ZPRAVODAJSTVÍ

Kvůli virům zavírají nemocnice. Zákaz návštěv platí v Šumperku i v Zábřeze

12. února 2019, 11:00, jak
Okres – Nárůst virových respiračních onemocnění přiměl šumperskou nemocnici k nepopulárnímu opatření. Od minulého pátku totiž zakázala návštěvy na všech svých odděleních. Omezení se ale týká také interny v Zábřeze.

„Cílem opatření je zabránit přenosu virové infekce mezi návštěvami a hospitalizovanými pacienty, pro které by nakažení mohlo znamenat vážné komplikace,“ uvedla mluvčí nemocnice v Šumperku Hana Hanke.

Ke stejnému kroku se rozhodla i další zdravotnická zařízení v Olomouckém kraji. Návštěvy nesmí ani do špitálu ve Šternberku a omezení platí také v olomoucké fakultce. „Poté, co zákaz návštěv vyhlásila 5. února hemato-onkologická klinika, se k ní od středy 6. února přidaly kardiochirurgická klinika a II. chirurgická klinika,“ dodal mluvčí olomoucké nemocnice Adam Fritsher.

Všechny zákazy platí až do odvolání. Pokud nemocnost v regionu ještě poroste, mohou k podobnému omezení přistoupit například i domovy důchodců.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.