ZPRÁVY

Kvalitní bydlení může být nyní dostupnější

15. května 2013, 20:27, téma PR, redakce, PR
Kvalitní bydlení může být nyní dostupnější Na nové formy bydlení a možnosti jeho financování jsme se zeptali generálního ředitele firmy FORTEX-AGS, a.s. Šumperk, Mgr. Tomáše Potěšila, který nám poskytl informace ohledně záměrů společnosti v oblasti připravovaných projektů na realizaci různých forem bydlení.

Můžete nám nejprve ve zkratce popsat vaši společnost?

Akciová společnost FORTEX-AGS je firmou podnikající především v oblasti stavebnictví. V regionu Olomouckého kraje v rámci své činnosti realizuje mimo jiné výstavbu bytových domů, rodinných domů a zasíťování pozemků vhodných k individuální výstavbě. I přes pokles zájmu o nové byty připravila a úspěšně dokončila v uplynulém období řadu projektů z této oblasti. V Šumperku postavila byty a řadové domy na ulici Bojnická a Prievidzská, pro individuální stavebníky připravila stavební pozemky v projektu Panorama, kde v současné době probíhá druhá etapa zasíťování. Pozemky na individuální výstavbu budou k dispozici od července letošního roku. O pozemky v této atraktivní lokalitě je velký zájem a řada zájemců si je již zarezervovala.

Co můžete nabídnout zájemcům o nové bydlení?

V současné době je připravena k zahájení rekonstrukce objektu s cílem vybudování polyfunkčního domu v Šumperku s názvem U Barborky s plánovaným dokončením v roce 2014. Jedná se o čtyřpodlažní objekt s 22 bytovými jednotkami v různé velikosti s terasami. Vedle bytů bude k dispozici 5 komerčních jednotek v přízemí domu, výhodou je i vlastní parkovací stání. Abychom umožnili pořízení nového kvalitního bydlení i těm, kteří nedosáhnou na hypotéku, nabízíme vedle varianty osobního vlastnictví možnost vstoupit do bytového družstva, kdy finanční prostředky na výstavbu zajistí družstvo a zájemce uhradí pouze 30 % ceny bytu ve formě základního členského vkladu, zbývající část hradí ve splátkách nájemného. Měsíční splátky začínají na hodnotě kolem 3500,- Kč. Je to tedy vhodná forma pro ty, kteří se nechtějí zadlužovat. Kdykoliv v průběhu splácení lze byt převést do osobního vlastnictví doplacením zůstatkové ceny nebo třetí osobě. Doporučuji tuto variantu i jako vhodnou investici pro řešení bytových potřeb celé rodiny.

Můžete poradit, jakým způsobem řešit úhradu základního členského vkladu?

K úhradě vkladu ve výši 30 % z ceny bytu lze použít vlastní zdroje nebo zdroje ze stavebního spoření. Pokud zájemce nedisponuje dostatečnou částkou, může zdroje doplnit půjčkou, kterou poskytuje např. ČSOB v rámci tzv. Půjčky na lepší bydlení.

Jaké další projekty pro bydlení připravujete?

Naše společnost v současné době oslovila řadu obcí s nabídkou na spolupráci v oblasti výstavby bytů pro seniory. Tento typ výstavby nových bytů je určen pro starší občany, kteří chtějí prožít kvalitní stáří ve svém bytě a ve známém prostředí v dosahu svých blízkých. Jaký je zájem obcí o tento typ výstavby?

O tento projekt se zajímá řada obcí z regionu, které si uvědomují svoji sociální odpovědnost vůči starší generaci a nejsou schopny řešit situaci z vlastních prostředků obce. Velký zájem projevila například obec Nový Malín, kde jsme s přípravou realizace nejdále a předpokládáme, že byty budou k nastěhování koncem příštího roku. Projekt, který jsme nazvali Seniorské apartmány, řeší možnost výstavby domů s moderními byty 1+kk a 2+kk, se zahradou, balkonem, uzpůsobených také potřebám osob se sníženou pohyblivostí. Celková koncepce zahrnuje i spolupráci s organizací, která poskytuje sociální a zdravotní služby, senioři se sníženou soběstačností tak zde budou mít zajištěnou veškerou péči.

Je tento typ bydlení pro seniory finančně dostupný?

Vlastní bydlení je alternativou k domovu důchodců nebo nájemnímu bydlení. U těchto způsobů bydlení jsou vynakládané prostředky na nájem nebo ubytování v domově vynaloženy nenávratně. Nabízíme možnost použít tyto finanční prostředky efektivněji na vlastní bydlení. Domnívám se, že je to vhodná investiční příležitost k použití rodinných financí. Podstatou je opět založení bytového družstva, kde vedle počátečního vkladu splácí senior v nájmu svůj vlastní byt a o prostředky tak nepřichází.
Závěrem bych chtěl konstatovat, že naší snahou do budoucna bude i nadále připravovat kvalitní projekty bydlení pro různé příjmové a věkové skupiny obyvatel v regionu.

Děkuji Vám za rozhovor a přeji hodně úspěchů.

Pokud Vás tyto informace zaujaly a chcete se dozvědět více o zmiňovaných projektech, pak vám zcela jistě odpoví ve společnosti FORTEX-AGS. Kompetentní osobou je Radomíra Kupcová z realitní kanceláře FORTEX reality, tel.: 602 531 103, nebo obchodní ředitel stavební divize společnosti ing. Pavel Cygrýd, tel.: 602 521 911. Kompletní informace naleznete také na internetových stránkách www.fortexreality.cz, nebo www.seniorskeapartmany.cz.


Zdroj: Šumperský zpravodajDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.