ZPRÁVY

Kvůli suchu hořela pole, oheň zničil i zemědělskou techniku

11. srpna 2015, 16:00, jak
Kvůli suchu hořela pole, oheň zničil i zemědělskou techniku Okres - Následky dlouhotrvajícího sucha a právě probíhajících žní o sobě daly naplno vědět minulý týden. Mohutný požár balíků slámy likvidovaly desítky hasičů u Dubicka, ve stejný den navíc zasahovaly i u hořícího traktoru s obilím v Bohuslavicích. Strniště a obilné lány hořely v celém Olomouckém kraji.

 Jen v pondělí 3. srpna vyjížděli hasiči hned k sedmi požárům. „Na Šumpersku jsme hasili požár balíků slámy a balíkovacího stroje u Dubicka. V Bohuslavicích hasiči zhruba hodinu likvidovali požár traktoru, který na vlečce převážel obilí,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Zdedněk Hošák. Jen při požáru v Dubicku vyslalo operační středisko do akce devět cisteren, oheň způsobil škodu za 800 tisíc korun.

Výstraha před suchem trvá

Ani výhled na další dny nenaznačuje, že by měli meteorologové výstrahu před suchem odvolat. V současné době platí zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě na celém území Olomouckého kraje. Na konci minulého měsíce zachvátil oheň na Šumpersku několik hektarů lesa. Ve středu 5. srpna hořel les u Brníčka. Jako příčinu požáru stanovil vyšetřovatel úmysl neznámé osoby nebo nedbalost. Minulý víkend zasahovali hasiči u lesního požáru v Koutech nad Desnou a poblíž Bludova.Ilustrační foto: red

Práce na polích v kombinaci s vysokými teplotami a suchem zaměstnaly nejen zemědělce, ale také hasiče.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).