ZPRÁVY

Kvůli metanolu vyrazily do terénu další kontroly

12. prosince 2012, 07:49, ar
Okres – Strašák metanol nepřestává ani po několika měsících ohrožovat šumperský okres. Právě v těchto dnech vyrazili do terénu kontroloři, kteří budou po nebezpečném alkoholu pátrat. Úřady se bojí, že blížící se svátky a oslavy příchodu nového roku vyplaví na povrch další jedovaté lihoviny.
„Mimořádná kontrolní akce začala šestého prosince. Její součástí je služba pro veřejnost, která nabízí bezplatné prověření alkoholu. Tyto rozbory boudou lidem nabízet krajské hygienické stanice a jejich pobočky,“ uvádí ve svém oznámení hygienici. O tom, že opatrnosti není nazbyt, svědčí skutečnost, že v Olomouckém kraji zemřelo na následky požití metanolu už několik osob.

Šumperský okres zatím žádnou oběť nehlásil, přesto by se jeho obyvatelé měli mít na pozoru. Už předešlá vlna laboratorních testů totiž metanol na Šumpersku potvrdila. „Rozbory alkoholu trvají zhruba jeden týden. Smysluplné je nosit pouze lihoviny, které byly zakoupeny v průběhu letošního roku, starších se nebezpečí otravy netýká. Je dobré, aby lidé dodali celou láhev alkoholu. Sami z ní odlijeme zhruba dva decilitry,“ vysvětluje Jitka Švecová z Krajské hygienické stanice v Olomouci.

Dosud poslední obětí metanolu zůstává v kraji starší žena z Olomoucka, která na následky jeho požití zemřela v listopadu. Majitele obchodu, který jí otrávený alkohol prodal, stále vyšetřuje policie. Hrozí mu několikaletý pobyt za mřížemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.