nemocnice. Zákaz návštěv platí v Šumperku i v Zábřeze

12. února 2019, 11:00, jak
Okres – Nárůst virových respiračních onemocnění přiměl šumperskou nemocnici k nepopulárnímu opatření. Od minulého pátku totiž zakázala návštěvy na všech svých odděleních. Omezení se ale týká také interny v Zábřeze.

„Cílem opatření je zabránit přenosu virové infekce mezi návštěvami a hospitalizovanými pacienty, pro které by nakažení mohlo znamenat vážné komplikace,“ uvedla mluvčí nemocnice v Šumperku Hana Hanke.

Ke stejnému kroku se rozhodla i další zdravotnická zařízení v Olomouckém kraji. Návštěvy nesmí ani do špitálu ve Šternberku a omezení platí také v olomoucké fakultce. „Poté, co zákaz návštěv vyhlásila 5. února hemato-onkologická klinika, se k ní od středy 6. února přidaly kardiochirurgická klinika a II. chirurgická klinika,“ dodal mluvčí olomoucké nemocnice Adam Fritsher.

Všechny zákazy platí až do odvolání. Pokud nemocnost v regionu ještě poroste, mohou k podobnému omezení přistoupit například i domovy důchodců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.