ZPRAVODAJSTVÍ

Kulturní dům v Brníčku patří po letech znovu obci

20. srpna 2019, 19:00, hap
Brníčko – Zchátralou budovu kulturního domu v Brníčku vlastní po třiceti letech znovu obec. Získala ji ve veřejné dražbě za zhruba 600 tisíc korun. O tom, jestli dům nechá opravit nebo zbourat, rozhodne místní zastupitelstvo na svém zasedání příští měsíc.

 „Tento objekt chátral dlouhá desetiletí. Původní majitel se o něj nestaral. Šlo tam o nějaké dluhy a tím pádem se to dostalo do veřejné dražby. My jsme se jako obec přihlásili a objekt jsme vydražili, protože chátral tak moc, že už ohrožoval ze strany silnice projíždějící auta i chodce,“ informoval starosta Brníčka Jiří Bartoš.

Místní zastupitelstvo se sejde po prázdninách a začne problematiku kulturního domu řešit. Ve hře jsou dva scénáře – náročná rekonstrukce nebo bourání. „Statik se vyjádřil, že demolice není nezbytně nutná. Pokud bychom se rozhodli pro opravu, je nám jasné, že bude náročná a museli bychom hledat možnosti dotace,“ dodává starosta.

Kulturní dům byl v Brníčku postaven v roce 1920. Po roce 1989 se stal předmětem restituce a poté změnil vlastníka. Ten jej nevyužíval, ani se o něj nestaral a na budově zahlodal zub času.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.