ZPRÁVY

Kvůli metanolu vyrazily do terénu další kontroly

12. prosince 2012, 07:49, ar
Okres – Strašák metanol nepřestává ani po několika měsících ohrožovat šumperský okres. Právě v těchto dnech vyrazili do terénu kontroloři, kteří budou po nebezpečném alkoholu pátrat. Úřady se bojí, že blížící se svátky a oslavy příchodu nového roku vyplaví na povrch další jedovaté lihoviny.
„Mimořádná kontrolní akce začala šestého prosince. Její součástí je služba pro veřejnost, která nabízí bezplatné prověření alkoholu. Tyto rozbory boudou lidem nabízet krajské hygienické stanice a jejich pobočky,“ uvádí ve svém oznámení hygienici. O tom, že opatrnosti není nazbyt, svědčí skutečnost, že v Olomouckém kraji zemřelo na následky požití metanolu už několik osob.

Šumperský okres zatím žádnou oběť nehlásil, přesto by se jeho obyvatelé měli mít na pozoru. Už předešlá vlna laboratorních testů totiž metanol na Šumpersku potvrdila. „Rozbory alkoholu trvají zhruba jeden týden. Smysluplné je nosit pouze lihoviny, které byly zakoupeny v průběhu letošního roku, starších se nebezpečí otravy netýká. Je dobré, aby lidé dodali celou láhev alkoholu. Sami z ní odlijeme zhruba dva decilitry,“ vysvětluje Jitka Švecová z Krajské hygienické stanice v Olomouci.

Dosud poslední obětí metanolu zůstává v kraji starší žena z Olomoucka, která na následky jeho požití zemřela v listopadu. Majitele obchodu, který jí otrávený alkohol prodal, stále vyšetřuje policie. Hrozí mu několikaletý pobyt za mřížemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).