ZPRAVODAJSTVÍ

Kulturní dům v Brníčku patří po letech znovu obci

20. srpna 2019, 19:00, hap
Brníčko – Zchátralou budovu kulturního domu v Brníčku vlastní po třiceti letech znovu obec. Získala ji ve veřejné dražbě za zhruba 600 tisíc korun. O tom, jestli dům nechá opravit nebo zbourat, rozhodne místní zastupitelstvo na svém zasedání příští měsíc.

 „Tento objekt chátral dlouhá desetiletí. Původní majitel se o něj nestaral. Šlo tam o nějaké dluhy a tím pádem se to dostalo do veřejné dražby. My jsme se jako obec přihlásili a objekt jsme vydražili, protože chátral tak moc, že už ohrožoval ze strany silnice projíždějící auta i chodce,“ informoval starosta Brníčka Jiří Bartoš.

Místní zastupitelstvo se sejde po prázdninách a začne problematiku kulturního domu řešit. Ve hře jsou dva scénáře – náročná rekonstrukce nebo bourání. „Statik se vyjádřil, že demolice není nezbytně nutná. Pokud bychom se rozhodli pro opravu, je nám jasné, že bude náročná a museli bychom hledat možnosti dotace,“ dodává starosta.

Kulturní dům byl v Brníčku postaven v roce 1920. Po roce 1989 se stal předmětem restituce a poté změnil vlastníka. Ten jej nevyužíval, ani se o něj nestaral a na budově zahlodal zub času.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.