ZPRÁVY

Kvalitním studiem k perspektivnímu zaměstnání

29. května 2014, 13:24, téma DĚTI, STUDENTI, redakce, Lada Kučerová
Kvalitním studiem k perspektivnímu zaměstnání Šumperk - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Gen. Krátkého 30, Šumperk se může pochlubit výbornými výsledky absolventů čtyřletého studia oboru Obchodník u maturitní zkoušky, která proběhla v týdnu od 19. května. Pečlivá a svědomitá příprava se zúročila a studenti dosáhli velmi dobrých výsledků. Mají tak otevřenou cestu k dalšímu možnému studiu na vyšších odborných či vysokých školách různého zaměření.

Výhodou vzdělávání je větší míra propojenosti teorie s praxí. Studiem absolventi získali teoretické znalosti z všeobecných a odborných předmětů jako je ekonomika, marketing, účetnictví, management či obchodní provoz, které si pak dále prohloubili během odborné praxe ve firmách. Ke zkvalitnění výuky odborných předmětů a posilování odborných kompetencí bude od nového školního roku studentům tohoto oboru dána možnost podílet se na vytvoření své vlastní fiktivní firmy či studentské společnosti.

Vzdělání tohoto oboru umožňuje absolventům vstup do všech druhů obchodních organizací, možnost vedení vlastního účetnictví, získání práce na pozici obchodního zástupce či se samostatně pustit do vlastního podnikání. Dovedou se orientovat na trhu práce, jsou připraveni reagovat na jeho okamžitou nabídku a poptávku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.5.2014 20:02
Titulek: Bez titulku
Autor: pavel
109
123
je smutné, že i školy už potřebují reklamu, aby získaly žáky.
Reagovat
Datum: 30.5.2014 07:42
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
142
123
Naopak!
Reagovat
Datum: 4.6.2014 13:15
Titulek: Rozvrat školství
Autor: kinderman
87
Tuzemské školství se dlouhodobě nachází v rozvratu. Peníze za žáka způsobily, že se ZŠ o žáky (včetně těch problémových) doslova přetahují, nástup slabších populačních ročníků hrozí prázdnými učebnami na SŠ, takže se snížil práh pro přijetí a na SŠ "studují" i ti, kteří na to prostě nemají (a jejich učitelé nesmyslně přehazují odpovědnost na ZŠ výroky typu: "To vás na základce nic nenaučili?!"). O kvalitě té přehršle soukromých vysokých škol, jejichž absolventi s červeným diplomem jsou v praxi zcela neuplatnitelní, škoda vůbec hovořit. Ti nejlepší mizí v zahraničí. Důrazem na vzdělanost a vědu se před volbami zaklínají snad všichni, ale nakonec to nezajímá nikoho. Ovšem každý tomu rozumí, podobně jako fotbalu a hokeji.
Reagovat

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.