SPORT

Kvalifikační závody v Brně

19. května 2009, 10:49, Simona Petrová
Šumperk/Brno - V pátek 8. května se do Brna sjely sportovní gymnastky téměř z celé republiky, aby zde bojovaly o kvalifikaci na Mistrovství České republiky, které se letos koná ve dnech 12. – 14.6. ve Vysokém Mýtě.
V kategorii starších žákyň reprezentovaly Gymnastický klub Šumperk celkem čtyři závodnice. I přes zaváhání, která je neminula na jednom z nejzrádnějších nářadí – kladině, se všem podařilo podat solidní výkony. Barbora Fricová si odvezla společně se svojí oddílovou kolegyní Marií Nevrklovu stříbrnou medaili. Mezi nejmladší v této kategorii patřily sestry Vendula a Adéla Měrkovy /ročník narození 2001/. Vzhledem k jejich věku bylo 18. a 20. místo velkým úspěchem.

Už zkušenější závodnice zápolily v kategorii žákyně A. Zde se podařilo šumperské závodnici Tereze Vařekové umístit mezi první desítkou, když skončila na pěkném 8. místě.

 
Největšího úspěchu se šumperská výprava dočkala v kategorii kadetek a to zásluhou Simony Kozákové, která v tomto závodě potvrdila své nesporné kvality a odvezla si z Brna zlatou medaili. Nezbývá než popřát všem šumperským gymnastkám mnoho úspěchů s přáním, aby svými výkony ve Vysokém Mýtě opět zařadily svůj oddíl mezi nejlepší v České republice.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.