ZPRÁVY

Kvůli metanolu vyrazily do terénu další kontroly

12. prosince 2012, 07:49, ar
Okres – Strašák metanol nepřestává ani po několika měsících ohrožovat šumperský okres. Právě v těchto dnech vyrazili do terénu kontroloři, kteří budou po nebezpečném alkoholu pátrat. Úřady se bojí, že blížící se svátky a oslavy příchodu nového roku vyplaví na povrch další jedovaté lihoviny.
„Mimořádná kontrolní akce začala šestého prosince. Její součástí je služba pro veřejnost, která nabízí bezplatné prověření alkoholu. Tyto rozbory boudou lidem nabízet krajské hygienické stanice a jejich pobočky,“ uvádí ve svém oznámení hygienici. O tom, že opatrnosti není nazbyt, svědčí skutečnost, že v Olomouckém kraji zemřelo na následky požití metanolu už několik osob.

Šumperský okres zatím žádnou oběť nehlásil, přesto by se jeho obyvatelé měli mít na pozoru. Už předešlá vlna laboratorních testů totiž metanol na Šumpersku potvrdila. „Rozbory alkoholu trvají zhruba jeden týden. Smysluplné je nosit pouze lihoviny, které byly zakoupeny v průběhu letošního roku, starších se nebezpečí otravy netýká. Je dobré, aby lidé dodali celou láhev alkoholu. Sami z ní odlijeme zhruba dva decilitry,“ vysvětluje Jitka Švecová z Krajské hygienické stanice v Olomouci.

Dosud poslední obětí metanolu zůstává v kraji starší žena z Olomoucka, která na následky jeho požití zemřela v listopadu. Majitele obchodu, který jí otrávený alkohol prodal, stále vyšetřuje policie. Hrozí mu několikaletý pobyt za mřížemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.