SPORT

„Kvalita soutěží je čím dál horší,“ nebojí se otevřené kritiky trenér Jindřichova František Olbort

1. srpna 2018, 15:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Jindřichov – Nechodí kolem horké kaše, nebojí se odložit růžové brýle. Trenér jindřichovských fotbalistů FRANTIŠEK OLBORT si stojí za svým. „Kvalita soutěží je čím dál horší. Není kde brát,“ netajil kritický pohled na věc zkušený harcovník.

 Doby, kdy se za jeho mladých let „mastil“ fotbal od rána do večera, jsou podle něj nenávratně pryč. „Děti mají spoustu jiných koníčků. Zaplnit mládežnické a mužské kategorie není vůbec snadné. Výhodu mají oddíly z obcí a dědin, které leží v blízkosti větších měst. Výběr a celkové možnosti jsou tam o něco příznivější,“ pokračoval v upřímném konstatování. „Pozvolný úpadek trvá delší dobu. Nic na tom nezměnily ani vlaštovky vypuštěné před několika lety v Zábřeze a Mohelnici. Po všech stránkách náročnou třetí ligu tam neudrželi a dobrovolně se vrátili do krajského přeboru. Nejlépe je na tom momentálně Šumperk. V divizi nehraje vůbec špatně. K tomu, aby se posunul na ligovou úroveň, mu ale pořád dost schází. Ještě ho čeká hodně práce,“ vyjádřil se k současnému stavu na okresní scéně.
Jindřichov by měl být v nadcházející sezóně I. B třídy papírovým favoritem. Šampióni z Leštiny se přihlásili do vyšší soutěže, a jelikož Vlček a spol. skončili na druhém místě, automaticky jim připadá nálepka medailových aspirantů. „Takhle bych to neviděl. Vzhledem k tomu, jakou má naše mužstvo věkovou skladbu a kolik je v něm čtyřicátníků, bych byl daleko opatrnější. Na postup nemáme početně ani výkonnostně. Když budeme hrát kolem pátého a šestého místa, zavládne u nás spokojenost,“ tvrdil kouč Jindřichova.
V minulém ročníku mu neunikl pokračující vzestup pracovitého Bludova. „Nahoře bude hrát znovu i posílený Postřelmov. Těžko říct, co očekávat od Nového Malína, který během léta zažil velký příliv hráčů z Rapotína. Nejspíš to bude vyrovnané vepředu i vzadu. O postup a sestup by se mohlo prát po čtyřech až pěti týmech. Jak už jsem říkal, kvalita celkově upadá,“ zahrál si na soutěžního věštce.
K dispozici má opětovně dva staronové svěřence. Návrat ohlásil Jan Tezner a také v Hanušovicích hostující Miroslav Ondryáš. Ve fázi jednání je příchod štítového záložníka chorvatské národnosti. „Letní příprava bohužel neprobíhala optimálně. Tradiční komplikace představovaly zaměstnání a dovolené. Chtěli jsme se scházet dvakrát týdně, ale moc se nám to nedařilo,“ postěžoval si František Olbort. Náladu mu pokazil i výsledek přátelského utkání s Rapotínem. Nekompletní Jindřichov mu podlehl hrozivě vysoko 1:10!
Není to příjemná zpráva i z toho pohledu, že na Olbortův výběr čeká náročné nakročení. V úvodních třech kolech se poměří s Novým Malínem, Postřelmovem a Štíty. „Je to hodně těžký los,“ vyhlížel sobotní zahájení s mírnými obavami.
Jindřichovský stratég je přesvědčený o tom, že okresní rivalové z Leštiny se v I. A třídě zachrání. „Mohli by se držet kolem desátého místa. Nebude to ale nic jednoduchého. Bez poctivého přístupu k tréninku a samotným zápasům to jednoznačně nepůjde. Vyšší soutěž vyžaduje i kvalitnější fotbalový projev,“ porovnával po zkušenostech nabraných v předešlých letech.


Foto: Petr Fišer

Jindřichov stále spoléhá na vydatný příspěvek od starších hráčů. Do nemalé skupiny čtyřicátníků patří František Vlček a Tomáš Svora.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.