SPORT

Kulturista Martin Žůrek oslnil v Emirátech, z Dubaje přivezl „parádu“

5. srpna 2015, 14:00, Petr Fišer
Kulturista Martin Žůrek oslnil v Emirátech, z Dubaje přivezl „parádu“ Šumperk - Nejen na světovou cyklistiku, ale i na odvětví kulturistiky se mnozí fanoušci dívají s nejistým názorem. Oba sporty jsou velmi často očerňovány nejrůznějšími aférami. Už se jich událo tolik, že nedůvěřiví jedinci pochybující o stoprocentní čistotě všech závodníků dávno začali s lámáním hole.

 Pod záštitou světové federace WNSO – World Natural Sport Organization se přece jen blýská na lepší časy. Jejím cílem je uchránit kulturistický sport od drog a dopingu. Soutěžící jsou po celý rok testováni na zakázané produkty. Mimoto podepsali čestné prohlášení o nepoužívání dopingových látek a v případě jejich užití jim hrozí tvrdé sankce včetně trestního stíhání. Oproti sportovní kulturistice je zde prakticky vyloučeno, že někdo používá doping. Klade se totiž velký důraz na důkladné kontroly, které jsou povinné. Kdo odmítne, má smůlu. Jeho soutěžní mise okamžitě skončí.
Takzvanou naturální kulturistiku provozuje i šumperský borec Martin Žůrek. A nutno říct, že se mu v nelehké konkurenci daří. V mezinárodním mistrovství, které hostil slovenský Zvolen, byl druhý nejlepší v kategorii Masters. O měsíc později si stejnou soutěž střihl v rodné vlasti, konkrétně v Karlových Varech, a vybojoval titul českého vicemistra! V mezinárodním hodnocení mu připadla čtvrtá příčka.
Po třítýdenní pauze soustředil všechny síly na přípravu, která vedla k jedinému cíli. Čekal ho životní podnik – světový šampionát v daleké Dubaji. Do Spojených arabských emirátů se vydal společný tým české a slovenské reprezentace. Na vrcholové akci se předvedli zástupci 41 zemí světa, dohromady se jich na jednom místě nashromáždilo více než čtyři sta!
Den před hlavním závodem proběhl tradiční monitoring sportovců na „zakázané ovoce“ a po něm následovala nezbytná prezentace. Martin Žůrek se nabitého startovního pole nezalekl a ve své kategorii si zajistil nečekaný úspěch. V obou případech si skvělým výkonem řekl o výborné páté místo!


Martin Žůrek zazářil na světovém šampionátu v naturální kulturistice. V Spojených arabských emirátech si přivlastnil dvě pátá místa.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).